Heavenletter #4014 Duizend en Een Mogelijkheden
God zei:
Laat voorwaarden zo goed als je kunt los. Laat oude verhalen die je jezelf vertelt los. Je bent geneigd regels te maken waar geen regels zijn. Je maakt bepaalde voorwaarden noodzakelijk. Je verbindt oorzaak en gevolg alsof ze aan elkaar zijn vastgehaakt, alsof oorzaak en gevolg een stel ingespannen ossen zijn die een kar trekken, alsof een ding een ander moet volgen zoals bij wet. Er is geen regel en als je een regel bedenkt, dan wordt die niet noodzakelijkerwijs gevolgd.
Je zegt dat ziektekiemen verkoudheid veroorzaken. Je bent er zeker van. Je bent er ook zeker van dat het niet warm genoeg hebben verkoudheid veroorzaakt. Welke studies heb je precies gevolgd om regels te accepteren waarover je een keer gehoord hebt en die je zonder vragen bent gevolgd? Hoe vaak ben je niet verkouden geworden?
Zoals Ik het zie zijn zogenaamde oorzaken eerder excuses dan oorzaken. O ja, als je een lepel laat vallen, dan zal hij vallen. Toch wed Ik dat er keren zijn dat je een lepel laat vallen en hem vangt voordat hij echt valt, of iemand anders vangt hem. Het is beter niet in details of bewijs verstrikt te raken. Tot welk nut? Welk nut hebben percentages? Welk nut heeft bewijs?
Er zijn incidentele factoren die je in regels omzet. Van sommige ervan ben jij je niet bewust. Soms ben je je dat wel. Te vaak verkondig je veronderstellingen als feit.
"Ik ben niet goed met computers. Ik maak er altijd een knoeiboel van. Als er een mogelijk probleem is, dan weet ik het zeker te vinden".
"Ik was nooit goed in examens".
"Ik ken geen meetkunde".
"Ik heb altijd vreselijke bazen gehad".
"Ik kan nooit ergens op tijd komen".
Nu zal Ik mijn eerdere verklaring omdraaien. Het is waar. Wat jij denkt dat een oorzaak is, is een oorzaak. Waar je vaak op rekent komt uit. Wat je vaak zegt komt vaak uit. Dit is bijna gegarandeerd. Jouw gedachten maken het zeker. Af en toe zijn er uitzonderingen.
In elke situatie zijn er duizend en een mogelijkheden. Is het zo moeilijk de kansen in jouw voordeel te keren?
Draai de kansen in jouw voordeel door uit de vroegere toestand te komen. Wat was hoeft niet altijd zo te zijn.
Wat is er dat een mens niet doen kan? Wat is er dat een mens niet gedaan heeft?
Soms lijkt het belangrijk voor je jouw gelijk te bewijzen in een conclusie, zelfs als de conclusie tegen jouw belangen ingaat.
"Zie je wel, ik zei je toch dat ik die opslag niet zou krijgen".
"Zie je wel, ik was nooit goed in meetkunde".
"Zie je wel, ik ben niet goed in sport".
Wil je zo vriendelijk zijn een ander liedje te zingen? Geef jezelf een kans. Is het mogelijk dat je jouw denken kunt veranderen en zo het resultaat veranderen? Kun je jezelf geen kans geven om te vechten?
Ik vraag je zelfs niet dat je jezelf iets aanpraat. Je hoeft jezelf niet aan te praten dat je goed bent in examens, sport of wat ook. Ik vraag je, Ik verzoek je, Ik sta erop dat je ophoudt voorwaarden in steen te houwen, ophoudt voorwaarden vast te stellen die je niet wilt - of wel? Hou je ervan uit te blinken in altijd een verkoudheid oplopen, altijd nooit erg goed in examens zijn, altijd het een of het ander?
Als je erop staat jezelf te beperken kun je er dan niet net zo op staan jezelf van beperkingen te bevrijden?
Wees liever geïnspireerd dan gekleineerd. Zijn er geen mannen en vrouwen geweest die hun benen in een ongeluk verloren en niettemin met succes races lopen? Zijn degenen die stotterden geen grote sprekers geworden?
Ik vraag je om alsjeblieft niet zo snel op te geven. Ik vraag je om alsjeblieft, als het iets is wat er voor jou toe doet, helemaal niet op te geven. Beperkingen zijn waarnemingen. Je hoeft geen beperkingen waar te nemen. Neem buiten beperkingen waar.

