Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2023 BULUNDUGUNUZ YER Mayis 20, 2006

CENNET#2023 Bulunduğunuz Yer Mayıs 20, 2006

Tanrı dedi ki:

Ya egonuza riayet edeceksiniz ya da Bana. Yol boyunca bir yerlerde, almakta olduğunuz bir karar vardır. Kendinize bir çeki düzen vermektesiniz. Kendi tercihinizdir bu. Tercihlerinizin size dayatıldığını düşünmeyin artık. Gideceğiniz yola karar veren sizsiniz. Hangi yol olursa olsun bu, bırakabilir ve yeni bir tanesine geçebilirsiniz. Bir kayıp söz konusu olmaz. Başka bir yoldan gitmiş olmanız bir diğerinden gidemeyeceğiniz anlamına gelmez çünkü. Ortasında durmakta olduğunuz o yolu, yürüdüğünüz o hattı bırakabilirsiniz. Onda devam etmenizin gereği yoktur artık.

Yalnızca sevgiye emanet edilmiş durumdasınız. Bir şeylerin yolunuzda durmasına gerek yok. Şayet bir şeyler çıktıysa yolunuza bu onların her daim orada durmaları gerektiği anlamına gelmez. Oldukları yerde bırakın onları. Hakikatte bulunduğunuz yerde kalın ki Benim yüreğimdir bu. Geri çevirmeyin sevgiyi. Sıkı sıkıya tutunun, sarılın ona.

Cennetin Bahçesinden Ben kovmadım sizi. Siz kendinizi dışarı attınız ordan. Öyle bir yakaladı ki ego sizi utanç duydunuz. Tüm utançlar egodur, sevdiklerim. Ego sizi dış görüntülere tabi kılar. Kendisini sevginin yerine konumlandırır ve sevgiden alıkoyar sizi, sanki sevgi zaman kaybıymışcasına.

Ego sizi önemli kılıyormuş gibi gösterir kendini, lakin egonun kendisidir hilekarlığın üstadı. Sizi önemsizleştirir o. Kimliğinizi alır, kıpkırmızı bir domatese çevirir sizi, tombul ve yumuşak, kabuğundan dışarı pırtlayan. Egonun sabun köpüklerini hayat patlatır. Ego sadece kendi vaatlerini ihlal etmek için şişirir sizi. Her daim hayal kırıklığına uğratacaktır sizi o. Ego merkezli olmayın. Sevgi merkezli olun. Sevgiyi dışa vurmak hususunda istekli ve atak olun. Unutun egoyu. Unutun kendinizi. Sevgiyi hatırlayın. Herşeyi unutun ancak, sevgiyi hatırlayın.

Gökten düşen yağmur damlaları denli kolayca verin sevgiyi. Parlayan güneş ışıkları denli kolayca verin sevgiyi. Her ne olursa olsun verin sevgiyi. Vermeniz gereken tek şeydir bu sevdiklerim, ki budur hepsi. Verilmekte olan sevgi alınmakta olan sevgidir. Egonun yangınını sevgi ile söndürün. Zamanınızı harcamayın egoyla. Küle çevirmek çok kolaydır egoyu, bir varlığı, bir kuvveti yoktur onun çünkü. Önemli nokta da budur. Bırakın dalsın ego diplere, derinlere. Bırakın dönsün geldiği yere. Sizin zihninizin yarattığı bir rekabet sonucu ortaya çıkmıştı o. Bir rekabet yoktur sevdiklerim, ne de bir müsabaka. Egonun galip gelebileceği hiçbir şey yoktur. Sevgi onunla küçüçük bir münakaşaya dahi girmez. Aynı sınıftan değildir onlar.

Ah, sevdiklerim, sevgiyi seçin bu sabah. Onu seçin ilk ve son kez. “Buradayım” deyin sevgiye. Sevgi için kaldırın elinizi. Sevgiye verin oyunuzu, egoya değil. Bir kenara bırakın onu. Tüm ağırlığınızla bastırın üzerine. İhtiyacınız yoktur ki ona.

Otobüsle gitmeniz gerekmediği zamanlarda bile otobüsün en önünde gitmeniz gerektiğine ikna edecektir ego sizi. Sevgiyle gidin bunun yerine. Tavandan sarkan kayışlara tutunmanız dahi gerekmeyecektir çünkü sevgi rahmettir ve sevgidir; ki bir kez onu tercih ettiniz mi rahmetten ve sevgiden düşmezsiniz artık. Bir illüzyondur düşebileceğiniz fikri. Egonun size yansıttığı bir hiledir bu – tepeden tırnağa bir illüzyon. Egonun sevgiyi dışarıda bırakmasının tek yoludur illüzyon.

Lakin egodan yana akıllanmış durumdasınız şimdi. Onun pençesine düşmeyeceksiniz artık. Egodan uzak duracak ve onun müdahil olmasına müsaade etmeyeceksiniz. Şimdi sevgiyle yol alan birisiniz, sadece sevgiyle ve herşeyden bağımsız sevgiyle. Sevginin himayesinde olun, sevgiden yana olun ve artık bir kere bile egodan yana durmayın. Aldanmayın onun hilelerine, sevdiklerim. Sevgiye yükselin ki ego kısa zamanda bırakacaktır ayaklarınızdan çekiştirmeyi. Çekip gitmekten başka seçeneği yoktur egonun ona yeterince malik olduğunuzda. Zamanı siz söyleyin.

Çeviren: Engin Zeyno Vural