Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#1963 HAYATINIZIN BAHARI Mart 21, 2006

CENNET#1963 Hayatınızın Baharı Mart 21, 2006

Tanrı dedi ki:

Bunun hayatınızın baharı olduğunu bilmiyor musunuz? Hayatınızın tam şu anda başladığını bilmiyor musunuz? Kendinizi ayrı bir Varlık olarak görme sanrısı artık sona ermiştir. Kalbiniz bir güneş gibi parlamaktadır şimdi.

Güneştir yüreğiniz. Işık saçar. Ve her şeyin üzerinde ışıldar. Altın bir güneştir yüreğiniz dönmekte olan. Haleleri tüm dünyaya yansıyan sevgi demetleridir. Benim Dünyaya bahşettiğim bir kutsayıştır yüreğiniz. Dünya ve siz karşılıklı, iki yönlü bir kutsamasınız. Bunun böyle olduğunu henüz görmüyorsunuz lakin göreceksiniz. Sizin ve dünyanın o harikulade karşılıklı etkileşimini görmemeniz söz konusu olmayacak. Dünya sığacak kalbinize, tam denk gelecek ona. Sevginizin içinde yüzecek o.

Sevgiyi Yeryüzüne, tıpkı güneşin ışıklarını saçtığı gibi yaydığınız fikri pek de münasip gelmiyor mu size? Halbuki yalnızca sizin yüreğinizdir dünyanın çevresinde dönen, onun her tarafına yayılan. Kalbinizin güneşi fırıl fırıl daireler çizerken gökyüzündeki güneşin ise sadece yörüngesi dahilinde döndüğü görülür. Yüreğinizin her bir atışı daireler çizdirir ona. Kutsayın sinenizde fırıl fırıl dönen sevginin bu güzel yüreğini ve dileyin tüm yüreklerin birliktelik içinde çarpmasını. Bir süreliğine dünya kendini yüreğinizde dinlendirmektedir. Bu sürede bir anne gibi olun Yerküreye.

Sevginin merkezidir kalbiniz. Merkez noktadır o her yere kılavuzluk eden. Sevgi yüreğinizdeki bu merkez avlu boyunca yol alır. Tohumlar ekilir sevginin aydınlığında, tohumlar yeşerir, şarkılar söyler kuşlar ve tüm dünya can kazanır, mahmuzlanır kalbinizin atışlarıyla, dünyayı kendi ahengine uyumlandıran altın kalbinizin atışlarıyla. Kalp atışlarınız ritmidir Yerkürenin. Dünyayı döndürendir onlar. Yürekleriniz Dünyayla ikili bir ahenk içinde atar. Kalbiniz Dünyanın ritmini belirler.

Gecenin yıldızlarının ışıklarını yakar kalbiniz. Ayı hareket ettirir. Harikulade bir şekilde yapar bunları. Hepsi eştir, denktir yüreğinize. Bunu göz ardı mı etmekteydiniz? Hiç bir ehemiyeti yokmuşcasına bir kenara mı atmıştınız yüreğinizi? Onun hayatın temel taşı olduğunu bilmiyor muydunuz?

Kalbiniz ruhunuzun ses rengine ahenkli olarak atar. Kalbiniz teslim olur ve ruhunuz yüreğinizin parlak ışığı altında uzanır keyifle. Kalbiniz ruhunuzu kalbinize taşır. Ruhunuz yaslanır ona. Dilediği yere seyahat edebilir ruhunuz ve lakin yüreğinize yaslanıp onda dinlenir.

Bir yürek ve bir ruh olduğunuzu unutmuş muydunuz? Yüreğinizin ruhunuz tarafından taşınan bir uçurtma olduğunu dikkate alın. Ruhunuz beraberinde sürükler yüreğinizi. Havaya kaldırır onu. Yüreğinizi kucağına alıp bir bebeği beşiğine koyarcasına yumuşakca bırakabilir onu yerine. Ne denli samimidir kalbiniz ve ruhunuz, ne denli yakınlardır Dünyaya ve ondaki yaşama.

Ne denli hayret vericidir kendinizi ayrı düşmüş hissetmeniz; aslında hiç bir şeyden ayrı kalmış olmadığınız halde. Siz Birsiniz Herşeyle. Yüce Birliksiniz. Hiçbir zaman başka türlü olmadınız. Kendinizi aramaktaydınız, Benim aziz canlarım. İçinizdeki Kralklıksınız siz ve aynı zamanda Heryerdesiniz, Herşeysiniz. Benim izhar etmiş düşüncemsiniz. Sizi Bütünlüğün içinde izhar ettim ve Bütünlüksünüz siz. Sadece bunu en son bilen, en son duyansınız lakin görün bileceğinizi ve duyacağınızı böylelikle var olmayacak ne ilk ne de son. Birlik varolacak. Yüreğinizde parlayan güneş tanınacak. Bütünüyle tanınacak. Sadece bu bilinecek. Yüreğinizdeki sevgiden öte hiç bir şey olmayacak tanımak, bilmek için; tüm insanlık için ışıldayan, harikulade bir berraklıkla ışıldayan, Yeryüzüne ışık saçan sevgiden öte. Benim sihirli değneğimdir yüreğiniz ve şimdi hareket ettiriyorum onu böylelikle kıvılcımlanıyor ışığı, her şeyin ibaret olduğu ışık görünür kılınıncaya dek.

Çeviren: Engin Zeyno Vural