Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5472 Hayatınızı Sevin

Tanrı Dedi ki:

Hayatın görünmeyen mekanizmaları sizin iyiliğiniz için çalışıyor. Siz ve Ben neyin değerli olduğu konusunda her zaman aynı fikirde olmuyoruz. Rüyalarınız, bir dizi buyruğunuz gereği gerçekleşmek zorunda mı? Eğer böyle olacaksa, eğer bir sözünüz üzerine Ben siz mutlu olacaksınız diye sıçrayacaksam, eğer sizin buyruklarınıza uymak zorundaysam, Ben ne tür bir Tanrı olurum? Siz her başınızı salladığınızda, her seslenişinizde, her dediğinize evet diyen bir şamar oğlanı olurdum.

Gerçek şu ki, size karşı sürekli tetikteyim, çünkü sizin buyruğunuz altında değilim. Eğer siz de benim bildiklerimi bilirseniz tüm konularla alakalı Arzularımız Bir olacaktır. Hayatınıza daha geniş ve daha uzun vadeli bakabilseydiniz, Beni buyruğunuz altına almaya bu kadar istekli olmayacaktınız. Hatta şunu söyleyebilirdiniz:

“ Teşekkür ederim Tanrım, buyruklarımı geri çevirdiğin için. Bildiğimi sandım. Bildiğimden emindim, ama yanılmışım. Çok dar görüşlüymüşüm. Yeteri kadar uzağı göremediğim için senin vizyonunu takip edemedim, ve gördüğüm şeylerin görülecek yegane şeyler olduğunu düşündüm. Yalnızca hatalı değilim, sevgili Tanrım. Son derece hatalıyım. “

“ Mesela, ev, araba, para, aile söz konusu olmasa varlığım için neyin iyi olduğunu bilmiyorum. Tanrım, yalnız olmayı, parasız kalmayı, yaşam sevincini kaybetmeyi yeryüzünde kim ister ki?”

Sevgili evlatlarım, içinde bulunduğunuz durumu gayet iyi anlatıyorsunuz. Dünyanın hep birlikte gereksiz olarak gördüğü şeyler sizin yararınıza olabilir. Bunun nasıl olduğunu siz görmüyorsunuz. Nasıl olduğunu siz göremezsiniz. Daha geniş bir vizyon ile bunu yapabilirsiniz. Şu anda hayal edebildiklerinizden çok daha fazlası mevcuttur. Hayal edebildiğinizden çok daha büyük nimetler vardır. Şu anda farkında olduğunuzdan çok daha derin ve geniş bakış açısı mevcuttur.

Kimse kalp kırıklığı istemez, hatta senin beslediğin kalp kırıklığını bile kimse istemez. Ben size dışarıya çıkın ve çilenizi çekin demiyorum. Neşe ve eğlencenin peşine düşün. Hatta keder ve üzüntü ile karşılaşacak olsanız bile onda güzel taraflar arayın. Yemin ederim ki iyilik oradadır.

Yeryüzündeki yaşamınız bunun Dünya’nın vizyonu olduğunu teyit etmek zorunda değildir.

Siz yalnızca şuna ya da buna sahip olursanız mutlu olacağınızı düşünüyorsunuz. Sizin arzuladığınız şeylere sahip olduğu halde mutlu olmayan pek çok kişinin var olduğunun farkında olun. Başlı başına bir şeyin varlığı sizi mutlu etmez. Kendi mutluluğunuzun farkına varın. Mutluluğun ne olduğunun farkında olun. Tıpkı mucizeler gibi, bırakın mutluluğunuz kendi güvertesini kendi temizlesin. Buna izin vermelisiniz. Bırakın mutluluk ve özgürlük kendi açıklamalarını kendileri yapsın.

Kendi mutsuzluğunuzdan bahsetmek için herhangi bir çekingenlik hissetmiyorsunuz. Mutsuzluğun ne kadar ağır olduğunu gayet iyi biliyorsunuz. Mutsuzluğa karşısınız ama hala mutsuz olmak için bir şeyler yapmaya devam ediyorsunuz. Mutsuzluğun her bir detayını biliyorsunuz. Mutsuzluğunuzun kemikleşmesi için çalışıyorsunuz. Mutsuzluğunuzu terk edin ve mutluluğu seçin. Hayatınızı sevin. Var olduğunuz için mutlu olun ve yapabildiğiniz kadar gül goncası derleyin.

Hayatınızı değiştirecek olan sizsiniz. Değişim için hayatınızda değişiklik yaratın. Hayatınızı kucaklayın. Hayatınızın şampiyonu olun. Hayatın dönüm noktaları vardır. Hayatınızı farklı şekillerde tanımlayın.

Kendinize “Hayatın Kutsal Bir Girişim” olduğunu hatırlatın, ve hayatın tanrı ve tanrıçaları ( erkek ve kadın kahramanları ) vardır. Ben sizi, sizin kendinizi gördüğünüzden daha farklı görüyorum. Ya Ben sizi sizin gördüğünüzden daha doğru görüyorsam? Ya siz nimetlerinizi kaçırıyorsanız?

Kendinizle kendi ışığınızı göremeyecek kadar meşgulsünüz. Işığınızı görmeye başlayın. Dünyanın farklı bir yer olmasını istiyorsanız, buna kendinizi farklı görmekle başlayın.
Kendinizi yükseltebilir, ya da alçaltabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, her iki durumda da Dünya’yı şekillendirmektesiniz.

Kendinizi sevin ve küçük düşürdüğünüz Dünya’yı yüceltin.