Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2549 Tohumlar Saçın

CENNET#2549 Tohumlar Saçın 17 Kasım 2007

Hiçbir şeye bağımlı olmayın. Herhangi bir şeye bağımlı olmayın. Trenlerin vaktinde hareket etmelerine, bilgisayarınızın tıkır tıkır çalışmasına bağımlı olmayın...İnsan yapısı olan hiç bir şeye bağımlı olmanız gerekmez. Güneş hergün doğacaktır; fakat tüm o alet ve edevatlarınız her gün çalışmayabilirler. Buna mecbur değildir onlar! Herşeyin sizin umduğunuz gibi işlemesine gerçekten bu kadar tabi olan ne vardır?

Ağaçlar yeşillenir ve sonrasında da yaprak dökerler. Elma ağaçları çiçek açar ve sonra meyve verirler. Çimenler büyür. Ben Cennetteyim ve önemli olan her şey zamanındadır, aziz çocuklarım. Bunu dikkate almak gerekir.

Herşey sırf sizin zamanınıza ayarlı değildir.

Zamanın gerçekte varolmadığını dikkate aldığınızda bu gerçekten komiktir.

Zaman sizin için tabii ki mevcuttur. Problemler sizin için nasıl mevcutsa zaman da aynı şekilde mevcuttur. Hayal edip varsayarsınız ve bunları yaptıkça da inanırsınız.

Problem ya da zamanlama mevhumları hiç mevcut değillerse şayet? Ya öyleyse? Yine de sıkıntı çeker, sorun yaşar mıydınız? Hiç geç kalmış olur muydunuz?

Güneş kendi merkezinde dururken Dünya onun çevresinde dönmektedir.

Yıldızlar tüm gün ve tüm gece boyunca yanıp sönmekte, göz kırpmaktadırlar. Onları gündüzleri görmeyen sizsinizdir.

Eğer benim çocuklarım sıkıntı ve sorunların tasavvurunda olmasalardı, Dünya zamanın varolmadığı tam şu anda Cennete yükselmiş olurdu.

Ya olan ya da olmayan her şey yerinde ve doğruysa şayet? Yanlış hiçbir şey yoksa eğer?

Sorun mevhumuna nasıl da bağımlı hale geldiğinizi şimdi görmeye başlıyor musunuz? Onun için gözünüzü dört açıyorsunuz. Bu anlamda, mutluluktan ziyade sorun aramış oluyorsunuz.
Artık mutluluktan yana bakın. Onun keşfine çıkın. Zihninizde beslediğiniz mutluluk tohumları saçın.

Göreli dünyada herşey görelidir. Eğer piknik yapıyorsanız ve yağmur yağarsa buna kötü dersiniz. Eğer bir çiftçiyseniz ve toprak susuz kalmışsa o zaman yağmura iyi dersiniz. Lakin yağmur sadece yağmurdur. Planlarınıza bakmaksızın onu bir dost olarak görün. Güneş her zaman yani tam şimdi, yüreğinizde parlasın.

“Şimdi”deki sükunet ve dinginlik anında her şey hayırlıdır. Her şey yerli yerindedir. Aslında her şeyin yerli yerinde olacağı bir yer de yoktur, böyle bir uzay-alan mevcut değildir ve lakin herşey yolundadır. Hayat sevinçli bir galibiyet içindedir. Ölüm halinde bile hayat galip gelmektedir. Kendinizi hayata teslim edin, böylelikle herşey sadece olduğu gibi olacaktır. Hayatın ne olduğu ise tamamen sizin yorumunuzdur. Hayatı olduğu gibi tercüme edersiniz. Ya da hatalı tercüme eder, yorum hataları yaparsınız. Mutsuz ve sıkkın olduğunuzda hayatı yanlış yorumluyorsunuzdur. Bunları empoze etmek size düşmediği halde, hayata yönelik belirli standartlar oluşturup, şartlar öne sürüyorsunuzdur.

Birazcık olsun hayatın sırtından inip onu kendi haline bırakır mısınız? Bir kez olsun onu zorlamamayı ya da ondan şikayet etmemeyi dener misiniz? Size bahşedilmiş olan bu hayata karşı şükran duymaya başlayacak mısınız? Amacınız hayata hizmet etmektir; onu sabitleyip şekle sokmak değil. Hayatı sevin, böylelikle ona hizmet edersiniz, hayat da gözünüzün önünde değişmeye başlar. Değişecektir o çünkü siz değişmişsinizdir. Hayat ve sizler karşılıklı etkileşim içindesiniz.

Dünyadaki herşey görelidir. Marka ayakkabılar giymek istersiniz. Eğer hiç ayakkabınız olmasaydı o zaman sadece ayakkabı isterdiniz.

Marka ayakkabılarınız da olsun, lakin hayata yine geniş bir açıdan bakın ve onu bir bütün olarak görün.

Eğer mutlu değilseniz, hayatı olduğu haliyle algılamıyorsunuzdur. Hayata farklı bakın, algılayışınızı değiştirin. Daha fazla takdir edin. Hayatınızın her bir milimini, her bir gramını daha fazla takdir edin. Hayata şükran duyup takdir ettikçe, kendinizi ve hayattaki rolünüzü de o denli takdir etmiş olursunuz. Oynayacak rolleriniz ve size düşen bölümler var aziz çocuklarım. Burada olmanızın bir sebebi var ve emin olun ki bu sebep şikayet etmek değil.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub:

Hatırlatma: Sevgili okurlarımız, Cennetmektuplar’ını (HeavenletttersTM) paylaşırken lütfen kaynak site olan www.heavenletters.org adresini belirtiniz. Üyelik başvurusu sitede yer alan http://www.heavenletters.org/maillist/index.php linki üzerinden gerçekleştirilmektedir.