Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5457 Kalp Rolünü Oynar

Tanrı Dedi ki:

Herkes kalbiyle yol alır, hatta öyle yaptığının farkında olmayanlar bile. Bir şeyler bildiğinden eminsindir ya da yaptığın hiçbir şey sana bir şey ifade etmez. Diğer taraftan, çok fazla şey bilmediğini hatta hiçbir şey bilmediğini ve başkalarının senden daha fazla şey bildiğini düşünebilirsin. Bu herhangi bir yönüyle hiçbir şekilde bir gösterge de değildir, öyle değil mi?

Kalp sizin oyun alanınızdır. Hatta en önyargısız, mantıklı insan bile kalbinin derinliklerindeki sesi dinleyerek hareket eder. Bunu yaparken tamamen mantığı ile hareket ettiğini düşünebilir. Yine de, kalbin yapmaya cesaret ettiği konularda mantık kalbin derinden gelen çağrılarını onaylar ve onu haklı çıkarır. Hiç kimse yalnızca mantığı ile yol alamaz. Kalp olmadan yol alabilecek tek bir kişi bile yoktur. Herkes kalp sesinin gösterdiği yönde ilerler. Her kalp şunu söyler: “ Ben böyle istiyorum. Onu bana ver.” Bir şeyleri istediğinde, hayatın senin bu isteklerinin peşinden nasıl koşmasını istersin?

Bilinçli olarak sadece beyninizin ne istediğinin farkında olabilirsiniz. Kendinizi pek çok defa kandırdınız. Evet, gerçekten de zihin gücünüzü tercih edebilirsiniz. Aslında, ne kadar gerçek eylem odaklı ya da kalp odaklı olduğunuzun bir önemi yoktur, siz kalp odaklı zihin ile hareket edersiniz. Konu şudur ki, siz kendinizi haklı göstermek zorunda değilsiniz. Bir nedene bağlı olarak ya da nedensiz yere istediğinizi seçebilirsiniz. Bilerek ya da bilmeden yeryüzünde herkesin yaptığı benzer şekilde böyledir. Mantıklı zihin patronluk taslamaktan hoşlanır, otoriter olmayı sever.

Ve, evet mantıksal aklınız kalbinizi caydırmak için her şeyini ortaya koyar. Kışkırtıcı olan zihniniz mi? Yoksa kalbiniz mi? Sizin için her zaman bilinebilir olmayan şeyleri bildiğinizden kuşkunuz yoktur. Sonuçta, vaktinden önce hiçbir şeyi kesin olarak bilemezsiniz. İsabetli olmanızı ortaya çıkan sonuçlara dayandıramazsınız.

Tabiki hayatınızın gerçek amacı olmasalar bile sonuçların peşindesiniz. Bu konuda bir şey söylemek gerekirse, sonuçları her zaman bilemezsiniz ya da kısa vadede sonuçları bilebilirsiniz. Gerçekler, bununla birlikte, hiçbir şeyin gerçek kanıtı değildir.

Hayatta çok az şey ve belkide hiçbir şey tamamlanmış bir anlaşmadır. Belli ölçüde taze bir hayat daima vardır. Tam bir cevabı asla bilemezsiniz. Belirli bir cevap olmayabilir ya da cevaplar gözlerinizin önünde değişiyor olabilir.

Herhangi bir kanıt olsun ya da olmasın, daha sonradan kararınızdan hoşlanabilir ya da pişman olabilirsiniz, o anda verdiğiniz karar doğru karardır.
Tercihlerinizi süratle yapmak üzeresiniz. Neye karar verirseniz verin ilerleme kaydediyorsunuz. Öyle olmak durumundadır. Doğru bir şekilde ilerliyor ve her adımınızda Bana daha da yaklaşıyorsunuz. Sizin en yüksek arzunuz budur: Bana yaklaşmak, yaklaşmak daha da yaklaşmak. Siz görürsünüz ya da görmezsiniz, hatta doğru diye yaptığınız seçimler sizin en yüksek arzunuz olmayabilir, buna ilave olarak, ne de hata olduğundan emin olduğunuz seçimler hata olsun diye yapılmış seçimlerdir.

Yaptığınız seçimler açısından bakıldığında, kısa vadede sonuçlanan, uzun vadede sonuçlanan ve sonuçları gözleriniz önünde devamlı değişen seçimler vardır.
Farkında değilsiniz. Genel olarak çok şüphecisiniz. Doğru seçimler yaparak oluşturduğunuz hayatınıza size en çok acı ve pişmanlıkları hissettiren açıları da dahil ederek şöyle bir bakın. En sevineceğiniz şey henüz gerçekleşmedi. Bütün hayatınız boyunca uygun ve doğru seçimler yaptığınızın farkında olmanız, kendinizi hırpalamak zorunda olmayışınız ne güzel bir rahatlamadır.

Şu anda resmin tamamını görmüyorsunuz. Doğal olarak daha fazla bilgi edinmelisiniz. Arkasından daha fazla ve sonra daha fazla. Boşverin, gelen neyse onunla mutlu olan.

Hayatta gözlerinizin gördüğünden çok daha fazlası vardır.