Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#2008 SEVINC PARENDELERI Mayıs 5, 2006

CENNET#2008 Sevinç Perendeleri Mayıs 5, 2006

Tanrı dedi ki:

Hayat, bu mukaddes hayat, bir angarya haline geldiğinde daha fazla dinlenmeye ihtiyacınız olur. Elbetteki sizi düşüncelerinizden uzaklaştıracak bir tatile ihtiyacınız vardır. Temizlik yapmaktan, bulaşık yıkamaktan bıktığınızda Kime hizmet ettiğinizi unutmaktasınızdır. Belki de hiç kimseye hizmet etmediğinizi düşünmektesiniz. İlk ve son kez hatırlayacak mısınız bulaşıkları Benim için yıkadığınızı? Her ne yapıyorsanız, Benim için yapıyorsunuz bunu. Her ne yapıyorsanız diğerleri için, Benim için yapıyorsunuz. Her ne yapıyorsanız kendiniz için, bunu da Benim için yapıyorsunuz. Beni aklınızda bulundurun hayatın dağına tırmanırken. Bana olduğu denli Benim için de tırmanmaktasınız. Yaptığınız her şeyde hatırlayın, bunu benim adıma yaptığınızı. Böylece ışık olacaktır hepsi. Bir yük kalmayacaktır ortada.

Ne kadar memnunum sizden ve hizmetlerinizden. Bilin bunu dikkate aldığımı.

Bilin koşturduğunuz ayak işlerinde Kimin size refakat ettiğini. Bilin arabadayken Kimin yanınızda olduğunu. Her daim yanınızda. Mahcup olmayın. Sadece bilin her güçlüğe karşı sizinle beraber olduğumu.

Sizin beraberinizde olduğumun farkındayken ne kadar öfkeli olabilirsiniz ki? Şundan veya bundan dolayı ne kadar rahatsız olabilirsiniz ki? Güzelliğinizi ne gölgeleyebilir ki Kainatın Tanrısının ve Ötesinin sizin yanınızda olduğunu hatırladığınızda, size refakat ettiğini, sizi kutsadığını, sizi ileriye sevk ettiğini, elinizi tuttuğunu, bakışlarınız kaldırdığını hatırladığınızda? Hala bilmiyor musunuz Benim olmadığım bir yere gidemeyeceğinizi? Ve sizinle gitmeyeceğim hiç bir yer olmadığını.

Ben sizin hizmetinizde olduğum sürece başka neye ihtiyacınız olabilir ki? Siz Bana hizmet edersiniz ve Ben de size. Bir takas değildir bu, biliyorsunuz. Sınırsız veririm Ben. Benimle birlikteyken puan kazanmanız gerekmez. Kendiniz için kazanırsınız onları. Kendi kıymetini bilmeye ihtiyacı olansınız. Zaten biliyorum bunu Ben.

Sizin sessiz Ortağınızım Ben. Size arka olanım. Tüm varlığını sizin üzerinize yatıranım Ben. Ayağınız takıldığında sizi tutanım Ben. Yüzlerce basamaktan bile aşağı düşseniz yakalarım sizi. Herhangi bir şeyin tam ortasındayken de yakalarım sizi. Fiziksel düzeyde ne olursa olsun yakalarım sizi. Bundan dolayıdır ki düşemezsiniz. Hayatınız çok da fazla fiziksel değerlerle tartmayın sevdiklerim. Yoracaktır bu sizi.

Geniş tutun bakış açınızı. Parmaklarınızın en yüksekteki dallara ulaşmasına izin verin. Yüreğinizdir dünyanın nabzını attıran. En uzaktaki ufuk çizgisinin dahi ötesini görür gözleriniz, kanatları vardır ayaklarınızın. Elbetteki öyledir, Benim hizmetimde, Bana, kendi kutsanmış Aslına uçmakta olan elçim olduğunuzdan dolayı, Benim kanatlı elçim olduğunuzdan dolayı.

Aramızdaki bağlantının adına sevinç perendeleri atın. Muazzam Kudretle bağlantıdasınız. Tanrının çocuğu içinde taşır Tanrıyı. Olmak istediğim yerden başka nerede olabilirim ki? Sizin beraberinizde olmak istiyorum ve bundan dolayıdır ki bu kopması mümkün olmayan deruni bağı tesis ettim. Ne yaparsanız yapın, ne düşünürseniz düşünün Biriz Biz, geri dönülmesi mümkün olmayacak şekilde Biriz. Yüreğinizin her bir atışında, BENİM. Uyur ya da uyanık olun, Ben uyanığım sizin içinizde. Her daim sükunet halindeyim. Gözlerimi alamam sizden. Gözlerim üzerinizde huzur bulur sevdiklerim, üzerinizde. Vizyonum Hakikattir ve görmekteyim sizin Hakikatinizi. Keyfini yaşamaktayım bunun.

Şimdi siz de Benim keyfime varın. Benim mevcudiyetimin keyfini çıkarın. Güneş üzerinize parlamaktadır, sevdiklerim. Ben yarattım sizi ve hala Yaratıcınızım sizin. Siz neyi yaratırdınız bununla?

Çeviren: Engin Zeyno Vural