Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2568 Yükselin 6 Aralık 2007

CENNET#2568 Yükselin 6 Aralık 2007

Sizden istediğim tek şey önünüzde olup biten hadiselerin ilerisinde olmanızdır. Bununla kastettiğim şey, bu hadiselerin üzerine yükselmenizdir. Bazı hadiselerle, olup bittikleri düzeyde muhatap olabilirsiniz fakat bazılarının üzerine yükselmeniz gerekir. Bir olayla, o olayın olup bittiği seviyeden temas etmenin herzaman işe yaramadığının idrakındasınız. O durumun üzerine siz yükselmeyecekseniz eğer bunu başka kim yapacak, en sevdiklerim? Eğer bunu Benim için siz yapmayacaksanız, öyleyse kim yapacak?

Kendinizi pantolon askılarınızdan, ayakkabı bağlarınızdan yukarı çekerek bile olsa bunu yapmak zorundasınız?

Bunu yapmak için de olaylara farklı bir açıdan bakmak zorundasınız. Birisi kabalık ettiğinde ya da nezaket göstermediğinde karşılık vermeyebilirsiniz artık, hatta içinizden bile şöyle geçirmeyebilirsiniz: ”Nasıl oluyor da böyle konuşabiliyorlar? Kim olduğunu sanıyor bunlar? Hangi hakla böyle davranabiliyorlar? Hadlerini bildirmem lazım.”

Bir olumsuzluğu görür ya da hissederseniz o halde kendinize şöyle deyin:
“Karşımdaki bu adam ya da adamlar benden daha farklı görüyorlar. Çarpık düşünüyorlar. Net bir bakış açısına sahip değiller ve hadlerini aşıyorlar. Bunu onlara söylemek zorunda değilim, fakat kendi bakış açımı herkesin hayrı için ve en iyi şekilde nasıl ortaya koyabilirim? Şu denklemi nasıl değiştirebilirim? Öfkeye öfkeyle, suçlamaya suçlamayla, aptallığa aptallıkla karşılık vermek için Yeryüzünde değilim. Izdırapları bitirmek için buradayım, onları beslemek için değil. Işık saçmak için buradayım ve ışık saçacağım.”

“Canavarları kılıçlarla ya da kılıç yaptığım sözlerle değil, her zaman olduğu gibi itidalle alteden, bilge ve harikulade bir insan olmak istiyorum. Ne duygularımın istismar edilmesi için buradayım ne de duygularımı öfkeyle boşaltarak hıncımı çıkarmak için. Bu meseleyi yukarı kaldırıp Tanrı’nın ışığına çıkarmak için buradayım. Çekişme ve sürtüşmeleri sona erdirmek için buradayım, onları arttırmak için değil. Yaratıcı bir şekilde karşılık vereceğim. Nazik bir şekilde yanıt vereceğim. Şevkle yanıt vereceğim. Tanrı bunu yapabileceğimi söylüyor. Öyleyse bunu yapacağım. Anlık bir rahatlama için barışı gözden çıkarmayacağım. Söyleyeceklerimi yeni bir yolla ifade edeceğim. Bu durumu kötü hislerle terketmeyeceğim, karşımdaki kişinin de yanımdan kendini kötü hissederek ayrılmasına izin vermeyeceğim. Öncelikle onu bir hasım olarak görmeyeceğim. Onu bir dost olarak göreceğim. Benim bakış açımın ve algılama şeklimin dünyada fark yarattığının farkındayım.”

“Dünyaya çok büyük önem veriyorum. Bundan dolayı, dünyayı ve onda yaşayan herkesi masumetyetlerini kabul ederek dikkate alacağım. Söylediklerini dinleyecek ve karşı çıkmayacağım. Onların gördüğü dünya benim gördüğüm dünyadan daha farklı olabilir. Anlayışımı yükselteceğim. Ben ışık saçan bir barış insanıyım. Benim sevmek niyetinde oluşum her durumu değiştirecektir. Beni de kesinlikle değiştirecektir.”

“Bunun olduğunu defalarca gördüm. Sadece niyetim bile ortama huzur verip, suları durgunlaştıracaktır. Ben, Tanrının yönlendirdiğiyim. Dünyaya gerçek barışı getirmem için beni Tanrı güdülendirdi. Bu barışı, Tanrıya olan sevgim ve onun İradesini (kendiminkini değil) gerçekleştirme arzum vasıtasıyla öncelikle kendimde tesis ediyorum ben. Artık bir teyit ya da onay arayışında değilim. Savaşta da barışta da Tanrıdan, önümdeki durumu kutsamasını istiyorum ben, bu durumun benim vasıtamla kutsanmasını istiyorum.”

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.