Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2018 SEVGININ MUHRU Mayis 15, 2006

CENNET#2018 Sevginin Mührü Mayıs 15, 2006

Tanrı dedi ki:

Netice itibariyle aslında hiçbir şeyin önemi yoktur sevdiklerim. Her şeyin önemi vardır ve de hiçbir şeyin önemi yoktur. Tamamı buhardır. Yükselen buğudur hepsi.

Çok fazla dert ediyorsunuz. Tüm bu olup bitenler değmez buna.

Söylenen tüm bilmeceler yok oldu ortadan.

Tüm hadiseler oldu bitti.

Tüm hikayeler söylendi gitti.

Geride kalanın hepsi, beraberinde başlangıç yaptıklarınız, her daim sahip olduklarınızdır ki sevgidir bu. Kainatın tekerleri sevgi üzerinde dönmektedir. Sevgidir tekerlerin de ötesinde önem taşıyan.

Sevgi önemli bir madde haline gelmektedir. Dünya da budur aslında, maddeye dönüşmüş sevgi.

Sevdiklerim sevgidir tüm atomlar. Başka bir şey yoktur olabilecekleri. Sevgi biraz yontulmuş, çentilmiş, şekle girmiş gibi görünebilir ancak hepsi görüntüdedir bunun. Sevginin kendisinin üzerinde bir çizik bile yoktur. Görünüş, görünüştür, bundan fazlası değil.

Sevginin nereye gittiğini sorarsınız pek sık. Hiçbir yere gitmemiştir o. Dolu dolu her daim olduğu yerdedir ki heryerdedir ve kalbinizde dahildir buna.

Sevgi hiçbir şeyle mukayese edilemez, hiçbir şeye ikinci gelemez o. Sevgi herşeydir ve herşey sevgidir.

Ana Kuvvettir sevgi. Her şeyi harekete geçirir. Sevgi mevcut olan en muazzam devinimsizliktir ve böyle olduğu halde asla devinimsiz kalmaz o.

Yüreğiniz Vezüv Yanardağıdır sevgiyle patlamaya haızr.

Yüreğiniz Niagara Çağlayanlarıdır.

Yüreğiniz fevkaladedir.

Dünyayı sizin varlığınızla kutsadım Ben ve sizi de Dünyanın mevcudiyeti ile. Merkez-kaç kuvveti de sevginin gücüdür.

Gecenin gökyüzü, gözlerini sevgiyle hareket ettirmekte ve üzerinize sevgi ışığının kıvılcımlarını saçmaktadır.

Güneş sizi gözetlemekte ve yüreğinize sızmaktadır. Altın ışıklı sevgi asla yalnız bırakmayacaktır sizi. Dikkatinize mazhar olacaktır. Yüreğinizi yakacak ve sevgiyle mühürleyecektir onu. Artık geri çeviremeyeceksiniz sevgiyi. Buna teşebbüs bile etmeyeceksiniz.

Sevginin önünde diz çöktüğünüzde tüm heybetinizle yükseleceksiniz.

Gün ışığı yakıp izale edecektir egoyu ve ego geri dönüp gelmeyecektir bir diğer günde.

Herşeyden vazgeçebilirsiniz fakat sevgiden asla. Hafızanızdan silebilirsiniz sevgiyi lakin yüreğinizden asla. Ve ne yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin, ne düşünürseniz düşünün sevginin mührünü bırakacaksınız ardınızda.

Dünyadaki iz bırakan tek şeydir sevgi.

Herşey ve her şey sevgiden ibaretken, şimdi ve sonsuza dek sevgiyi kucaklamamak niye? Her daim olduğunuz şey olmamak niye? Yapın bunu ve izleyin yüzünüzdeki çizgilerin birer birer yokoluşunu. İzleyin tüm dünyanın, sizi de beraberinde taşıyarak Cennete yükselişini. Ya da siz mi taşıyacaksınız Dünyayı Cennete? Fark eder mi? Kim dert eder ki kimin kimi önce taşıdığını? Hiçbir önemi yoktur bunun. Sadece katılalım Cennete doğru ilerleyen bu geçit törenine. Benim yüreğimin seferidir bu, katılabileceğiniz ve herkesi de beraberinizde getirebileceğiniz. Tam şimdi sevdiklerim, tam şimdi yürüyüşe geçin Cennetin o gerçekte varolmayan kapısına doğru ve girin içeriye. Her şey Cennet olacaktır böylelikle. Sevgiden başka hiçbir şey varolmadığında, sadece siz ve Ben olduğumuzda başka yerler de mevcut olmayacaktır artık.

Çeviren: Engin Zeyno Vural