Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

CENNET#1915 Resimler Cizmek Subat 1, 2006

CENNET#1915 Resimler Çizmek Şubat 1, 2006

Tanrı dedi ki:

Bu gün nasıl ilham verebilirim size?

Sanırım sizden kendinize ilham vermenizi isteyeceğim. Evet, düşüncelerinizi yükseltin, sevdiklerim, şerefe kaldırılan köpüklü kadehler gibi.

Düşüncelerinizin kasvetinden kurtulun. Tam şimdi ne hakkında düşünüyordunuz? Güçlükler hakkında, tahminimce. Güçlükler hakkındaki düşünceler düşük-titreşimli düşüncelerdir. Bunun yerine arzularınızı düşünün. Arzularınızın doygunluğa ulaştığını düşünün ve tamamı gerçekleştiğinde nasıl görüneceklerini ve ne denli mutlu olacağınızı. Onlar hakkında düşünerek ve onlar kapınızın eşiğinde tamamen çiçeklenmiş olarak belirdiklerinde nasıl görüneceklerini veya bahçenizdeki zambaklar gibi açtıklarını düşünerek tüm arzularınızı gerçekleştirin şimdi.

Güçlükler hakkındaki düşünceler sizi olduğunuz yerde bırakır. Sizi keyifsiz kılarlar. Böylesi düşünceler endişeyle karıştırmaya devam ettiğiniz ocağın üstündeki türlü gibiyken doygunluğa erişmiş arzular mis gibi dumanı tüten türlüyü ocağın üstünden alıp güzel tabaklarda servis etmektir. Arzularınızın kutlamasını yapın, sevdiklerim.

Bir ilişki kötüye gittiği zaman onun nasıl olup da bozulduğunu asla kafanıza takmayın. Onu, olmasını hayal ettiğiniz biçimde düşünün. Bu yolla hayalinize yaklaşmış olursunuz. Düşüncelerinizi yaşamınızda olmasını istediğiniz şeyler üzerine harcayın ve size mutluluk getirmeyen tekerrür halindeki düşüncelerinizden kurtulun. Bir yap-bozla yeteri kadar uğraştınız.

Kağıda bir resim yaparken bir çiziminiz olur. Onu çizene dek yoktur resminiz. Yüreğinize çizin resimlerinizi ve de atlayın üzerinden acı veren o güzergahın. O yola bir daha geri dönmeye ihtiyacınız yoktur.

Diyelim ki gitmek istediğiniz güzel bir mağaza var. Yanlış tarafa dönmeye devam ederseniz onu bulamayacaksınız. Ve lakin siz o tarafa dönmeye devam ediyorsunuz. Size düşüncelerinizi doğru yöne çevirmenizi söylüyorum. Adımlarınız da bunu takip edecektir. Aradığınız o güzel mağazayı görmeye başlayın o zaten kendini size takdim edecektir.

Bunun çölde, yalnızca seraptan ibaret bir vahayı düşünmeye benzediğini söyleyebilirsiniz. Sevdiklerim, bu tam da Benim maksadımdır. O serabın keyfine varın. Susuzluktan ziyade vahayı düşünün. Gerçek vaha belirecektir. Onu siz davet etmiştiniz kendinize. Vahayı çağırın kendinize.

Neyi istiyorsanız arzulayın. Neyi istiyorsanız çizin resmini. Hayatınızın taslağını zamanın ilerisinden yapmaktasınız. Varacağınız yeri bilin. Bermuda’ya bir seyahat yapmadan önce Bermu’danın resimlerine bakarsınız. Daha oraya varmadan gerçek kılarsınız. Tadını çıkarırsınız. Mavi suları görürsünüz. Ayaklarınızın altında kumu hissedersiniz. Güneşin sıcaklığını hissedersiniz. Dalgaların sesini duyarsınız. Bir sonraki bildiğiniz şey ise ayaklarınızın fiilen, gerçekten kumsalda yürüdüğüdür.

Arzu ettiğiniz birlikteliği gözünüzün önüne getirin. Sofrayı bunun için kurun. En güzel yemek takımlarınızı ve bardaklarınızı kullanın. Neden olmasın? Bu sizin hayalinizdir. Bu hayalinizin gerçekleşmesidir. Hayallerinizi sofranızın merkezine oturtun.

Ayaklarınızın şimdiye kadar seyahat ettiği yerler zaten iyi bilinmekte. Şimdi farklı diyarlara evvela zihninizde seyahat edin. Hayalleriniz gitmek istediğiniz yerlerin biletleridir.

Bir ilişki zihninizi meşgul ettiği zaman karşınızdaki kişideki değişiklikleri tasavvur etmektense, kendinizin ne harika olacağınızı tahayyül edin, ne denli sabırlı olacağınızı, yüzünüzde nasıl bir parıltı olacağını. Vereceğiniz mutluluğun resmini tahayyül edin. Kendinizi neşe saçarken resimleyin. Kendinizi diğer kişiyi dansa kaldırırken resimleyin. Ve böylelikle arkadaşlar olacaksınız, güzel bir dans yapan.

Çeviren: Engin Zeyno Vural