Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5451 Hayatınızın Mesajı

Tanrı Dedi ki:
Olumsuzluk. Olumsuzluk sizi arzularınızı gerçekleştirmekten alıkoyar. Kızgınlıklar ve dargınlıklar sizi arzularınızı gerçekleştirmekten uzak tutar. Ne tür bir titreşim taşıyorsanız ona benzer titreşimleri çekersiniz.
Er ya da geç, bu olumsuzluk sona erecektir. Hatta yumuşayıp güzel duygulara bile dönüşebilir. İçinde bulunduğunuz durum değişmemiştir ama siz daha farklı hissederseniz.
Bir şekilde daha iyi bir düşünce tarzı içine girersiniz. Yeni olasılıkların ortaya çıkmasına izin verirsiniz. Eğer bir su borusu tıkanırsa suyun akışı mümkün olmaz. İşte olumsuzluk böyle çalışır. Olumsuzluk kalbinizi bloke eder.
Olumsuzluğun ne olduğunu yeterince anladınız mı? Bu olumsuzluk ve kalk tıkanıklığı başkaları için hiçbir anlayış ve sempatinin duyulmadığı bir kalpsizlik durumudur, hangi formda olursa olsun. Öfke olumsuzluğun ( negatifliğin) en bilinen ve en yaygın şeklidir. Kızgınlıklardan kurtulmak sizi ileriye taşır. Tüm olumsuzluklar blokajdır. Bilinciniz yükseldikçe olumsuzlukları dönüştürebilirsiniz. Daha yüksek titreşimde olduğunuz ve farklı bakış açısı ile baktığınızda olumsuzlukları dönüştürebilirsiniz. Daha net baktığınızda anlayışınız genişler.
Bu, iyi olmak değildir. Bu, duyarlılık değildir. Bu bir çaba da değildir. Bu, siz farklı bir spectrum dan bakmayı seçtiğinizde son derece doğal bir olaydır.
Bakış açınız genişler ve olumsuzluklar yumuşar. Ne tür bir davranışa maruz kalmış olursanız olun ona karşı olan katı tutumunuz yumuşar. Siz ne kadar çok serinkanlılıkla karşılarsanız içinde bulunduğunuz durum o ölçüde değişir. Daha geniş bir açıdan bakarsınız. Daha az kırgınlık hisseder ve diğerlerine de daha az kırıcı olursunuz. Hoşgörüsüzlük artık ya yoktur ya da eskisinden ç ok daha azdır.
Bunun çabalayarak olmayacağını bir kez daha tekrar etmemem izin verin. Deneyebilirsiniz, çabalamak fayda sağlamaz. Negatif düşünce yapısı içindeyseniz negatif düşünürsünüz. Parmağınızı şaklatarak bunun değişmesini sağlıyamazsınız. Aniden farklı biri olun ve farklı bir açıdan bakın ki farklı hissedebilesiniz. Bu sahip olduğunuz hınç ve garez in zorla gönderilmesi demek değildir. Hınç sizi terkeder ve gözleriniz açılır. Ve gözlerinizin açılması sevginin daha fazla hissedilmesine imkan verir. Kendinizi başkalarından daha iyi ve daha üstün görmeyesiniz diye , başkalarını affetmeye karar verdiğinizde Ben de sizi daha üstün görmüyorum.
Sevgililer, başkalarına karşı amansız bir öfkeye kapıldığınızda kendinizi affedin ama bunu şeklen değil, lafta değil tüm içtenliğinizle yapın ki, kalbiniz ağırlaşmış duygulardan arınabilsin. Bir şekilde farkındalığınız arttığında kızgınlıklarınızdan kurtulursunuz ve gün ışığı ortaya çıkar. Herkesin kızgınlığı kendinindir. Bazı şeylere maruz kaldınız ve bunlar sizi kızdırdı. Sizin bakış açınıza bağlı olarak bu kızgınlık artabilir. Zihninizde bir pencere açın ve temiz havanın içeri girmesine izin verin.
Bağışlamak bir irade eylemi değildir. O bir ilerleme, genişleme hareketidir. O kalbinizdeki katılığın yumuşamasıdır. Kalbinizdeki bu değişiklik sizi ve diğerlerini kutsar. Bir blokaj vardı ve siz bu blokajı çözüyorsunuz. Blokaj sizin blokajınızdır. Bu blokajı çözüp çözmemek her zaman size kalmıştır ve sizin tercihinizdir.
Bazı şeyleri farklı görmeyi tercih ettiniz. Kızgın olduğunuzda bazı şeyleri büyük bir olay haline getirirsiniz. Garip bir şekilde yanlışlar gururunuz ve eğlenceniz olur. Ne kadar yanlış davrandığınıza dönüp bir bakın. Başkalarının size ne yaptığına bakın. Bunu yapabilirler miydi? Siz kendinize bunu nasıl yapabildiniz?
Birisi çocuğunuza zarar verse ve hatta onu öldürse bu her türlü kabulün ötesinde ölçüsüz bir suçtur. Bu durumda bile ağır duygulardan kurtulmalı ve affetmelisin, evet gerçekten de bunu yapmalısın. Bunu nasıl yapabilirsin? Bun nasıl kişisel bir mesele olmaktan çıkarabilirsin? Herkes bunu büyük bir kayıp ve acı olarak görür. Senin düşündüğünden daha büyük bir kayıp olarak görebilirler. Çocuğunuz Dünya’yı kutsayan büyük bir varlık olabilir. Yine de kendi iyiliğin , etrafındakilerin iyiliği için bu durumu kabul etmelisin. Acı ve nefret seni iyi bir duruma götürmez. Nefret sana yakışmaz.
Sizden yalan bir sevgi gösterisi yapmanızı istemiyorum. Ben sizden olumsuzlardan kurtulmanızı, olumsuzlukların sizin üzerinizdeki etkilerinden kurtulmanızı istiyorum.
Size soruyorum: Hayatınızın neyi ortaya çıkarmasını istiyorsunuz? Nasıl bir hayat istiyorsunuz?