Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2650 KENDI BENLIGINIZIN ISIGI ALTINDA

HEAVEN #2650 Kendi Benliğinizin Işığı altında 26 Şubat 2008

Aramızda gizli saklı ne var ki? Gizleyecek hiç bir şey yok. Sizi Esirgeyenim Ben, Koruyucunuzum. Bu söylediğimin üzerinde düşünün. Gizleyecek hiç bir şeyiniz yok. Saklayıp gizlemeye değer hiç bir şey yok. Sırları ortadan kaldırırım Ben. Sır saklamak bir çiçeği gölgede himaye etmeye benzer. Büyümesi için çiçeğin güneşe ihtiyacı vardır. Sır saklama durumunda ise, gölge onu büyütür ve güneş onu silip yok eder. Sırlar korkudan kaynak bulur, korku ise karanlığın derin dehlizlerinde büyür. Korku sahibi olmanın da, sır sahibi olmanın da bir faydası yoktur. Korkuyu ortadan kaldırırım Ben, sırları ortadan kaldırırım.

Dahası, her şey bilinmektedir zaten. Hiç bir şey saklı değildir. Bazı detaylar böyle olabilir, fakat siz bir detay değilsiniz elbetteki. Vibrasyon olduğunuzu unutmayın. Ne kadar ince seviyelerde olursa olsun vibrasyonunuz bilinir. Vibrasyonunuzu saklayamazsınız aziz çocuklarım. Ve vibrasyonunuz da düşüncelerinizden başka nereden kaynak bulur ki? Bilinciniz düşüncelerinizle genişler veya daralıp sıkışır. Vibrasyonunuz düşüncelerinizle uyumludur ve düşüncelerinize bağlıdır. Bir pandomim gösterisinde gümbür gümbür çalınan davullar da, duyamayacağınız kadar alçak sesle çalınan flüt de bir vibrasyon akımı koyarlar ortaya. Herşey vibrasyondur. Işık dalgaları da vibrasyondur. Böylelikle düşünceleriniz de bir tını oluştururlar ve sizin derin, karanlık bir sır olarak gördüğünüz şey düşüncelerinizden yansıdığında bu size sıkıntı verir, sizi düşük bir seviyeye indirger aziz çocuklarım; bulunduğunuz konum itibariyle sarmalandığınız vibrasyonlar da düşük seviyede olurlar.

Küçük bir çalılığın ardına saklanırsınız, fakat aslında hep görünürdesinizdir.

Güzelim denizlerde yelken açmanız için seçtim sizi Ben. O denizler o kadar parlak ve mavidir ki, üzerlerinde yol alırken ancak ışık saçabilir ve bu yolculuğun sadece tadına varabilirsiniz.

Söküp atın sırlarınızı şimdi. Silkeyip atın, onları tutmayın artık. Bırakın gün ışığını görsünler ki böylelikle sonsuza kadar sizi terkedebilsinler. Sır saklamak, saklamaya çalıştığınız her şeyden daha entrikalıdır. Sır saklamak sırtınızda yaşayan bir parazit gibidir. Peşinizi bırakmayan korkunç bir umacıdır o. Sizin sırlarınıza tutunarak yaşar. Bu umacıya tutunabileceği gizli saklı hiç bir şey vermeyin, böylece çekip gidecektir o.

Sırlarınıza tutundukça geçmişe saplanıp kalırsınız. Geçmişle ve onunla aranızdaki münasebetle ilgili neler düşündüğümü zaten biliyorsunuz.

Tüm sırlarınızı biliyorsunuz. Bunların hiçbir şey olmadığını söylüyorum size Ben. Onlara şimdi “hoşça kal” demenizi istiyorum sizden. Bunu bir yaptınız mı aziz çocuklarım, artık saklayacak hiçbir şeyiniz olmaz. Neyi saklamaya çalıştığınızı kendinize açıklayın. Kendinizi şimdi beraat ettirin ki özgür olasınız ve ondan saklanmaksızın dünyayı sevebilesiniz.

Size itiraf edecek birilerini bulmanızı söylemiyorum. Saklamanız gereken bir şeyleriniz olduğu fikrinden şu andan itibaren kurtarıyorum sizi, serbest bırakıyorum. Sır saklamak kendi kendinize inşa ettiğiniz bir hapishanedir. Ondan çıkmanızı söylüyorum şimdi size. Kelepçeleri çıkarmanızı söylüyorum. Onlar asla hakiki değildi! Kelepçeler sizin hayallerinizin mahsülüydü. Kendinizi gerçek olmayan bir şeylere inandırmıştınız. Kendinizi kandırmıştınız. Günah ve suç gibi sözler duymuş ve bunları kalbinize almıştınız.

Cahillik ettiğinizi hepimiz biliyoruz. Cehaletten suçlusunuz. Değerinizi unutmuş olmaktan suçlusunuz. Kendinizi incitmekten suçlusunuz. Kendi kendinize empoze ettiğiniz bu karanlığın dışına çıkın ve kendinizi özgür ilan edin. Kendinizi maziden özgür kılın aziz çocuklarım. Onunla olan işinizi tamamen bitirin artık. Bırakın mazi çekip gitsin ve siz Benimle gelin. Hakiki Benliğinizin ışığı altında, Benim sevgimin tam idrakı içinde dimdik ayakta duran İlahi bir İnsan Varlığı olarak Benimle gelin. Benimsiniz siz.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: