Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#1929 YASAMIN ILMEKLERI DOKUNUYOR Subat 15, 2006

CENNET#1929 Yaşamın İlmekleri Dokunuyor Şubat 15, 2006

Tanrı dedi ki:

Hayatta tesadüflerin olmadığını takdir ettiğiniz vakit, yalnız ola gelen herşeyin mukkader kılındığını değil sizin için bir mesaj taşıdığını da kabullenirsiniz. Yaşamınızda beliren her insan, onların söylediği her bir kelime sizin için malumat içerir. Sizin için bir mesajları olduğunu bilmeyebilirler veya bildiklerini düşünseler bile taşıdıkları mesaj düşündüklerinden farklı olabilir. Her bir mesaj sizin için farklı bir anlam taşır. Her birinin içinde ışığın armağanı vardır sizin için.

Onlar çoğunlukla başka mesajlarla sarmalanmışlardır. Kodlanmış olabilirler. Yap-boz şeklinde olabilirler. Bir mesaj sizin düşündüğünüz şey olmayabilir veya sizin haricinizdeki herkese aşikar görünebilir. Pek çok şekilde yorumlanabilirler. Size gelen her bir mesajda iyiliğin müjdecisi vardır. Bir şahin bile pençesinde sevginin tohumunu taşıyabilir.

Yaşamın sunduğu tüm mesajlarda erdem vardır. Evrendeki tüm mesajlarda yapıcı bir etki vardır. Şimdi, sevdiklerim, size söylediklerimi çürütecek misallerin listesini aranmaya başlamayın. Bundan hoşlansanız da hoşlanmasanız da size yöneltilen tüm mesajlar veya gözlemledikleriniz sizin tekamülünüze yardım etmektedir. Elbette ki biliyorsunuz, Dünya üzerindeki bu deneyiminizde tekamül etmekte olduğunuzu. Yaşamın tamamı kaymak topaklarıyla servis edilen bir tatlı değildir. Bazen size sadece ekmek sunulur veya o da olmaz hatta bazen kırıntısı da olmaz. Bazen en erişilmez görünen arzularınız sunulur size ve sonra da tam gözlerinizin önünde tabağınızdan alınıverirler.

Yaşamın tüm ilmekleri mükemmelce örülmektedir. Yaşamın tren garında her şey tarife dahilindedir. Karışıklıklar yoktur. Trenlerin kazaya uğraması söz konusu değildir. Mesajlar sizin yorumlamanız içindir. Size bazı şeyleri daha ciddiye almanızı veya her şeyi daha az ciddiye almanızı söylüyor olabilirler!

Gelen mesajları “karma” olarak düşünmeyin. Geri ödeme vasıtası değildir mesajlar. Onlar tavsiyedir. Bir ağrı bile ihtimam isteyen bir şeyler olduğunu söyler size.

Çevrenizdekilerin aldığı mesajlar da gözlemlemeniz içindir. Belki sizin almış olduğunuz bir tanesi aynı zamanda çevrenizdekiler içindir ve siz de dağıtıcı olarak atanmışsınızdır.

Şunu dikkate alın: Geri alınabilecekken ağzınızdan çıkan bir kelime kaza değildir. Kendi iradenizle konuşursunuz, sevdiklerim ve bazen iradeniz farkındalığınızın dahilinde olmaz. Eğer dudaklarınızdan saçma veya kaba bir şeyler dökülüyorsa söylediklerinizi duyan kişi kadar sizin için de bir mesaj vardır burada.

Bir kasırga veya bir maden ocağı trajedisi meydana geldiğinde burada da sizin için bir mesaj vardır. Gönderilen ve alınan her bir mesajın altında ne yattığını bilmeniz gerekirdi şimdiye kadar. Mesaj, zihninizi ve yüreğinizin sınırlarını genişletendir. Bir kapı veya pencere söz konusudur burada, daha fazla ışığın girebilmesi ve daha çok sevginin dışarıya çıkabilmesi için genişletilmesi gerekir. Söyleyin bana sevdiklerim, sevginin fayda görmeyeceği bir hadise olabilir miydi hiç?

Her mesaj, kürsüye veya sahneye veya masanın üstüne çıkıp dünyanın bilincini yükseltecek bir oyun sergilemeniz ya da bir konuşma yapmanız için fırsat sunar size. Belki de aldığınız ve yansıttığınız tüm mesajlar diyordur ki: “Yükseklere çık. Yükseklere çık.”

Bazı mesajları iyi bazılarını ise kötü olarak niteliyorsunuz. Ya tümü iyiyse, sevdiklerim? Nasıl da değişirdi yaşamınız o zaman?

Çeviren: Engin Zeyno Vural