Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #1800 Kochający życie, 9 Pa&#37

HEAVEN #1800 Kochający życie, 9 Październik 2005

Bóg rzekł:

Nie bójcie się zmieniać swych myśli.

Kiedy dorastasz, musisz dostrzegać zmiany. Nie traktuj ich jako czegoś wrogiego, nie traktuj ich jako swych słabości. To tylko zmiana twego zdania. Ono musiało zostać zmienione.

Czasami po prostu musisz podjąć decyzję. Nie zawsze musi być ona właściwa. Należy po prostu ją sprawdzić. Jeśli zdecydujesz, że chcesz przemalować jadalnię na czerwono, możesz to kiedyś zrobić. Po prostu nie możesz ciągle pozostawać taki sam.

Może odczuwasz, że tracisz twarz, kiedy zmieniasz zdanie. Być może nabierasz wiary. Tak czy inaczej, twarz to pozory, i robisz dobrze, kiedy ją tracisz. Zachować własną twarz to zachować ego.

Nie obawiaj się zmieniać swych opinii publicznie czy w zaciszu. Gdy już je zmienisz, są po prostu inne. Raz podobała ci się czerwona jadalnia, teraz chcesz, żeby była zielona. Czy jest w tym coś złego? Czemu miałbyś nie przyznać, że wciąż się uszysz i rozwijasz?

To prawda, niektórzy ludzie zmieniają swe zdanie bezustannie. Tak naprawdę nigdy na nic się nie zdecydowali. Niezdecydowanie może być odzwierciedleniem wpływu ze strony innych ludzi lub może być powodowane strachem przed popełnieniem błędu. Wybór uniknięcia błędu jest przeciwieństwem prawdziwego życia. Nie czuj się zawstydzony wiedząc, że dziś jesteś mądrzejszy niż byłeś wczoraj.

Podjęcie decyzji nie musi być poświęceniem, czymś zobowiązującym. Ale ty poświęć się miłości.

Poza tym, decyzję są po to, by je zmieniać. Wszystko w świecie widzialnym zmienia się. Czy możesz być tak pewien, że ty nie możesz?
Niechęć do zmian wciąż istnieje. Dbaj o to, czego się uchwyciłeś. Ale gromadzenie dawnych myśli jest niewskazane. Czemu chcesz je zachować? Czy są takie wspaniałe? Czy przydają ci się do czegoś?

Kiedyś jeździłeś na rowerku z trzema kołami. Teraz dorastasz, by wsiąść na prawdziwy rower.

Następnie pytasz: "Ale, Boże, czy nie należy kultywowć trdycji?"

Ja odpowiadam: "Nie dla niej samej tylko. Nie dla przeszłości. Tradycja to fale, które cię opływają. Może pójść za nią twoje serce. Albo i nie. Ty idź za swym sercem.
Niech to, co cenisz będzie twoją tradycją. Pozwól innym ludziom wybrać ich własne.

Nowoczesne niekoniecznie oznacza lepsze, ale nie musi też znaczyć gorsze.

Pewne rzeczy są ważne a inne nie. Trendy się nie liczą. Fryzury się nie liczą. Miłość się liczy. Ciesz się fryzurą, ale nie hołduj jej.

Składaj hołd miłości. Okazuj szacunek wszystkim. Myśl własnymi myślami i pozwól innym na to samo.

Nie władasz myśleniem innych ludzi. To, że ty uwielbiasz sos z jabłek nie oznacza, że inni też muszą. Gdyby cały świat go uwielbiał, nie oznaczałoby to, że ty też byś musiał.

Jeśli jesteś mocno przeświadczony o tym, co zawsze myślałeś, zajmujesz pewne stanowisko w danej sprawie.

Pewnie myślałeś, że posiadać własne zdanie to dobra rzecz, ale z zajmowania stanowisk wynikały wojny.

Gdy zajmujesz stanowisko w jakiejś sprawie, wypowiadasz swoje zdanie, wiele potrzeba, byś je zmienił. Wstaw się za miłością, wtedy będziesz wiedział, że masz odpowiedni klucz do odpowiedniego zamka. W każdym przypadku pozwól miłości wygrać. W każdym przypadku, wcześniej czy później, miłość wygra. Czemóżby nie teraz?

Nie musisz w życiu twardo trzymać się zasad. Nie musisz nim rozporządzać. Bądź kochającym życie, i kochaj je, i bądź z nim jednością, twórz je, a żyjąc spraw, by lśniło.