Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2010 DUSUNCELERINIZIN EKMEGI Mayis 7, 2006

CENNET#2010 Düşüncelerinizin Ekmeği Mayıs 7, 2006

Tanrı dedi ki:

Mucizelerle dolu bir dünyada, size mucizelerin mevcut olmadığını çünkü mucizeleri deneyimleyenin sizin algılamanız olduğunu söyleyeceğim. Algılarınız daha iyi bir ayarda olsalardı şayet mucizeleri zaten oldukları gibi olağan hadiseler olarak görürür ve deneyimlerdiniz. Hayat için olağandır kendini mucizevi yollarla ortaya koymak. Tüm hayat alanı mucizevi bir şeydir. Bir tek çimen yaprağı dahi yoktur öyle olmayan.

Her şey bir mucizeden ibaret olduğunda mucizeler arasında bir fark olmadığını göreceksiniz. Her bir mucize mükemmeldir kendi açılımında. Trajik olarak nitelediğiniz ahenksiz hadiseler dahi mucizedir. Olayların mucizevi döngüsü olmaksızın, hikayedeki her şeyin bu denli karşı konulmaz bir şekilde bir araya gelmesi başka türlü nasıl mümkün olabilirdi ki?

Eğer dünya sizin zihinlerinizin yarattığı bir öykü ise öyleyse sizsiniz mucize-yaratıcıları. Gözlerinizin kocaman açıldığı ve dudaklarınızdan “Ohh” sesinin çıktığı o harikulade mucizelerden daha çok istiyorsanız eğer o halde daha yapıcı ve güzel şeyler üzerinde düşünün sevdiklerim.

Dikkate alın düşüncelerinizin enerjisini, ki dünyayı döndüren sizin düşüncelerinizdir.

Enerjik düşünceler desteklemediğinde hiçbir savaş olmayacaktır. Dikkate alın lütfen, dünyanın herhangi bir bölgesindeki düşüncelerin, başka bölgelerdeki sıkıntıları etliliyor olabileceğini. İyi beslenmemiş düşüncelerin bir diğer ülkedeki açlığı arttırdığını, dikkate alın.

“İnsanlığın Birliğini” biraz olsun ikrar ettiğinizde düşünceleriniz konusunda özensiz ve dikkatsiz olmayacaksınız artık. Daha fazla inayet edecek ve katkıda bulunacaksınız. Yeterli sayıdaki çocuğum, yoksul ve zayıf düşüncelerini yapıcı düşüncelere dönüştürdüğünde hayatın açılımı da farklı olacak. Belirlenmiş, bariz bir şeydir bu, sevdiklerim.

Ancak çabuk neticelere alışkınsınız ve dünyaya iyiliği, güzelliği miras bırakma arzunuz solmakta, siz de tekrar kendinize ve hatalarınıza odaklanmaktasınız. Ki eğer hatalar mevcutsa düşüncelerde mevcuttur onlar. Kaç defa teşvik edip onaylayacaksınız bu gün kendinizi?

Bir fayda yoktur suçluluk hissinde. Suçluluğun kendisi zayıf bir düşüncedir. Fakat dünyanın size ve düşüncelerinize tabi olduğunu bilebilirsiniz. Düşünceleriniz dünyadaki herşeyi ve herkesi etkilemektedir. Herhangi bir yerde mutluluk kaim olduğunda buna etkide bulunmuşsunuzdur. Herhangi bir yerde herhangi bir güçlük kaim olduğunda buna etkide bulunmuşsunuzdur. Lakin asla bakmayın nelerin olmuş bulunduğuna. Bugüne bakın.

Tek bir gün olduğundan bugün, cesaret kırıcı hiçbir düşünceye yer vermemeye ne dersiniz? Bu günü “Yücelme Günü” olarak adlandırmaya ne dersiniz? Dünyanın halısını kaldırıp topladığınız gün yapın bu günü, tüm tozu silkeleyin üzerinden, temiz ve tazelenmiş olarak yerine koyun onu, tıpkı yeniymiş gibi, sanki daha önce üzerinde hiç yürünmemiş gibi.

Müsaade etmeyin düşüncelerinizin susamalarına. Zaten oldukları gibi, düşüncelerinizin dünyanın gıdası olmasına olanak tanıyın. Düşüncelerinizden beslenmeyen hiç kimse olmasın yeryüzünde.

Tablolar yapar düşünceleriniz. Farklı resimler çizin düşüncelerinizle. Koyduğunuz işaretleri silin – daha iyisini yapmaya muktedirsiniz. Ufkunu genişletin düşüncelerinizin. Düşüncelerinizin sıcaklığı ile sarıp sarmalayın dünyayı.

Size açlık çeken dünyanın ızdıraplarını düşünmenizi söylemiyorum. Size açlık çeken dünyayı düşüncelerinizin ekmeği ile beslemenizi söylüyorum. Size bunu yapabileceğinizi söylüyorum.

Dünya ve ondaki hadiseler size baskı uygulayıp geride tutmak için değildir. Körü körüne bir itaat ve hizmet içinde değilsiniz bunlara. Şimdi biliyorsunuz dünyadaki yaşamı yüceltmenin, onun değerini artırmanın sırrını. Düşüncelerinizle sarsın dünyayı sevdiklerim. Tüm düşenleri, düşüncelerinizle kaldırın ayağa. Dostça düşünceler izin vermeyecektir düşmanlığın varolmasına. Dost olun kendinizle, kainatla ve ondaki her şeyle ki böylelikle yükseltirsiniz dünyanın vibrasyonlarını. Sizinle başlıyoruz sevdiklerim, sizinle.

Çeviren: Engin Zeyno Vural