Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2022 RUZGARIN SIZE GETIRDIKLERI Mayis 19, 2006

CENNET#2022 Rüzgarın Size Getirdikleri Mayıs 19, 2006

Tanrı dedi ki:

İyi bir gün geçirmek istiyorsanız bugün eğer, aklınızda bulundurun Beni. Bana yönelik düşüncelerin zihninizden akmasına müsaade edin. Hoş olmayan bir düşünce geçtiğinde aklınızdan Beni düşünerek değiştirin onu.

Gerçekten egoyla olan işinizi tamamlamak istiyorsanız eğer ve egonun sizi karıştırdığı işlerle; şöyledir yolu.

Eğer Beni düşünmek istemiyorsanız öyleyse sevgiyi düşünün, bu da vibrasyonlarınızı gayet güzel yükseltecektir. Ego bir vibrasyondur, Tanrı ve sevgi ise diğer bir vibrasyon. Ego kaynaklı düşünceler sallantıda ve güvenilmezdir. Benim düşünülmem ise dayanak sağlar, dengeler, güçlendirir. Eğer gerçekten makul olmak istiyorsanız, ayakları yere basan gerçekçi biri; Beni düşünün. Tepe taklak edin dünyayı ve zemin kılın Cenneti kendinize. İşte o zaman sapasağlam, kuvvetli olursunuz, sallantılara karşı dimdik.

Dünyadaki tüm problemler ego kaynaklıdır. Ego kendini muazzam bedellerle satar size, siz de alırsınız bunu. Ve egonun kazıkladığı kişi haline gelirsiniz. Ki her daim kazık atacaktır ego size.

Size bir şeyin çok önemli olduğunu söyleyecektir. Acilen bunun üzerine eğilmeniz gerektiğini söyleyecektir size. Tam altınızda bir ateş yakacaktır. Budur onun için söyleyeceklerim. Lakin sevdiklerim sevgi olsun sizin sönmeyen ateşiniz.

Ayaklarınız sevgiye dayansın egoya değil. Hercai bir üstattır ego, bir dediği diğerini tutmayan. Sevgi size egonun ötesine geçmeyi öğretecektir ve onun oynadığı ucuz oyunları. Ego tuzaklar kurar size. Ona basıverirsiniz ve vaad ettiğini utanca dönüştürür bu tuzak. Yüzünüz kızardığında egonuz işini tamamlamıştır.

Ya bugün hiçbir şey talep etmezseniz kainattan? Ya bugün olan ya da olmayan hiçbir şeyin hiç bir önemi yoksa eğer, söylenen her bir sözün, geç kalan her bir otobüsün, her bir yağmur damlasının ya da kuraklığın, yanlış yere konan her bir eşyanın, kaçırılan her bir önemli tarihin, her bir küçümsemenin hiçbir önemi yoksa eğer, ya hiç yakınmazsanız eğer, ya üzerinde durmazsanız bunların eğer, ya bir değer ya da kaygı yüklemezseniz bunlara eğer -- nedir kaybetmiş ya da kazanmış olacağınız?

Huzur istediğinizi söylüyorsunuz ancak sıklıkla da karmaşanın peşinden gidiyorsunuz. Zihninizin durumuna bu gün karar verin. Huzur verin zihninize. Kışkırtmayın onu. Zihninizin kaynayan bir kazana dönüşmesine izin vermeyin. Karmakarışık olmuş aklınıza deyin ki bugün “Huzur seninle olsun”. Rahat ettirin zihninizi. İzin verin ona. Benim isimimde izin kullanmasına müsaade edin onun. Zihninizi özgür kıldığınızda o da size eziyet eden şeylerden özgür kılacaktır sizi. Bu gün istirahat etmesini söyleyin zihninize. Yemyeşil çimenlerde sırt üstü yatıp dinlenmesini söyleyin ona.

Bugün, hiç olmazsa, yakınmaya itiraz etmeye hayır deyin. Bugüne sanki eşinizmiş gibi muamele edin ve deyin ki “Peki canım.” Her ne söylerse, deyin ki “evet”. Eğer zor geliyorsa bunu söylemek öyleyse “peki” deyin, “tamam”. Size hangi yanıtı verirse versin kainat size, bugün tartışmaya girmeyin onunla. Sadece başınızı sallayıp yürümeye devam edin.

Her ne gelirse gelsin başınıza bir şey değildir bunlar. Bunlara nasıl yanıt verdiğinizdir mesele. İndirin yumruklarınız aşağıya. Her fırsatta üzerinde tartışacak bir şey yoktur sizin için. Eğer istemiyorsanız münakaşaları, tartışmaya girmeyin öyleyse.

Düşüncelerinizi Cennetteki durumlarına iade edin. Bir şemsiyeyi açarcasına Bana yönelik düşünceleri çekin kendinize. Tıpkı zihninizde akan bir şarkıymışcasına Benim düşüncelerimi çekin kendinize. Benim düşüncelerimi kaldırın yükseklere. Onların üzerine iddilalaşın. Sizin seçeneğiniz kılın onları. Sevgiyi seçin bugün ve o mertebede kalın. Muhteşem bir buket çiçekmişcesine kendinizde tutun onları, sonra havaya fırlatın tüm çiçekleri, dünyaya, ve görün neler getirdiğini rüzgarın size ve her şeyin ne denli harikulade olduğunu.

Çeviren: Engin Zeyno Vural