Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #1846 Jeśli Twój Stół Jest Obficie

HEAVEN #1846 Jeśli Twój Stół Jest Obficie Zastawiony 24 Listopad 2005

Bóg rzekł:

Gdy twój stół jest obficie zastawiony, niech twe serce też takie będzie.
Jeśli masz więcej jedzenia niż możesz zjeść, a nie ma w pobliżu nikogo, kogo mógłbyś nakarmić, wtedy przekaż swe myśli dostatku tym, którzy są głodni. Poślij im obraz swej radości.

Gdy błogosławisz swój pokarm, pobłogosław tych, którzy jeszcze nie jedli. Podziel się z nimi obfitością swego serca. Możesz nie być w stanie podzielić się jedzeniem, które znajduje się na twym stole, ale możesz podzielić się odczuciem pomyślności.

Masz zachować swą radość, nie możesz jej zaprzepaścić. Niech to owa radość się rozprzestrzenia, nie niedostatek. Wznieś w swym sercu toast za tych, którzy nie mają dziś lub nie będą mieli jutro nic do jedzenia.

Bądź wdzięczny za to, że masz co jeść, jedz rozkoszując się. Przynajmniej to możesz zrobić dla tych, którzy nie mają co jeść. Wyślij wyrazy swej wdzięczności w świat. Ci, którzy są błogosławieni, posyłają błogosławieństwo.

Wszyscy, którzy czytają moje słowa, otoczeni są luksusem. Jak to się stało, że ciebie głód nie dotknął, tego nie wiesz. Dlaczego jeden ma aż nadto a drugi nie ma nic - to więcej niż możesz pojąć, to więcej niż możesz udźwignąć.

To ważne byś nie marnował swej radości. Nie skąp jej nikomu. Bądź serdeczny. Bądź wdzięczny za to, że możesz dzielić się ze światem swą miłością. Niech twój obficie zastawiony stół będzie symbolem świadomości obfitości miłości, i dziel się tą świadomością chętnie, tak, jak dzieliłbyś się jedzeniem, gdybyś tylko wiedział jak to zrobić.

Obejmij rękoma wszystkich na świecie i podziękuj za to, że są. Podziękuj nawet głodnym za to, że dzięki nim wiesz jak bardzo jesteś błogosławiony. Zbliż ich dusze do swojej. Zaproś ich serca na ucztę obfitości miłości.

W twym domu nie byłoby miejsca dla nich wszystkich. Ale jest go więcej niż potrzeba w twym sercu. Ja to tak skonstruowałem. Skoro moje serce potrafi wszystko objąć, twoje też może. Niech miłość do wszystkich czujących Istot splecie wszystkie serca.

Niech nikt nie będzie głodny z braku miłości. Niech nikt nie będzie z dala od twego serca. Przyjmij wszystkich. Nikomu nie każ stać na zewnątrz. Uczta Dziękczynienia odbywa się w twoim sercu.

Niech twe myśli wędrują wkoło świata, tak jak słodkie ziemniaki wokół stołu. Rozsyłaj ciepło. Rozsyłaj bogactwo. Napełniaj serca tak jak napełniasz talerze.

Nie płacz z powodu tych, którzy mogą jedynie spoglądać przez okno na twoją wieczerzę. Zamiast tego, zaproś ich serca. Nie płacz dlatego, że masz to, czego ktoś inny nie ma. Dziel się radością.

Wyobraź sobie strawę na ich stołach. Wyobraź sobie zgromadzenie ludzi na szczycie góry lub w dolinie, wszyscy oni modlą się przed darami, które mają spożyć. Ujrzyj pełne talerze. Spójrz na radosne twarze. Wszędzie dostrzeżesz jedzenie. Gotowane. Rosnące przy drodze. Ujrzysz drzewa owocowe. Ludzi zbierających jagody. Wszystko to na życzenie.

Bądź rolnikiem, któremu przyjemność sprawia wytwarzanie pożywienia. Zawieź to, co wyprodukowałeś do sklepu. Dostarcz do domów. Niech twoja furmanka będzie wypełniona po brzegi. Nakarm konia, który ją ciągnie. Zawieś mu wokół szyi wianek.

Bądź czarodziejem, który zamienia jedno ziarno ryżu w tysiąc ziaren. Twe skromne dary podaruj całemu światu.
Gdybyś miał podarować jedzenie tym, którzy nie jedli, to wyobraź sobie jak ci wszyscy z innych krajów, otrzymują je. Niech talerze będą ze złota i z liści bananowca. Zerwij i rozłup orzechy kokosowe. Niech każdy napije się mleka z tych owoców.

Nie wiesz, co mogą zdziałać twoje myśli. Możesz napełnić inne kraje, łącznie ze swoim, obfitością jedzenia poprzez cud wywołany swymi myślami. Niech w twoich myślach żaden kredens nie będzie pusty.

Kiedy w swoim sercu czujesz wdzięczność, może istnieć tylko pragnienie dzielenia się, i dziel się tak jak potrafisz w danym momencie. Wysyłaj kwiaty. Napełniaj spiżarnie.

Niech znajdzie się w nich pożywienie z twych myśli. Rozpoczniesz uprawę winorośli. Wykopiesz studnie. Umysł człowieka, który stworzył tak wiele, chcianego i niechcianego, może teraz stworzyć bogactwo i dobrobyt dla wszystkich.

Nie załamuj rąk i nie mów, że nic nie da się zrobić. Powiedziałem ci przed chwilą co możesz zrobić przy pomocy swych myśli, więc teraz pobłogosław wszystkich w Moim imieniu.