Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#1951 DUNYANIN UZERINDEKI MUAZZAM ISIK Mart 9, 2006

CENNET#1951 Dünyanın Üzerindeki Muazzam Işık Mart 9, 2006

Tanrı dedi ki:

Her ne kutsama almış olursanız olun yaşamda, daha fazlası için hazırlanın. Bu müjde kendinizi nasıl hissettiriyor size? Daha fazla iyiliğin size nasıl akacağının bir izahıdır bu motivasyon hissi. Eğer yüzlerce kez kutsandıysanız kendinizi yeni rahmet dalgalarının bin tanesi için daha hazırlayın, masal prenseslerinin mazhar olduğu her biri bir öncekinden daha muhteşem olan kutsayışlara.

Elbetteki, prenses imajı sizi mukayeseye ve mazhar olduğunuz rahmetleri biri biri ile kıyaslamaya sevketmek anlamında değildir. Yolunuzun üzerindeki tüm lütuflar için sizi şevklendirmek içindir o. Kutsamaların hücumuna şayan olacaksınız, rahmet üstüne rahmetin. Bir kutsayış selidir ki şimdi size doğru akmakta olan ve bir nihayeti olmayan.

Şaşkına döneceksiniz. Arzularınızın doygunluğu hızla yaklaşmakta. Düşlerinizi devam ettirin lakin yenileri de eklenecektir listeye. Noel Babanın kızağı yükleniyor şimdi ve her zaman daha fazlası için yer var onda, yol boyunca yenileri de eklensin diye.

Elbetteki Noel Baba imajı da fiziki armağanlar yerine size doygunluğun ve bolluğun fikrini çağrıştırmak manasındadır. Aslında, sevdiklerim, Nole Baba belirdiğinde hangi armağana ihtiyacınız olabilir ki? Fiziki armağanlar hep daha fazlasının işaretidir ve daha fazlası da zaten ulaşacaktır size. Armağanlara eşlik eden kutlama mesajları yüreğinizi dolduracak ve gerçekleştirecektir arzularınızı. Bayramlarda olduğu gibi, çocuklar armağanlarını aldığında sevgiyi de almaktadırlar. Bu da hakiki sevgi değil midir zaten? Fiziksel armağanlar hakiki sevgiye duyduğunuz arzuyu teskin ederler. Onlar hiçbir zaman armağanın kendisi değildir, sevdiklerim. Tüm armağanlar arkalarındaki sevgi kadar değerlidir. Asıl kuvvet sevgidedir. Fiziki armağanlar ardlarında bıraktıkları sevginin izi kadar değerlidir. Sevgiden yoksun bir armağansa hiçbir şeydir. Bunu zaten biliyorsunuz.

Pek çok muazzam armağan belirmek üzere kapınızda. Farkında olmadığınız arzularınızın dahi doygunluğa ulaştığını keşfedeceksiniz. Onlar her zaman sizinleydi. Arzuların doygunluğa ulaşması ise her zaman beraberinizdeki güneş gibi olacaktır, kapınızda beliriveren. Parıldayan devasa bir güneş gibi, onu çağırdınızın dahi farkında olmadığınız pencerelerinize yaklaşan ve tüm evinizi dolduran. Şimdi açın perdelerinizi, güneş sizin olduğunuz yerden parlamaktadır. Gün ışığını sarfederek saçacaksınız onu. Güneş niteliğinin evinize girmesini ne denli istediğinizi bilmiyordunuz bile. Yalnızca güneşin bir yerlerde parladığını biliyordunuz, sadece onun ne denli sizin için, nedenli sizin için olduğunu bilmiyordunuz.

Kapıdan çıktığınızda ise güneş ışınları boşalıverir önünüze ve görürüsünüz ışıklanmış dünyayı. Güneşin parlaklığı ve sıcaklığı sizi her yerde takip eder ve öncülük eder size. Mucizevidir gün ışığıyla aydınlanmanız. Güneşin muazzam ışığı sizden ışıyacaktır. Muazzam bir Işık olacaktır yeryüzünde. Işığın üzerinde seyahat edeceksiniz.

Geceleri daha yakın olacak her bir yıldız. Her bir yıldızı güneşin kendisi gibi göreceksiniz. Yıldızlar birer avize gibi aydınlatacaklar Yeryüzünü ve tüm gece boyunca süren bir şafak gibi olacak bu.

Tüm dünyanın sizinle birlikte yükseldiğini farkedeceksiniz. Cennetten başka nereye yükselebilirdiniz ki? Cennet her zaman size ulaşmaktaydı, şimdi de siz ona erişip Cennetin ışığını tutacaksınız ve yükselmektesiniz şimdiden. Farkındalığınız artmakta. Farkındalığınız Cennete açılmakta. Sizin yükselişiniz bu. Ve dahası var. Dahası var.

Çeviren: Engin Zeyno Vural