Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#1917 NEYI ARIYORSANIZ ONU OLUN Subat 3, 2006

CENNET#1917 Neyi Arıyorsanız Onu Olun Şubat 3, 2006

Tanrı dedi ki:

Hain üvey anne “Kim en güzel?” diye sorduğu vakit kendini sorusuyla mahkum etmişti. Kendisine zarar getirmeyi garantileyen soruyu sormuştu. Sevdiklerim, bir şeyi diğerlerinden üstün görme eğiliminden sakının. En güzel olan hiç kimse yoktur. Pek çok güzel vardır. Güzellik vardır.

Hatta en iyi elmayı dahi aramayın, seçerken ve toplarken elmaları sağa sola çarpacağınız için. Bir kere yedikten sonra aramalısınız yeniden. Önünüzdeki elmanın keyfini çıkarın.

Hatta dünyadaki en güzel gün batımını da aramayın. Gün batımlarının keyfini çıkarın.

En gösterişliyi, en büyüğü, en miniği, en yakını, en uzağı, en zengini, en parlağı aramayın. Bir şeylerin ayrı olduğunu söylemek için bakmayın. Bunun yerine Birlik için bakın. Ayırmaktansa birleştirin.

Eğer “en”leri seçmek zorundaysanız yanıtınızı hazırlayın. Hayatının en güzel günü hangisiydi? Yanıt, “Bugün.” En güzel sevgi nerededir? Yanıtınız, “Kalbimde.” Kainatın en büyük hazinesi nerede saklıdır? “Aynı kalpte.” En büyük amacın nedir? “Sevgi.” Tek amacın nedir? “Sevgi.”

Duanız da buradadır işte:

“Sevginin yoluna açılmam için bana yardım et, Tanrım, dünyaya güneşi ve gökyüzünü verdin. Bana sevgiyi muhteşem bir şekilde vermem için yardım et. İstisnasız sevmem için bana yardım et. Evrene ve onun içindeki herkese aşkla dolmam için bana yardım et. Sevginin adımlarını izlemem için bana yardım et. Herkese açık olabilmem için bana yardım et. Kalbime girmek isteyen herkesi kabul etmem için bana yardım et. Kalbimin dışarıya açılmasına ve onda yer almamayı seçenleri de kucaklamasına izin ver. Dünya üzerinde dalalete müsade etmemem için bana yardım et. Tüm gözlere bakmam ve kendimi görmem, Seni görmem için bana yardım et, Tanrım. Dünyaya sevgi yaymam için bana yardım et. Dünyayı sevginin gözleri ile görebilmem için bana yardım et. Ana, Baba olamama müsaade et kainata. Dünyanın her bir köşesini besleyebilmeme müsaade et.

Yeryüzü benimdir. Onun üstündeki tüm insanlar benimdir. Her ülke benimdir. Benim gözümde hepsi aynı derecede zengindir. Hepsi güzeldir.

En karanlık köşede bile güzelliği görüyorum. Güzelliği görmeye niyet ediyorum. Tüm bunları benim için bıraktığını biliyorum.

En karanlık yüreğe bile ışık saçacağım. Tanrım, Senin olmanı dilediğim tüm şeyler olacağım. Evet diyeceğim. Tüm köşeleri süpüreceğim. Tozu sevgiye dönüştüreceğim. Dünyaya sevgi sağnağı yağdıracağım. Her bir ağacın tepesinden sevgi akıtacağım. Aradığım şey olacağım.

Artık Senden armağanlar beklemeyeceğim. Ben Senin armağanın olacağım. Senin verdiğin armağan olacağım. Ben, armağan, her bir taşı kaldıracak ve altlarında hazineler bulacağım.

Yetimler, öksüzler olmayacak, hepsi benim olduğu için.

Hiç kimse için bir tehlike kalmayacak, benim sevgim korkuyu bir kenara fırlatacağı için.

Açlık olmayacak, Senin sevginin ve kendi düşüncelerimin besleyiciliğini tüm evrene dağıtacağım için. Muazzam bir sevgi ve bilgelik fırlatacağım gökyüzüne, fırlatabileceğim denli yükseklere, sevgi ve bilgelik rüzgarlar tarafından taşınacak ve en uzak diyarlarda ışıldayacak. Fırlattığım şeyler bir buğu gibi yükselecek ve bana geri gelecek, ve onları tekrar göndereceğim. Sevgiyle badminton oynayacağım. Dünyanın kortunda muazzam oyuncular yetiştiren muazzam bir oyuncu olacağım.

Benim olmayan hiçbir başarı olmayacak, herkesin başarısından büyük keyif alacağım için. “

Çeviren: Engin Zeyno Vural
[/color]