Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2606 Sevgi özgürlük demektir

HEAVEN #2606 Sevgi özgürlük demektir 13 Ocak 2008

Önemli olanın yürek meseleleri olduğunu zaten biliyorsunuz. Önem verdiğiniz bir şey varsa eğer, ki bu bir gönül meselesi de olabilir yaratıcı bir girişim meselesi de, mutluluğunuzun ve eğer müsaade ederseniz de mutsuzluğunuzun kaynağıdır o ve yüreğinizdedir.

Eğer resim yapmaktan mutlu oluyorsanız resim yapın. Resim yapmaktan sadece büyük bir ressam olduğunuz zaman mutlu olabileceğinize ilişkin bir kural mı vardır?

Eğer birisini seviyorsanız, sevginiz sonsuza kada sürse de sürmese de bu sevgi sadece mutluluk için duyulmuş olamaz mı?

Ancak belirli bazı koşullar dahilinde mutlu olabileceğinize yönelik hayatla bağlayıcı bir sözleşme mi yapılması gerekir?

Özgürlük dahilinde de mutlu olamaz mısınız?

Çatalın hep solda, kaşığın da mutlaka sağda olması gerektiğini söyleyen kimdir? Ya da ellerinizle yiyemeyeceğinizi?

Tatlının yemekten önce değil yemekten sonra yenmesi gerektiğini söyleyen de kimdir?

Çalışma saatlerinin 9’dan 6’ya kadar olması gerektiğini söyleyen kimdir?

Çok az, çok fazla ya da yeterli olduğunu söyleyen kimdir? Bu kararları kim verir?

Tüm hayatların biribirlerine benzer olması gerektiği nerede yazmaktadır?

Bunca sayısız kaideyi kuralı kim koyar?

Saksılara istediğiniz çiçekleri ekemez misiniz? Aynı açıdan bakıldığında kendinizi de nereye ekemezsiniz ya da nakledemezsiniz?

Kimin fikri önemlidir?

Kapılmış gitmektedir Benim çocuklarım. İşte biraz sessizlik içinde olmayı istemenizin nedeni budur, bu vesileyle o toz duman diner, siz de savrulup gitmektense görebilir ve düşünebilirsiniz.

Kendi kurallarınızı oluşturma mecburiyetiniz yoktur aziz çocuklarım; size empoze edilen her bir eski kuralı kabullenme mecburiyetiniz de yoktur.

İyilik, güzellik ve vicdan şekillendirsin günlerinizi.

Bir zamanlar Çinde, ayaklar daracık kalıpların içine konulup bağlanmaktaydı. Bugünse Dünyada bazı çocuklarım yalınayak dolaşıyorlar. Tanrı’nın tüm çocuklarının ayakkabıya ihtiyacı yoktur. Tanrı’nın tüm çocuklarının sevgiye ihtiyacı vardır, sevgi vermeye ihtiyacı vardır onların, sevgiyi tanımaya ve onu yaşatmaya ihtiyaçları vardır. Hiçkimse bunun dışında değildir. Sevgiye muazzam bir özgürlük refakat etmelidir.

Size ne vermiştim Ben? Size muazzam bir özgürlük bahşetmiştim. Hala da size onu bahşediyorum Ben.

Size emirler gönderdiğimi söyleyebilirsiniz. Gelin bunun yerine, size sevme vizyonunu bahşettiğimi söyleyelim. Yüce Sevgiye sahip olmanızı söylüyorum size Ben. Bu herşeyi kapsamıyor mu? Yüce Sevgi tamah etmez, göz dikmez, ne çalar ne de can yakar o. Öncelik sevgide olsun, önce sevgi gelsin, o vakit emirlere de ihtiyaç kalmaz. Tek emir, sevmektir ve bir emir de değildir bu. Herşeyin doğal akışıdır.

Yüreğinizde sevgi olsun; o vakit bilmeniz gereken başka bir şeye de, kural koymaya da ihtiyacınız olmaz.

Sevgi özgürlük demektir. Sevgi ne bağlar ne de pranga takar. Tüm kalbinizle sevmek için özgürsünüz. Acıktığınızda bile yüreğinizi sevgiyle doldurun. Susadığınızda bile sevgiyi çoğaltın. Sevginin bağlayıcı olmasına müsaade etmeyin. Ambalaj içinde olmasın sevgi. Üzerinde etiket olmasın. Yüreğinizin, yaratılmış olduğu sevginin beraberinde akmasına müsaade edin. Tüm dünyada yankılansın sevginiz. Tüm düşüncelerde, kelimelerde ve eylemlerde sevginin sesini duyalım.

Sesinizin tonu sevgi olsun. Sevginin içinde yürüyün ve yürüyüşünüz sevgiyi ifşa etsin. Kimseyi ürkütmeyin. İçinizde yatan sevginin muazzam kuvvetinden korkmayın. Güçlü olanı sevebilirsiniz. Zayıf olanı sevebilirsiniz. Zayıfı sevin ki o da güçlü olsun. Sevgi içinde her şey güçlüdür. Ben, sevgiyi tasvip ederim, Sevginin bu Birliğini.

Çeviren: Engin Zeyno Vural