Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5625 Fırsatlar Sizi Her Köşe Başında Beklemektedir

Tanrı Dedi ki:
Sorumluluklarınızı bir süreliğine bir tarafa bırakmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Yaptığınız şey rüyalarınızdaki iş olsa bile, bir günlüğüne de olsa bırakmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
Hayatınızın tamamı sizin sorumluluğunuzdur. Ortaya çıkarmanız gereken bir şeyler sizi bekliyor. Bunların ne olduğunu bilmiyorsunuz. Ciddi bir şekilde sorumluluklarınızı yüklendiniz. Bu size çok şey ifade edebilir. Bunun zorunlu olduğunu düşünebilirsiniz.
Bu; siz olmadan Dünyanın olmayacağı anlamına gelmez. Elbette, Dünya siz olmadan da devam etmenin bir yolunu bulacaktır. Belki de bir işi olmadan yoluna devam edemeyecek olan sizsiniz. İşlerinizle öyle meşgulsünüz ki, tatil yapmanın ne olduğunu hatırlamıyorsunuz bile.
Hayat işiniz ve eğlenmenizden çok daha fazlasıdır.
Aynı zamanda; özellikle işinizden bunaldığınızda işiniz olmadan yola devam etmek size yakışandır. Bazen, işinizden bağımsız kendinizi ve kendi kimliğinizi bilmek için yeni bakış açılarına ihtiyaç duyarsınız. Bazen yalnızca kendiniz olmayı arzu edersiniz. Hatta kendiniz olmanın ne anlama geldiğinden tam olarak emin olmasanız bile bu böyledir. Gerçekte kim olduğunuzu merak edersiniz. İşiniz sizin kimliğiniz midir? Belki de işiniz ya da size verilmiş ünvanlardan çok daha farklı birisinizdir. Belki de başkalarının size verdiği ünvanlar ve kendinize atfettiğiniz kimliklerin çok ötesinde birisinizdir.
Herhangi bir ünvana sahip olmadan da var olabilirsiniz. Sizi bedenen yoran ve zorlu bir işiniz varsa bir süre ara verin. Nedenini sorgulamaya gerek yoktur. Neyse odur. Paydos zili çalar ve siz işi bırakırsınız.
Yaptığınız iş daha zihinsel ise ve siz onu dünyadaki diğer her şey den daha önemli görüyorsanız bu kendinizi yok sayıyorsunuz demektir. Egonuz size öyle olmadığını söylese bile bu böyledir. Kendi hayrınız için bunun öyle olmadığına kendinizi inandırmaya çalışırsınız.
Oysa ki siz işinizden , kariyerinizden, misyonunuzdan, görevlerinizden, sizden beklenenlerden, veya kendinizden beklediğiniz ciddiyetten bağımsız olarak ta var olmaya devam edersiniz.
Her şeyin bir zamanı vardır. Hayatın söylediklerini dinlemeniz gerekir. Belki de hayat sizi sarsmak istiyordur, sizi doğru ve emniyetli olduğunu düşünüp bağlı kalmaya devam ettiğiniz konfor alanlarınızdan çekip çıkarmak istiyordur.
Belki de bir süreliğine ara vermeniz istek ve arzularınızın akışa bırakılmasıdır. Belki de yeni bir bakış açısına ihtiyacınız vardır.
Sizler gemilerinizin dur durak bilmeden sürekli seyahat etmesini hak etmiyorsunuz. Birileri size dinlenmek yok yola devam mı dedi?
Belki de dinlenmek yok yola devam diyen kendinizsinizdir. Ben kesinlikle sizi değirmen taşını sürekli çeviren gözleri kapalı atlar olasınız diye yaratmadım. Görevlerinizden birisi de bir süre ara vermek ve kendinizi yeniden kurgulamaktır.
Tabi ki Dünya üzerinde olduğunuz sürece hayata ara vermek söz konusu değildir. Sizler bir gemidesiniz ve hep birlikte başka bir limana seyahat etmeyi düşünmedikçe gemi bulunduğunuz limandan hareket etmez, ya da siz bu yaşamınızdan bir süreliğine veya sonsuza dek ayrılmayı seçebilirsiniz. Hangisi oluyorsa olsun iyidir.
Bu yaptığınız iş ve eğlenceleriniz için hiçbir tanımlamanın yapılmıyor olması demek midir? Ya da çalışmanın adı eğlence olsaydı ne olurdu. Çalışmak farklı olmazmıydı? Çalışmak eğlence olduğunda sahneye çıkıp kendinizi göstermek zorunda kalmazdınız.
Sizler emir eri değilsiniz. Eğlence özgürce yapılan bir eylem, çalışma ise zorunluluk olarak görülmektedir.
Size sık sık sınırlamalarınızdan kurtulmanızı söylüyorum. Tatil yapmak sınırlamalarınızdan kurtulmanız içindir. Şu ya da bu sınırlamaya sıkı sıkıya tutunmaktan vazgeçmeniz içindir. Odaklanmak ve sınırlamalarınızdan kurtulmak hizmet etmektir.
Sizlerden hizmet etmenizi istiyorum. Sizlerin daha da fazla çalışmanızı istemiyorum. Çalışmak ve iş yapmak hizmet etmektir. Özgürlük için bir çağrı aldığınızda ona cevap verin.
Bir süre bilmediğiniz açık denizlerde yol alın, ve bu şekilde kendinizi özgürleştirmek ve Bana özde ve olması gerektiği gibi hizmet etmek için yeni bakış açıları bulacaksınız.
Fırsatlar sizi her köşe başında beklemektedir.