Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET# Cennet ve Dünya Aralik 15, 2005

Tanrı dedi ki :

Cennet ve Dünya kalbinizde buluşurlar. Kalbinizde harmanlanırlar. Kalbiniz Cennetin ve Dünyanın harmanlayıcısıdır. Kalbinizde Cennetin ve Dünyanın muazzam bir birleşimi vardır. Kalp sözcüğünün Varlığınızı nasıl yücelttiğini farkedin. Kalbiniz Cennetin muazzam bir açılımıdır.

Cennet usulca elini omuzunuza doğru uzatırken Dünyanın sarmaşık filizleri ayaklarınızın etrafındadır. Cennet Dünyanın gerginliklerini yumuşatır. Cennet sizi rahatlatır. O size doğru yatağındaki bir nehir gibi çağlar. Cennetin Krallığı içeride ve sizin kutsanmış yüreklerinizin içindedir.

Sevgi nereden gelirse gelsin yüreğini sev. Güzel bir yüreğin var. Aksi şekilde düşünmüş olabilirsin. Bu gün yüreğini kendisine aç. Onun gücünü ve güzelliğini onayla. Buna eşdeğer başka hiçbir şey yoktur. Benim konuştuğum kalplerin kalbi seninkidir. Onunla şefkatle konuşurum. Sevgimi kalbine şefkatle akıtırım. Sevgimin tamamını barındıramam, bunun için onu senin kalbine akıtırım. Kalbin Sevgimi bir kerede içer. Kalbinin atışları Benim Sevgimdir. Kimin sevgisiydi bu, tasavvur ettin mi? Bu tam Benim sevgimdir, kalbindeki. Boşa gitmesine izin verme.

Tohumu karanlıkta sonsuza kadar tutamazsın. Toprağın derininde gömülü olsa da bir tohum her halükarda güneşin ışığını hisseder ve ona doğru yönlenir. Yüreğin Cennete doğru büyüyor. Yüreğin Cennete giden altın bir merdivendir. Uzayan bir merdiven. Daha yükseklere uzanmaya devam ediyor. Aslında yüreğnin ne nekadar uzağa erişebileceğinin bir sınırı yok.
Yüreğin benimkine öykünmez. Yüreğin benimkidir. Benim Kalbimin atışıdır ve dahası onun muhtevasındandır. Tüm Sevgim kalbinde ihtiva edilir. Sadece bir kısmı değil. Tamamı. Sevgiyi kalbimden alıp seninkine bırakıyorum. Yüreğinin sıcaklığı benimkidir. Sana yüreğimi verdim ki kendini Dünya üzerinde devam ettirsin. Sen kalbimin taşıyıcısısın. Kalbim her zaman seninle birlikte kalır lakin bu orada duracağı anlamına gelmez.

Yüreğindeki Sevgimin akması çağlaması gerekir. Gezegeni onunla kaplaman beklenir. Sevginin Dünyayı ve ötesini kuşatması gerekir. Sevginin yayılmasının dışlanmaması gerekir. Kalbimizin tüm setlerini aç. Dünyaya sevgiyi bırak, Dünyada yaşayanlara, onu kucaklayacak görünen ve görünmeyen tüm diyarlara. Sevginin kalbindeki huzur veren merhemini al ve bunu yumuşak bir masaj gibi uygula. Bunu yapmaya devam et. Senin sevgili kolların, aziz kalbinin açılımları uzaklara erişecektir. Onlar tezahür edeni ve etmeyeni sarmalayacaktır. Senin kalbin sevgi doğurur. Bu daimi bir süreçtir, sevginin süreci.

Onun zuhur edişinde bu çabasızdır. Sevgi çabası sevgi değildir. Teşebbüs edilen sevgi, sevgi değildir. Çaba çabadır. Teşebbüsler teşebbüstür. Sevgiye koşum bağlayamazsın. Onu dizginlerinden serbest bırakmalısın.

Güneşin üzerinde örtü yoktur. Bütün gölgeleri ortadan kaldırabilirsin. Gözlerini kapatabilirsin ancak bu güneşi hiç mi hiç etkilemez.

Ne de senin tedirginliklerin kalbindeki sevgiyi etkiler. Hiçbir şey kalbindeki sevginin seni terketmesine yol açamaz. Yapamazsın. Denemiş olabilirsin. Sevgisiz bir yüreği varsaymayı denemiş olabilirsin fakat yalnızca kendini kandırırsın. Hiçbir yürek tamamen kuruyamaz. Kalpler ancak sevgiye boğulabilirler. Buna zorunludurlar. Şimdi kalbine akan berrak sıvıyı hisset. Onu dinle. Sevgi kendi kendini açığa vurur. Tüm bunlar senin kalbinde gerçekleşir. Sevgiyi kalbine tekrar çağır ve onu geldiği yere geri ver, böylelikle onu yeniden canlandırırsın.

Çeviren: Engin Zeyno Vural