Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2513 Işık Varlığısın


CENNET#2513 Işık Varlığısın 12 Ekim 2007

Hayal kırıklığı hissettiğinizde, bu hayal kırıklığına sebep kendinizsinizdir. Hayattan çok fazla şey bekliyor olmanız değildir sebep. Kendinizden çok fazla şey bekliyor olmanızdır. Hayatınızın çizgisini çok kesin sınırlarla belirleme beklentisi içindesinizdir. Hoş, elbetteki bunu yapabilirsiniz; lakin hayat her zaman sizin şarkınızı söylemeyebilir. Böylesi zamanlarda bir şeylere çok fazla anlam yükler ve kendinize yeterli anlamı vermezsiniz. Şu veya bu nedenden dolayı çökkünlük hissetmek niye ki? Kendinize daha fazla itibar edin. Hani panayırlarda bir eğlence vardır, çekiçle oyuncak kafaların üstüne vurursunuz siz vurdukça onlar yeniden kafalarını uzatırlar, siz bu oyunun elemanlarından değilsiniz.

Hayat konusunda ustalaşmak, onun üzerinde her türlü söz hakkına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Bu, kendi kendinizin üstadı olduğunuz anlamındadır. Üzerinde yürüdüğünüz zemine yukarıdan, daha yüksek bir mertebeden baktığınız anlamındadır. Hiçbir şeyin sizden yana bir sitem içermediği manasındadır. Hayat ve onda olup bitenler hakkında nasıl hissedeceğinize karar verecek olan sizsiniz.

San Fransisco’ya arabayla gitmeye karar verebilirsiniz ve otobanın ortasında arabanız arıza yapabilir. Bu sizin de arızalanıp bozulmanız için bir sebep midir? Arabanızın biraz yardıma ihtiyacı vardır. O yardım da gelecektir. Bu bir felaket değildir aziz dostlarım. Bu münasebetsiz bir durumdur sadece. Hayat da herzaman münasebetli değildir. Sana hitap ediyorum, Tanrı’nın çocuğu, bu nevi münasebetsizliklerin yol açtığı ızdırabın üzerine yükselmeni söylüyorum sana. Münasebetsiz haller kendi kendilerinin delaletidir. Seninle ilgili bir şeye işaret etmez onlar. San Fransisco’ya arabayla gitmenin bir hata olduğunu söylemez onlar. Hayatın seni kapıp ham yapmak için dışarıda beklediğini söylemez onlar. Arabanın biraz ihtimama ihtiyacının olduğu dışında başka bir şeye delalet etmez onlar.

San Fransisco’ya gidiyorsunuzdur ve yolunuzu kaybetmişsinizdir, burada kaybolan nedir aziz çocuklarım? Dünyanın belki de daha önce hiç görmediğiniz bir kısmını görme şansını yakalamışsınızdır. Kendi kendinizi keşfetme şansını yakalamışsınızdır. Bir “B” planınız olsun, açacak başka kartlarınız bulunsun. Aslında “umutsuzluk ve kaygı” kartlarını bir kenara atın gitsin bunlar. Size hiçbir faydası yoktur onların. Asla kullanmayın. Onları yüreğinize yakın tutmayın ki asla kullanmayasınız.

Kaygı ve umutsuzluk modası geçmiş şeylerdir. Mazinin artıklarıdır onlar. Bırakın bu duygular romanlarda kalsın. Zaten kaygının, umutsuzluğun, rahatsızlığın ve hoşnutsuzluğun ateş çemberinden geçmiştiniz. Mitolojide de bahsedilen, herşeyin harikulade ve hayırlı olduğu Elysian Cennet Bahçelerine doğru yürüyün. Nerede yürürseniz yürüyün orası bir Elysian Bahçesi olsun. Omuzlarınızı dik tutun. Aziz çocuklarım, hiç bir şeyin, biran için dahi olsa sizi bunaltmasına gerek yoktur, neden yoktur.

Birer Işık Varlığısınız. Bir şey veya diğer bir başka şeyden dolayı ışığınız bloke olmaz. Her zaman bir şey ya da diğer bir şey vardır, lakin siz herzaman olduğunuz gibi, ışıksınız ve öyle olacaksınız. Münasebetsizlikleri karanlık olarak tasavvur edebilirsiniz; fakat ışığınız parlamaktadır, öyleyse karanlık nasıl varolabilir ki? Kendi ışığınızı hatırlayın ve onu görmek için kendinze müsaade edin. Hayatınızda olup bitenler – tekrar ediyorum- sizden daha önemli değildir. Hiçbir şey önünüze geçmesin. Hiçbir şey olduğunuz ışıktan sizi ayrı kılmasın. Benim Işığımsınız, canlarım. Dünyadayken, bunu neden unutuyor ve umutsuzluk ya da diğer başka şeyleri hatırlayıp duruyorsunuz ki? Kimin simgesi olduğunuzu unutmayın. Kimin ışığını taşıdığınızı unutmayın. Böyleyken size ne rahatsızlık verebilir?

Arabanız mı bozuldu? Bırakın eğlenceli bir oyun olsun bu. Öyle olamayacağını kim söyleyebilir? Yolunuzu mu kaybettiniz? Bunun hiçbir anlamı yoktur. Elbetteki bundan dolayı tüm dengenizi yitirmeniz gerektiği anlamına da gelmez bu. Siz kayıp değilsiniz. Siz olduğunuz yerdesiniz ve nerede olduğunuzu biliyorsunuz. Belki çok da niyet etmediğiniz bir yerdesiniz; fakat siz hala sizsiniz. Nasıl kayıp olabilirsiniz ki? Sadece mekan değiştirin, başka bir yola sapın, aziz çocuklarım. Küçüçük bir şeydir bu.

Sevginin yanında her şey çok cüzi kalır. Kendinizi sevgiyle harcayın, sevgi için harcayın ve diğer herşeyi boş verin. Sevgiyi hatırlayın ve sevgi olduğunuzu hatırlayın. Diğer başka hiçbir şeyi kafanıza takmayın.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: