Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5452 Özgür İradenin Gerçeği

Tanrı Dedi ki:

Tabiki anneniz sizi babanız ile olan birlikteliği sonucu doğurdu. Ancak, sizin varlığınız bundan öncesine dayanıyor. Akıllara şu soru geliyor: Neden Dünya’da yaşamı seçtiniz neden olduğunuz yerde kalmadınız? Hangi dizilim sizi öne çıkardı? Hangi gezegenden geliyorsunuz? Hangi olaylar dizisi sizi bulunduğunuz bu mekan ve bu zamana getirdi? Hangi özel ve biricik yaşamlar sizi oluşturdu, bir başkasını değil?.

Seni kendinden bir önceki ya da bir sonrakinden farklı kılacak şekilde özel yapacak bu formülasyonun oluşması için kaç molekül arasından seçildin.
Bunun bir şans meselesi olduğu söylenebilir. Ancak, Belirttiğim gibi, yaşamın onlarla dolu olduğunu düşünseniz bile, Dünya da hiçbirşey tesadüfen varolmamıştır. Bir kez daha söylüyorum tesadüf diye bir şey yoktur. Bu yüzden, sen seçildin ve bu Evrende bir amacın var. Yerine getirmen gereken bir görevin var. Bu yüzden değerlisin. Bu böyledir. Değersiz olan Yoktur. Size nasıl görünürse görünsün kötü seçim yoktur.

Her bir doğum ilahidir ve İlahi Yoldan düzenlenmiştir. Doğumunuzdaki şartlar ne olursa olsun hakikat budur. Sizi ben seçtim. Sizi ilk seçen benim. Ve, Benim seçimim güzeldir, yerindedir. Doğumunuz bir tesadüf olamaz. Eğer Yeryüzünde bir yaşama doğduysanız bu bir tasarımdır. Burada oluşunuz planlanmıştır. Siz yalnızca insan olmakla sınırlısınız. Böyle olmasaydı limitiniz gökyüzü olurdu.

Bir glayör ancak bir glayör ve bir karahindiba da ancak karahindiba olabilir. Siz yalnızca bir insan olabilirsiniz. Hangi insan olacağınız ve hangi ailede Dünya’ya geleceğiniz tesadüf değildir.Bir çiçeğin nerede yetişeceği tüm doğa, kuşlar ve rüzgar tarafından belirlenir. Bir papatyanın nerede yetiştiği ve ya bir karahindibanın hangi çatlaktan fışkırıp serpildiği size önemli gelmeyebilir. Ama, tabiki, nerede ve hangi ailede doğduğunuz sizin için çok önemlidir. Hayatınızı etkileyen ilişkileriniz vardır ve yaptığınız herşey bir diğerini etkiler. Bir güle göre siz herşeyle daha fazla ilgili ve alakalısınızdır. Herşey bir başka şeye bağlıdır. En önemlisi her şey size bağlıdır. Siz hareket halindesiniz. Kaderiniz size bağlıdır. Söyleyecek sözünüz vardır. Nereye gideceğinizi seçme özgür iradeniz vardır. Seçimlerinizi değiştirebilirsiniz. Bir servet sahibi olabilir veya servetinizi kaybedebilirsiniz. Bir gül sizin sahip olduğunuz seçimlere sahip değildir.

Yaptığınız tüm seçimler sizin kısmetinizdir. Bu yüzden ne kadar çok seçim yaparsanız hayatınız o kadar kompleks olacaktır. Tanrı vergisi doğal eğilimleriniz, içgüdüleriniz vardır. Ancak, size gerçek özgür irade verildiğinden içgüdüleriniz çok net, açık değildir. Hayatınız sizin adınıza belirli bir tertip ve düzene sokulmamıştır.
Ve, Siz gerçekten özgür seçim var mıdır diye merak edersiniz. Eğer hayatınız kaderinizse özgür irade nasıl sözkonusu olabilir.

Sevgililer, sizin özgür iradeniz sizin kaderinizdir. Almanız gereken kararlar vardır. Kararlarınız sizin kaderinizdir. Tesadüf olarak algıladıklarınız da, bazı düzeylerde, sizin seçiminizdir ya da seçimi bilinçli olarak yapmadan önce seçim yapmışsınızdır. Özgür iradeniz kaderinizi oluşturur. Kendinizi hertürlü etkileşim için hazırlarsınız. Farkında olmasanız da, ne yaptığınızı bilmeseniz de kaderinizi seçersiniz.

Her an ve her dakika yeniden seçme özgürlüğünüz vardır. Görürsünüz ve seçersiniz. Her yeni çizdiğiniz rota eski rotanızı ortadan kaldırır. Seçtiğiniz yolda senaryoyu oynarsınız. Başka senaryoları oynama kapasiteniz vardır. Seçiminizi değiştirebilirsiniz.

Bilgece seçimler yapabileceğiniz gibi sizi üzecek seçimler de yapabilirsiniz, ve seçiminizi yaptığınızda oynayacağınız senaryoyu değiştirirsiniz.

Evet, kısaca yaptığınız budur.

Çeviren, Alex