Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2512 Oyun Günü

CENNET#2512 Oyun Günü 11 Ekim 2007

Bugünü özel bir oyun günü haline getirin. İşte bile olsanız bugünü oyun günü yapın. Çalışın ama yine de oyun günü olsun bugün. Benim bu sözünü ettiğim bir tutumdur, değil mi? Gününüze yönelik bir tutumdur. Bazı zamanlar, tenis oynuyor olsanız bile kendinizi zorlar ve gerersiniz. Muhtemelen oyun oynamaktan ziyade yenmeye odaklanıyorsunuzdur. Bugün keyif almayı herşeyin üstünde tutun. Eğer bugün keyif alamazsanız bunu başka hangi gün yapabilirsiniz ki? Daha uygun bir günü beklemeyin.

Mutlu olmayı ertelemeyin. Sizin kendi tutumunuzun, gününüzü hoş ya da nahoş kıldığı yeni bir şey değilidir. Herdaim, ya öyle ya da böyle bir tutum takınırsınız. Sizin tutumunuz keyifli ve neşeli olsun. Ve bu tutum denen şey ne anlama gelmektedir? Olan şeylere ya da olup bitenlere nasıl baktığınız anlamına gelir o. Sizin zihinsel çerçevenizdir. Dünyaya bakışınızdır. Sizin eğiliminiz ve niyetinizdir. Mutlu bir güne niyet edin.

Sizin istediğiniz, diğerlerine serbest alan bırakabilen bir tutumdur. Bu sizin dışınızdakilere hürmet etmektir. Dünyaya bakışınız her yere erişir. Dolayısıyla olumlu bir tutum geliştirmekten siz sorumlusunuz. Tavrınızı yüksek tutun. Kazansanız da kaybetseniz de tavrınızı yüksek tutun. Sizin tutumunuz dünya için nasıl da büyük bir armağandır. Tavrınız yıkıcı da olabilir yapıcı da olabilir. Bu sizin tercihinizdir.

Kimse size takınacağınız tutumu temin edemez. Hayata bakış açınızı istediğiniz şekilde ancak siz oluşturabilirsiniz. Muhtemelen bunu fazla dikkate almamıştınız. Belki de tutumunuzun, hayatın önünüze çıkardığı şeylerin bir sonucu ve yansıması olduğunu düşünmüştünüz; halbuki durum bunun tersidir. Hayat daha ziyade sizin tutumunuzu kendisine temel almaktadır. Tutumunuz çok etkili ve kuvvetlidir.

Tutum denilen şey, düşüncelerinizin bir ölçüsü değil de nedir? Tutumunuz bir cetvel üzerinde beliren birimler gibidir. Tavır ve tutum haline gelen düşünceler hayatın kendisine dönüşür. Hayatın tutuma, tutumun da düşüncelere vesile olması kastedilmemiştir. Muhtemelen bu oluşum sırasını karıştırıyordunuz.

Dert etmeyin. Bugün yeni bir gün. Ellerinizi mutlulukla ovuşturun. Bugün sizi beklemekte olan mutluluğu düşünün. Günü diğerleri içinde keyifli bir hale getirin; zira bu keyif size de eşlik edecektir.

Bugün için “yaşasın!” deyin. Kapılarını sizin için açtı ve sizi içeriye davet etti o; şimdi bugünü ağırlayan sizsiniz. Bugüne misafirinizmiş gibi muamele edin. Onu buyur edin. Hürmet gösterin. Kulak verip, eşlik edin. Önünüzde duran bugünün armağanı çok özel bir şeydir. Hergün Pazar günü gibi olsun. Hergüne, işgünlerine dahi izin günü ruhunu verin. Bir güne neden dolayı izin verilir? Memnuniyetsizlikten muaf olması için izinlidir o. İzinlidir, muaftır ve huzurun günüdür o. Her ne yapıyor olursanız olun bugünü huzur günü yapın. Çok çalışın, yoğun olun ama yine de huzur içinde olun, kolayından alın. Bunu yapabilirsiniz. Tutumunuz bunu sizin için yapacaktır. Başka hiçbir şey değil.

Bugün istekte bulunmak için mutlu bir gündür. Bugünü mutlu kılması için kendinizden istekte bulunun. Mutluluk konusunda bugün savurganlık yapın. Bugünün mutluluğunun kaynak bulduğu yerde çok daha fazlası vardır. Her güne yeter bu Kaynak.

Bakın, güneş bugün sizin için doğdu. Hergün sizin tarafınızdan, sizin adınıza doğmaktadır o. Uzun zamandır görmediğiniz bir akrabanızmış gibi kucaklayın gün ışığını. Kendinize geri dönen kendinizmişcesine kucaklayın bugünü. Bir eğlence düzenleyin. Sevginin atlıkarıncasına binin. Atlayın ona. Bugün kendinizi hayata tamamen dahil edin ve asla durmayın.

Hergün Benimle bağlantılıdır. Kendinizi Bana bağlı kılın. Elbetteki biribirimizle bağlantılıyız Biz; fakat bu bağı kendiniz idrak edin. Bizim bağımız mutluluktur. Bizim bağımız sevgidir. Yaşasın Bizim bağımız. Aramızdaki bağı tüm dünyaya gösterin; böylelikle dünya da başını yukarı kaldırsın ve o da mutlu olsun.

Çeviren: Engin Zeyno Vural
:wub: