Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5778 Bağımlılıklar

Tanrı Dedi ki:
Her yetişkin Kadın ve Erkek kendisinden sorumludur. Bağımlılıkları olan bir kişinin söyleyeceği şey “Elimde değil, vazgeçemiyorum” dur. Bağımlılıklarınız sorumluluklarını almaktan kaçınanlar için güzel bir mazerettir. Bağımlı olmayın. Bataklığa düşmek isteyenler mutlaka bir yolunu bulurlar. Kendi sorumluluğunu almaktan kaçınan biri, kendisini kolayca affedebilecektir.
Ayrıca, yardım alma ve bağımlılıklarını geride bırakma kapasitesi olmayan hiçbir kimse de yoktur. Herkes bunu yapabilir. Bağımlılıklarınızı suçlamayın. Bağımlılıklarınızın devam etmesi için hamilik yapan çaresizlikleriniz doğru değildir. Bu sorumluluklarınızı almadığınız için bağışlanmak isteyişinize bir mazerettir. Bağımlılık oluşturmak için bir yol varsa onu terketmek için de bir yol vardır. Seçim sizindir.
Bağımlı olmanın tembel insanların yolu olduğu söylenebilir. Tabiki birileri tarafından avantaj sağlanmak adına bağımlı olmaya zorlanmış kişiler olabilir. Böyle olmakla birlikte, bundan kurtulmak bağımlılığa düşmüş kişinin sorumluluğundadır. Yardıma ihtiyaç duyuyorsanız isteyin. Buna rağmen, yinede güveneceğiniz yer kendinizsiniz. Bağımlılıktan kurtulmak sizin seçiminizdir. Söz söyleyecek olan sizsiniz.
Bir bağımlılığın kurbanı olmayı durdurmak çok mu kolaydır? Hayır
Gerekli midir? Evet
İmkansız mıdır? Hayır.
Mümkünmüdür? Evet. Sorumluluğunuz yeni fırsatlar ortaya koyar.
Bakın, eğer yataktan düşerseniz kalkıp yeniden yatabilirsiniz.
Eğer bağımlılıklarından kurtulmuş birileri varsa bunu siz de yapabilirsiniz. Ve , bunu yapmalısınız.
Hayata saygı göstermelisiniz.
Sorumluluklarınıza sahip çıkın. Bir başkası bunu sizin için yapamaz. Bu bağımlı olan kişinin yükselmesi için bir fırsattır.
Artık bir bebek değilsiniz. Hiç kimse size bir şey kanıtlamak zorunda değildir. Bunu kimse yapamaz. Bunu başarma ve gerçekleştirme arzunuzun kendinize kanıtlayacak olan sizsiniz.
BEN’i hatırlayın.
SEVGİ’yi hatırlayın.
CESARET’i hatırlayın.
Bağımlılıkların sizi ele geçirmesine izin vermeyi değil, hayatınıza sarılmayı hatırlayın. Bağımlılıklar ile oyalanmayın. Seçim yapabildiğin için diğer herkesten daha zeki olduğunuzu düşünebilirsiniz. Hiç kimse en adil olan kişi değildir. Kendinizi aradığınızdan emin olun.
Fiziksel bağımlılıkların yanısıra daha pek çok bağımlılık türleri vardır. Öfke bağımlılığı vardır. Aşk denilen bağımlılık vardır. Bu, sevgiye olan bağımlılık değildir elbette. Bu bir başkasına dayanma ihtiyacına olan bağımlılıktır. Kendi gözlerinizin önüne perde çekme bağımlılıklarınız vardır. Bahaneler üretme konusunda bağımlılıklarınız vardır. Gözünüzün önündeki doğruyu görmeme bağımlılığınız vardır. Çaresizlik ve ümitsizliklere bağımlılığınız vardır.
Arzularınızı ele alın. İnsanlar size yardımcı olabilir. Ancak hiç kimse bunu sizin yerinize yapamaz.
Sinsi davranmayın, dürüst olun.
Yeme bağımlılığı ilave zorlukları olan bir bağımlılık derecesidir. Çünkü beslenmek zorundasınız.
Sevgililer, bağımlı olmak ya da olmamak sizin sorumluluğunuzda dır. Yolunuza devam edin. Daha fazla bahanelere sığınmayın. Oh, evet bahane üretme bağımlılığınız da vardır. Hepinizin en büyük bağımlılığı budur. Mazaretler siz hariç her yere sorumluluklar koyar, her şeyi sorumlu tutar.
Bahaneler yaratmanın mazereti yoktur. Bu, başkalarını suçladığınızdan daha fazla kendinizi suçlamayın demek değildir. Gerçekten de, bağımlılıklarınızda başkalarının katkısı olabilir ama sorumluluk sizindir.
Muktedir olan sizsiniz. Kendiniz için oluşturduğunuz hapishaneden kurtulma yeteneğine sahipsiniz. Başarılı olma kapasiteniz vardır. Daha ileriye gitme kapasiteniz vardır. Büyük işler başarma kapasiteniz sizin doğanızda vardır. Neden büyük işler yapmıyorsunuz?
Bahanen nedir? Bahaneniz nedir?
Anlamalısınız ki, hayatta spesifik olarak yapmanız gereken bir şey yoktur. Bir şantajcı , haraç yiyen biri olmak zorunda olmadığınız gibi bir milyoner de olmak zorunda değilsiniz.
Hayatınızı yaşayabildiğiniz kadar iyi yaşayın. Kapasiteniz limitsizdir. Tek yönlü yollar yoktur. Çıkmaz sokaklar da yoktur. Yolunuz ileri ve yukarıya dır. Yüzün.
Çeviren, Alex