Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2567 Hakikatin Diyarı 5 Aralık 2007

CENNET#2567 Hakikatin Diyarı 5 Aralık 2007

Evet, eşi benzeri olmayan bir şovmensiniz. Kendi rolünüzü mükemmel oynuyorsunuz. Çizdiğiniz çizgilerin gerisinde duruyorsunuz. Olağanüstü numaracısınız, mükemmelsiniz aslında.

Fakat nasıl da oyuncu olduğunuzun artık farkına varıyor ve bu maskeli baloya bir son veriyorsunuz. Tebeşirle kendi kendinize çizip sonra da demir parmaklıklar kadar sağlam ve aşılmaz addettiğiniz bu beyaz çizgilerin etrafında parmak uçlarınıza basarak gezinmiyorsunuz artık. Hayır, bu sahte engellerin, gerçek dışı sınırların üzerinden uçuyorsunuz şimdi. Artık onları ne görüyor ne de düşünüyorsunuz. Sizin için hiç bir şey ifade etmiyorlar artık.

Taktığınız maskeleri çıkarıyor ve onları ardınızda bırakıyorsunuz. O kostümleri çıkarıyor, sahne makyajınızı siliyorsunuz. Hakiki benliğiniz, sade ve süssüz kimliğiniz herkesin görmesi için meydana çıkıyor artık. Benim ülkeme hoşgeldiniz aziz çocuklarım. Hakikatin Diyarına, Cennet olarak bilinen bu harikulade yere hoşgeldiniz. Böyle ne kadar da güzelsiniz, süssüz ve sade. Bu yalın haliniz nasıl da güzel. Yalın-Benliğiniz, Kendi-Benliğimin aynaya İnsan hayatı olarak aksetmiş halidir. Şimdi lütfen kendi İlahiliğinizin önünde eğilin ve bu bilgiyi bir daha asla kendinizden esirgemeyin. Sen, aziz çocuğum, evet sen; sen Benim Yeryüzündeki som Kutsiyetimsin. Bu senin Kim olduğundur. O gereksiz ıvır zıvır şeylerin hiçbiri değildi kimliğin, hiçbir zaman seninle bir ilgisi olmamıştı onların. Birlik ol Benimle. Herzaman Benimle “Bir”din. Ve artık bunun münakaşasını yapmıyorsun. “Tamam, Tanrım. Biz Biriz” diyorsun şimdi.

Dışarıya çıkıp da yapman gereken hiçbir şey yok. Kazanmak zorunda olduğun hiçbir şey yok. Satın alman gereken bir şey yok. Katılman gereken bir kurs yok. Gururla ya da utançla takmış olduğun o maskeleri ve o kostümleri bir kenara atmaktan başka ihtiyacın olan bir şey yok. Şimdi, her zaman olduğun ve mukadder kılındığın, o basit ve yalın İnsan Varlığı haline geliyorsun. Kimsenin vereceği müsaadeye ihtiyacın yok. Artık dürüstsün, hepsi bu. Dürüst olmamak yerine, artık dürüst ve açıksın. Geri-dönülemez bir şekilde sahip olduğun bu İlahiliği kabul etmen dünya için nasıl da bir lütuftur.

Dilenci kılığına bürünmüş bir prens ya da prensestin sen. Bundan keyif alıyordun. Derinliklerinde saray soyundan geldiğini biliyordun, fakat bunun tam zıttı bir karaktere büründüğün bu oyunu oynamak hoşuna gidiyordu.

Belki, bir alimi ya da hırsızı canlandırıyordun, çok başarılı ya da işe yaramaz birinin rolünü oynuyordun. Kendine kötü çocuk diyordun belki de, veya iyi çocuk ya da “Tanrının hatır-lamadığı” diyordun.

Artık, Tanrının Hatırı (için) olduğunu biliyorsun. Benim (hatırım) için Kainatın bir velinimeti haline geliyorsun. Ağzından çıkan her bir kelimeyle, her bir düşüncenle, yaptığın ya da yapmadığın herşeyle onu kutsuyorsun.

Sanırım su dolu bir çukurun içinde durduğunuza kendinizi ikna etmiştiniz ve şimdi bir dağın zirvesinde olduğunuzu, en yüksek tepenin üzerinde durduğunuzu farkediyorsunuz. Bu irtifadan Herşeyi görebilirsiniz. Manzaranız çok ama çok geniştir. Etrafınızdaki herşeyi görebilirsiniz ve gözlerinizdeki ışık yukarılardan gelen birer kutsama gibi düşer aşağıya. Artık yapacağınız tek şey kutsamaktır. Farkında olmadan kutsarsınız. Öğrenmeniz ya da karşıdan gelmesini beklemeniz gereken replikler yoktur. Sade, sessiz bir kutsamasınızdır. Dünyayı kutsarsınız. Benim için rol yaparsınız. Tabii ki bu rol yapmak değildir aslında. Benim için ve Benim adıma konuşursunuz. Herşeyi Benim için yaparsınız. Cennetin ışığı haricindeki her türlü süsü üzerinizden çıkarıp yalın olmaktan öte dünyada yapacağınız başka bir şey yoktur.

Dünyanın size verdiği ünvan marangoz, yargıç, çöpçü ya da saray hizmetlisi olabilir; fakat artık Kim olduğunuzu biliyorsunuz. Beni gayet iyi temsil ediyorsunuz, çünkü bunu samimiyetle ve utanç duymadan yapıyorsunuz.

Çeviren: Engin Zeyno Vural

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.