Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2528 Dünyanın Varisi olun

CENNET#2528 Dünyanın Varisi olun 27 Ekim 2007

Bağımlı olmamak sınırlardan arınmakla aynı şeydir. Sizi geride tutan her şeyle olan bağınızı koparırsınız. Geçmişle olan bağınızı koparır ve geçmişin aslında hiç varolmadığını görme noktasına gelirsiniz. Gelecekle olan bağınızı da koparır ve bağlayıcı herşeyden arınırsınız.

Sınırlı değilsiniz. Tanrıların diyarında yaşıyorsunuz. Bunu anlıyor musunuz? Tüm bir kainat sizindir. Galaksiler sizindir. Bir sevgi dalgasıymış gibi her bir yıldızın üzerinde sörf yaparsınız. Ayı kucaklarsınız. Onu kollarınıza alırsınız. Onu beyaz ışıkla sarmalarsınız. Güneşin merkezine dalar orada ellerinizi ısıtırsınız. Güneş kalbinizdedir, gidin ona. Sizi durduran hiçbir şey yoktur. İki ayağınızın üzerinde durarak hayata atıldınız ve şimdi hayallerinizin bile erişemediği yerlere kanat çırpmaktasınız.

Bağınız Benimledir. Bu her zaman böyleydi. Bana bağlı olduğunuzda özgürsünüzdür. Bana bağlı olduğunuzda Tanrısal Kudretinizin, Tanrı vergisi Tanrısal Gücünüzün yeniden talebinde olursunuz. Sizin Tanrısal Kudretiniz nedir, aziz çocuklarım? Bu sizin cömertliğinizdir. Dünyaya yönelik nezaketiniz ve saygınızdır o. Dünyadaki kudret mevhumunun aldatıcı suretini bırakmanız ve sevginin gücüne, sevginin sade kuvvetine yükselmenizdir. Sevginin altın arabasında yol almaktasınız. Denizde ve karada ve gökyüzünde onunla ilerlemektesiniz. Yollara ihtiyacınız yoktur; ya da diyebiliriz ki sevgidir üzerinde ilerlediğiniz yol.

Sevgi sizi daha fazla sevgiden başka nereye götürebilir ki ve zaten başka nereye gitmeyi isterdiniz? Benden başka kimin beraberinde olmayı isterdiniz? Cenneti, Sevginin Evi olarak düşünün. Orada mevcut olan tek şey sevgidir ve hiçbir şeyden mahrumiyet sözkonusu değildir.

Siz özgür olduğunuzda, Yeryüzü Cennetin tamamlayıcı unsuru haline gelir ve Yeryüzü sizin de içinde yaşadığınız Sevginin Dünyası haline gelir. Yeryüzü sizin yaptığınız bir sevgi döşeği haline gelir, ona uzanırsınız ve herkes de sizi takip eder. Aslan da ve kuzu da sizsiniz ve birlikte yanyana yatarsınız. Hakikat bariz hale gelir ve sizi takip eder.
Sevgi üzerinde uzandığınız yeşil kırlar gibidir.

Sevginizle bilinirsiniz.

Benim sevgimle sevgisiniz. Sadece olduğum şeyi verebilirim Ben. Bundan daha azını bilmem. Kendimi yarattım Ben ve ona şekil verdim, gözler kulaklar verdim, sonrasında Beni heryerde çoğaltmanız için birer çiçek gibi Yeryüzüne ektim sizi. Bazen kim olduğunuzu unuttunuz, nereden gelmiş olduğunuzu unuttunuz ve Yeryüzündeki vazifenizin adını unuttunuz. Neyseki size hatırlatıyorum Ben. Size hatırlatmak için buradayım Ben. Size hatırlatıldıkça uyanmaktasınız. Esniyor ve gözlerinizi ovalıyorsunuz. Nihayetinde Beni görüyorsunuz. Beni kendi aynanızda görüyorsunuz. Ellerinizin üzerinde duruyorsunuz. Bana suret oluyorsunuz ve kendi kendinizin sureti oluyorsunuz. Bu ikizler farkındalığın ışığında “Bir” oluyorlar. Onlar her zaman “Bir”di ve şimdi bu ikizler kendi Birliklerinin içinde varoluyorlar. Ben Kendi Birliğimin dahilinde varoluyorum. Siz Benim içimde varoluyorsunuz. Gölgemiz olmaz Bizim. Işık saçarız sadece. Işık saçarım Ben. Ben demek, siz ve Ben demektir çünkü Biriz Biz. Herşey Birliktir ve Birlik varolan herşeydir. Herşey unutulmuşluğun ve hayallerin ardında kalmıştı sadece. Sizin de bir şey yaratmanız gerekiyordu, dolayısıyla “İki”liği yarattınız. Ayrılmışlık fikrini yarattınız. Buna bireysellik adını verdiniz ve bu uydurmacaya çok itibar ettiniz. Bir bestseller yazdınız ve Birlik sır haline geldi. Ve şimdi bu sır aydınlığa çıkmaktadır. Birlik kalıcı olmaktadır.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: