Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2569 Teresa Ana 7 Aralık 2007

CENNET#2569 Teresa Ana 7 Aralık 2007

Kendinizi ve ihtiyaçlarınızı diğerlerinden önde tutmamalısınız; elbette diğerlerini ve onların ihtiyaçlarını da kendinizden önde tutmamalısınız. Işığa doğru büyüdükçe, bu artık sizin için bir mesele olmayacaktır. Sadece istediğiniz için eylemde bulunacak, sadece istediğiniz için verici olacaksınız. Aziz çocuklarım, bu herkese hizmet vereceğiniz anlamına gelmektedir.

Hizmetiniz size öğretilmiş olan yollarla olmayabilir. Sırtınızdaki gömleği çıkarıp vereceğiniz anlamına gelmez bu. Hiçbir şey yapmaya mecbur olmayacağınız anlamındadır, lakin böyle olmasına rağmen kendinizi muazzam hizmetler sunarken bulursunuz. Neyin size, neyin diğerlerine ait olduğu konusunda fazla düşünmeyeceksiniz artık. Hareketlerinizi çok fazla ölçüp tartmayacaksınız.

Şöyle düşünmeyeceksiniz: “Sırtımdaki gömleği çıkarıp şu adama vererek hakikaten çok iyi ve asil biri olacağım. Asil ve iyi biri olmak istiyorum, o halde gömleğimi çıkarıp vereceğim.” Nerede, ne yapacağınızı, nasıl davranacağınızı otomatikman bileceksiniz. Gömleğinizi çıkarıp vermenin tabii olduğu bir durumla karşılaşabileceksiniz. Ya da bunun uygun olmadığı bir diğer durumla. Bu iki durum çok benzer görünecekler, fakat bu kez gömleğinizi vermeyeceksiniz. O itki orada olmayacak. Gömleğinizi kime verip kime vermeyeceğinizi bir şekilde biliyor olacaksınız. Herhangi bir şeyin nasıl göründüğüne, doğru ya da yanlış olduğuna yönelik kafa yormayacaksınız. Doğal olarak yüreğinizden bahşedeceksiniz.

Cömert olmaya çalışmayacaksınız. Bir yerde verip bir yerde vermemeyi doğal olarak bileceksiniz. Bir durum dahilinde harikulade olduğunuzu, bir diğer durumda ise hiç de öyle olmadığınızı düşünmeyeceksiniz. Hayır işleyip işlemediğinizi düşünmeyeceksiniz. Bir diğer insana karşı verici olmanızın, kendi iyiliğiniz için değil fakat o insanın iyiliği için olduğunu bilinçli olarak düşünmeyeceksiniz. Aynı şekilde, verici olmadığınızda da bu yine karşınızdaki insanın iyiliği için olacak. Hayatınızda öyle bir noktaya geleceksiniz ki bir diğer insanın yararına olan ve olmayan şeyleri doğal olarak bileceksiniz. Bu otomatik olacak, tıpkı araba gelirken yola atılmak isteyen bir çocuğu durdurmak için onu tutmanız gibi. Hiçbir tereddüt duymayacaksınız.

Hayatta, neyi ne zaman verip neyi vermeyeceğinizi bileceğiniz daha incelikli durumlar da olacaktır. Ve bu bilinç haliniz hep iş başında olacaktır. Kozmosdaki yerinizi bileceksiniz.
Birisi için çok şey yapmak her zaman iyilik değildir, fakat bazen de büyük iyiliktir bu. Hareketlerinizin gerçekten diğerinin yararına olup olmadığını tamı tamına bileceksiniz. Herkes için herşeyi yapmaya çalışmayacaksınız.

Teresa Ana, kendisini bahşetmişti. Hiçbir şeyden feragat etmemişti o. Tam da yapmak istediği şeyi yapmıştı. Onun için, dünyaya hizmet etmemek muazzam bir kayıp ve fedakarlık olurdu. Teresa Ana her zaman verici olmuştu, fakat bu vericiliği ondan hiçbir şey eksiltmemişti. Sadece kendisi olmuştu o. Teresa Ana olmak için çaba sarfetmemişti çünkü o Teresa Ana’ydı. Bu konuma sadelikle ulaşmıştı.

Göreli dünyada neyi vermeniz gerekiyorsa sevginiz de onunla birlikte hareket edecektir. Sevginiz, vermediğiniz şeylerin de beraberinde hareket edecektir.

Ve aynı şekilde huzurunuzdaki herkes sizden muazzam bir kutsama alacaktır. Bu da otomatik olarak gerçekleşecektir. Öyle ki kendinizi bundan alamayacaksınız.

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.