Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2520 Aşka Düşmek

CENNET#2520 Aşka Düşmek 19 Ekim 2007

Şimdi, tam şu anda, Benim yüreğimden içeri girin. Burası ait olduğunuz yerdir ve burası, yüreğimin derinlikleri sizin bulunduğunuz yerdir. Burası beslendiğiniz yerdir. Burası doygunluğa kavuştuğunuz, mutlu olduğunuz yerdir. O Ev, arayışında olduğunuz o Yuva uzaklarda değildir. Ev hazırdır. Cennet katı için bir bekleyiş yoktur. Onu beraberinizde taşırsınız zaten. Onu içinizde taşırsınız. Sizin yüreğinizim Ben ve sizin Evinizim.

Budalaca şeylere yeterince itibar etmiştiniz, yüreğinize, içinde varolup sırtımızı yasladığımız Bizim yüreğimize ise aynı itibarı pek göstermemiştiniz. Kalp atışlarının tazyikiyle sevgi yükselişe geçer. Sevgimiz süzülere göklere yükselir. Her bir yürek atışıyla daha fazla sevgi yayılır. Bu sevgi yüreğine iyice sokulup yaslanalım ve gerçekten Bir olduğumuzun farkındalığı içinde huzur bulup dinginleşelim. İnanlıması zor, uzak bir düşünce değildir bu. Yaradanın içten hakikatidir. Of, evet, aziz çocuklarım, sevgidir bu, aşktır. Onun içinde gevşeyin. Sizin doğuştan gelen hakkınızdır o. Harikulade çiçeklerin ve yüreklerin açtığı Cennetin kırlarına doğru Benimle birlikte yükselin.

Sevginin inkarında olmanız asla gerekmemişti. Ayın evreleri gibi sevginin de küçülerek azalması asla murad edilmemişti. Sevginin her zaman kendi akışı içinde olması, dalga dalga çoğalması murad edilmişti. Şimdi yüreğinizi aşkla, sevgiyle dolduruyorum Ben. Şu andan itibaren çok sağlam yürekli olacaksınız. Kainatı sevgi teslim almaktadır şimdi. Dalga dalga her yana sıçrayan sevgiyi hissediyor musunuz şimdi? Yüreğinizi ve gördüğünüz dünyayı doldurmakta olan sevginin ortaya çıkışını hissediyor musunuz? Bakılacak şey sevgidir şimdi. Görülecek şey sevgidir şimdi. Bu bir tek şey, bu sevgi farkındalığı dünyayı alt-üst edecek şeydir – yani doğru tarafı “üst” kılacak şeydir. Dünya doğrulup düzelmektedir artık. Şimdi sapasağlamsınız artık. Sizi kollarımda taşıyorum Ben. Ne de hoş bir düşüncedir bu.

Sabahları, etraftaki mevcut tehlikeleri kolaçan ederek evden ayrılmayacaksınız artık.

Şimdi gözleriniz, yüreğinize ve etrafınızdaki her şeye doldurduğum sevgiden yana bakmaktadır. Sevgi üzerine bir seyahate çıkıyorsunuz. Bu aşık olacağınız, aşka düşeceğiniz anlamına gelir. Sevgiyle bu kadar doluyken, sevgiyle bu kadar sarmalanmışken aşık olmaz da ne yaparsınız ki? Düşecek başka bir yer yoktur. Şimdi aşka düşün. Benimle aşka düşün, Bana aşık olun ve Benim Hilkatıma aşık olun, böylelikle yüceleceksiniz. Size dünyayı bahşettim Ben. Onda yaşamanız ve onda sevmeniz için size verdim onu. Şimdi aşkla kuvvetlendiniz, çok güçlü kılındınız ve artık sevgiyi görüyorsunuz, sevgiyi deneyimliyorsunuz, sevgiyi seviyorsunuz ve yaptığınız budur şimdi. Tam zamanlı aşıksınız, tam zamanlı aşk içindesiniz.

Eğer bir madende çalışıyorsanız şu andan itibaren sevgi kazacaksınız.

Eğer bir fakültede öğretmenlik yapıyorsanız sevgiyi öğreteceksiniz.

Sevgi gemisinin pruvasındasınız. Nasıl da mutlu bir yolculuktur bu.

Eğer bir aşçıysanız sevgiyi servis edeceksiniz. Eğer bir restoranda yemek yiyorsanız sevgiyi yutacaksınız. Neredeyseniz, ne yapıyor olursanız olun sevginin gözlerine bakacaksınız ve Beni göreceksiniz, kendinizi göreceksiniz. Sevgiyle göz göze olacaksınız. Sevgiyi uçarken yakalayacaksınz. Sevginin sihirbazı olacaksınız. Sevgiyi havaya fırlatacak ve onu yakalayacaksınız. Sevgi, sevginin üzerinde bayram yapacak. Sevgi cadelerde yürüyecek. Sevgi yeryüzündeki hakettiği yere ulaşmış olacak ve mutlu olacaksınız, çok mutlu olacaksınız, çünkü sevgiyle uzlaşmış, onunla barışmış olacaksınız.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: