Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

wishing you oceans of patience

Canim Heaven Admin,

I have just received Turkish translation no:2564.

Due to Turkish Characters it is not possible to read it. (My mother is one of the subscribers - she is saying the same thing ) Maybe something is wrong happened with yahoo.

And I have a request pls,

my signature is read just as "Engin".

Isn't it too informal? I used to write Engin Zeyno Vural.

Can we call my full name back?

wishing you oceans of patience :)))
love you all
Engin

It takes no patience to deal

It takes no patience to deal with an angel like you, Canim Engin.

Did today's translation not appear well?

I subscribe to your translations. I paid special attention. On my computer, today's is perfect: See below. I just included part of it so you could see.

It is ironic if I receive your translation perfectly, and you and your dear mom and perhaps others in your country do not. I tell you, God is a trickster!!!

I am sure beloved Heaven Admin can see that your whole name is included. I know he will do everything to see that your translations reach everyone perfectly.

Please, never hesitate to ask your question and to say whatever you are concerned about.

With love and blessings,

Gloria

HEAVEN #2564 Yaradanın Okyanusunda yol almak

Tanrı dedi ki:

Bana yönelik farkındalığınız otomatik hale gelecek, tıpkı kolunuzu kaldırmanız ya da bir yerlere bakmanız kadar doğal olacaktır. Bunda hiçbir çaba ya da zorlama yoktur. Tamamen doğaldır. Benim Farkındalığıma sahip olmanız tıpkı altın ışıkla dolu bir odada bulunmanız gibi olacaktır. İçinde bulunduğunuz odanın duvarlarını herzaman düşünmezsiniz fakat onların farkındasınızdır. Beni beyaz bir ışık olarak da tercih edebilirsiniz. Bu da hoştur. Herşey mübahtır, zira burada sınırlayan şeyler yoktur. Dolayısıyla duvarlar da yoktur.

Yerleşik bulunduğunuz mekan sizi son derece özgür kılan sevgimdir. Gökyüzünde kanat çırpan bir melek olduğunuz zaman gökyüzü bir hudut değildir. İçinde uçmakta olduğunuz diyardır o. Ve dolayısıyla Yeryüzünde de, ya da her neredeyseniz sizin Diyarınız Benim. Sizin sanatınızın Vasıtasıyım Ben, çünkü hayatın dahlinde bir sanatkar olmak için varsınız. Hayatınızsa bir tablodur. Bırakın bu tablo çabasız oluşsun, sevdiklerim.

Hafif bir botla yol almanın nasıl bir his olduğunu bilirsiniz. Bana yönelik doğal farkındalığınız da böyle bir şeydir. Onunla sükunet bulur, yatışırsınız. Herbir anın sevincini ve keyfini bilirsiniz lakin bunun üzerinde "Aman da ne güzel, suların içinde ilerliyorum" diye düşünmezsiniz. Suyun üzerinde botla yol almak çok tabiidir sizin için.

Bu tıpkı, "Soluduğum şunca havaya bak" diye düşünmemeniz gibidir. Sadece soluk alıp verirsiniz. Benim Mevcudiyetim dahilinde tam yol ilerlerken de bu böyledir. Ona kenetlenmişsinizdir; bunun anlamı istediğiniz istikamete veya boyuta yönelmekte serbest olduğunuzdur, çünkü soluduğunuz ya da içinde yol aldığınız veya yüzdüğünüz ya da hoplayıp zıplayarak oyunlar oynadığınız şey Yaradan'ın sevgisidir.

I add this to make sure that

I add this to make sure that my response shows on the community list, Canim Engin, so I can be sure you see it.

Canim Gloria, you are right,

Canim Gloria,

you are right, this just what Santhan says. He says that there is stg wrong with my computer's settings. (This problem has recenlty appeared, instead of Turkish characters I view some bizarre symbols. )

I will check my settings again.

On the other hand I indeed would like to see my full name, as Engin Zeyno Vural :wub:

love you all :wub:

Engin