Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2491 Yıldızlara Bakın

CENNET#2491 Yıldızlara Bakın 20 Eylül 2007

Bir hayal dahilinde Bana geldiniz. İlk olarak, bedenlenmenizden önce gördüm sizi. Hayalinizi kurdum. Zira Benim hayal ettiğim şeyler gerçek olur.

Tesadüf değildiniz. Dünyada dahil olduğunuz her nevi fizikselliğin ötesinde ve bundan çok, çok uzun zaman önce ya da bunun az öncesinde Benim hayalimdiniz sizler. Belki de bunun bir an öncesinde. Belki de benim düşüncemle sizin zuhur edişiniz arasında hiç süre geçmemişti.

Burada, yeryüzünde olmanız, bunun böyle olması gerektiğine, bunun murad edildiğine işaret etmektedir. Bilmeniz gereken tek şey budur. Pek çok olasılığın haricinde doğdunuz sizler. Önce size yönelik fikrimi tasavvur ettim. Önce sizi hayal ettim Ben ve böylelikle, tıpkı diğer tüm hayallerimin ve sizin de tüm hayallerinizin somutluk kazanıp gerçek olması gibi bu hayalim de gerçek oldu.

Üzerinizde çok fazla düşünmüş olduğumu bilmenizin vaktidir artık. Bu Benim analiz yapıp, tahlil ettiğim anlamına gelmez. Dikkatimi size yönelttiğim anlamındadır bu. Benim yüreğimde somutluk kazandınız. Benim ellerimde şekillendirildiniz. Sizi Ben yarattım, bu doğrudur. Aynı süreç dahilinde, kendi arzunuzla Benim önümde belirdiniz. Karşılıklı bir mutabakat dahilinde kendi sıranızı beklediniz. Sıranın en önüne geldiğinizde sanki bir mancınıkla savrulurcasına hayata dahil oldunuz. Benim yüreğimden, süzülerek indiniz Yeryüzüne. Elde yapılmış ve pişmeye hazır bir ekmek gibiydiniz. Ve böylelikle doğmuş oldunuz. Benim iradem üzerine, Benim buyruğum dahilinde doğdunuz. Muhteşem şeyler için doğdunuz.

Artık vizyonunuzu geliştirmekle yetkilendirildiğinizi idrak edebilirsiniz. Muazzam şeyleri üzerinize almak üzere buradasınız. Evet, hayatta teferruatlar olacaktır, fakat hayatınız bunların çok ötesinde bir anlam taşımaktadır. Hayattaki hiç bir insani eyleminiz ruhani hayatınızı sizden uzaklaştıramaz. Buna ışık tutar onlar. Mamafih, sahip olduğunuz her şeyi hayatınıza bahşetmek için buradasınız. Tahayyüllerinizin ötesinde hazinelere sahipsiniz. Mevcut algılayışınızın ötesinde görevleriniz var ve böyleyken de bunlar, yapmanız gereken şeyler.

Nasıl bir şeye dahil olmak isterdiniz? Elbetteki dünyevi sınırların ötesindeki şeylere. Fakat ne olabilirdi bunlar? Eğer sihirli bir değneğiniz olsaydı, daha neleri yaradılışa dahil ederdiniz? Ya da üç dilek hakkınız olsaydı, bunlar ne olurdu? Elbetteki yeni bir arabadan daha fazlasını söylerdiniz Bana. Elbetteki kişisel hayatınızın dışına uzanırdınız. Elbetteki dileklerinizin tamamı kendinizle ilgili olmayacaktır. Vizyonunuz, etrafınızdaki hayali sınırların ötesine genişlemektedir.

Yıldızlara erişmek istiyorsunuz, değil mi? Yıldızlar sizin için çok tanıdıktır. Gündelik hayatınızdan çok daha tanıdıktır onlar size. Yıldızları çok iyi tanırsınız. Bu farkındalığınızı kelimelerle ifade edemezsiniz; fakat yıldızların farkındalığına sahipsiniz. Yıldızlar sizi besleyip büyütmektedir aziz çocuklarım. Yıldızları, içinde pişip olgunlaştığınız fırın olarak düşünün. Yıldızları ebedi birer ışık olarak düşünün, zira böylelikle İnsanoğlunun muhteşemliğini ve kendi muhteşemliğinizi kavrayacaksınız. Hayat tamamen sizinle ilgiliyken aynı zamanda hiç de sizinle ilgili değildir. Sanırım Benimle ilgilidir o. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ne düşünmeyi isterdiniz? Öyleyse onu düşünün.

Zaten bir işbirliği dahilinde yaratıyoruz Biz. Şimdi mesele şudur: Bizim birlikte yarattıklarımızla ne yapacaksınız? Tercihin size ait olduğunu düşünmek pek de zor değildir.

Buna yönelik olarak ne düşünmekteydiniz? İhtiyaçlardan ziyade, tamlığa ve doygunluğa öncelik tanıyın. Yüreğinizdeki doygunluktan yola çıkın. Dünyadaki varsayılan boşluktan hareket etmeyin. Dünyayı arzularınızla donatın. Arzular, ihtiyaçlardan çok daha öteye ulaşırlar. İhtiyaçlardan yana bakmayın. Bunun yerine yıldızlara bakın.

Çeviren: Engin Zeyno Vural