Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5629 Yüksek Benliğiniz ile Çatışan İçinizdeki Cılız Ses

Tanrı Dedi ki:
Zihninizden geçen sayısız düşünce sizi rahat bırakmış olsa öyle çok sevinir ve mutlu olurdunuz ki.
Gerçek ve saf olmak istiyorsunuz, çünkü zihniniz sizi rahatsız ediyor. Sizi kendi halinize bırakmıyor. Düşüncelerinizin özgür olması için büyük bir özlem duymaktasınız, çünkü ; düşünmek istemediğiniz pek çok şeyi genellikle düşünmektesiniz.
Sevgililer, sizler vefasız ve maceracı zihninizi aşmak ve yükseklere çıkmak istemektesiniz.
Ben’im sizleri muhteşem varlıklar olarak yarattığıma inanıyorsunuz ve tüm kapasiteniz ile kendi gerçekliğinizi ortaya çıkarmak ve Dünyayı kutsamak istiyorsunuz. Sizi rahat bırakmayan, sizi bezdirmiş gereksiz ve istemediğiniz düşüncelerden artık iyice sıkılmış durumdasınız. Yorgun z ihinlerinizle artık başkalarını daha fazla rahatsız etmek istemiyorsunuz. Hayatınızdaki diğer insanları ve kendinizi küçülten, değersizleştiren düşünce ve davranışlardan çok ötelere gitmeyi derinden arzulamaktasınız.
Sizler bilebileceklerinizin sınırını, ve öyle görünüyor ki, bildiklerinizi tam anlamı ile yaşamaya da neden muktedir olamadığınızı merak etmektesiniz. Bazen tek isteğiniz yalnızca barış ve zihinlerinizin ortaya koyduklarının çok ötesinde olmaktır.
Gerçek olmak istiyorsunuz ama kesinlikle başarılı bir performans ortaya koymuyorsunuz. Zihninizdeki karmaşık, yalan yanlış düşünceler nereden geliyor? Ve siz bunlara bir defada ve tamamına nasıl engel olabilirsiniz?
Zihninize sessiz olmasını ve kafanızı şişiren düşünceleri durdurmasını söyleyin. Ancak ve sadece zihniniz geri adım atacak olursa bu düşüncelerin üstesinden gelebilirsiniz. Zihniniz vazgeçmeyecektir. Zihniniz dırdır etmeye devam edecek ve bulunduğu mevziden sağa sola ateş etmeye devam edecektir. Zihniniz size biraz barış ve huzur verecek mi? Dünyayı ve Dünya üzerinde mücadele veren ruhları eleştirmekten vazgeçecek mi?
Merhamet ve iyilikle dolmak istiyorsunuz ama zihniniz hala sağa sola istemediğiniz düşünceler üretiyor. İçinizdeki cılız ses zaman zaman Yüksek Benliğiniz ile çatışmaya onu inkar etmeye devam ediyor. Sizler kendinizi oynamaktasınız. Kendinizi alay edilecek, gülünç durumlara sokuyorsunuz. Bu durum tüm sahip olmayı düşlediğiniz güzel şeyleri engellemekte ve diğer insanları gücendirmektedir. Ve düşünceler hala var olmaya devam ediyor.
Zihninizde iki ayrı düşünce aynı anda ortaya çıkmış görünüyor. Bir ses sizin iyi ve nazik olduğunuzu söylüyor diğer taraftan duyduğunuz bir nakarat “Öylemi düşünüyorsun? Yalnızca öyle oynuyorsun.” Diyor.
Sevgililer, zihninizin derinliklerinden gizli düşünceler geçiyor. Bu sizin bowling labutlarını dikip onları tekrar devirmenize benziyor. Tomruğu dağın tepesine çıkarıp tekrar oradan aşağıya yuvarlayan Yunan mitolojisindeki Aeschylus gibisiniz. Her gün yeniden başlamaya devam ediyorsunuz. Bu sizin umutsuzluk ve korkularınızı nasıl biriktirdiğinizi göstermektedir. Zihninizi dolduran bir sürü ıvır zıvır yüzünden sızlanıp duruyorsunuz.
Bana sesleniyorsunuz:
“Tanrım, lütfen zihnimi sadeleştir. Yararsız düşünceleri zihnimden uzak tut. Lütüfkar ve merhametli bir varlık olayım. Beni içinde bulunduğum zihinsel karmaşadan kurtar. Bana tek bir yolda yürümem için yardım et. Bana tek bir zihin ve tek bir kalp ver. Beni çatışmalardan uzak tut. Zihnimde gereksiz yere yankılanıp duran bu saçma düşüncelere bağırıp duruyorum. Tüm bu gereksiz düşünceleri kalbimden ve zihnimden uzak tut. Ben iyi bir ruh olmak istiyorum. İstiyorum, istiyorum ama bazen bir yere gidemiyorum. Kendimi tekrar olmak istemediğim bir nokta da buluyorum. Her şeyi eleştiren, her şeyde kusur arayan zihnimi susturabilecek ve kendime merhamet gösterebilecek miyim?
Tanrım lütfen benim muhteşem bir varlık olarak ortaya çıkmamı engelleyen şeylerden kurtar. İçimde biriktirdiğim tüm ıvır zıvır ve çer çöp ten beni temizle. Senin; olmamızı istediğin varlık olamamaktan çok yoruldum.”
Pekala, bu durum da Ben’de seni içinde barındırdığın tüm çatışmalardan ve geçmişten azad ediyorum. Geçmişin zulmü sona ersin. Senin için barış diliyorum. Şu andan itibaren merhametsizliğin zerresi ile hiçbir ilişkin kalmamıştır. Zihninden tüm bunları temizliyorum.
Eğer istemediğin düşünceler zihninde belirecek olursa yapman gereken şey onları sahip olmak istediğin düşüncelerle ezmendir.
Senin iraden, istek ve arzuların şimdi Geçmişin Karanlık Çağlarından çıkıp gelen istenmeyen düşüncelerden çok daha güçlü ve kuvvetlidir.
Öyle de olsun.