Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5447 Sevgiye Ençok Kim İhtiyaç Duyar

Tanrı Dedi ki:

Sen daha konuşmadan Ben senin kalbindekini işitirim.
“ Sevgili Tanrım, lütfen beni kalbine al. Seni yüreğimde hissetmeme izin ver, izin ver ki; Senin kalbimden gitmene asla izin vermiyeyim.” Kalbimi Senin kadar sevebilme kapasitesi ile doldur. Eğer sevebilirsem bu senin sayende olur. Sensiz hiç bir şey yoktur. Sensiz olduğumda, hiçbir şey olmuyor. Sensiz hayat boşluktan ibaret.

Sen sevgisin, sen sevgi olduğun için ben de sevgi oluyorum. Ben de herkesi seviyorum. “ Hatta başkalarına zarar veren, başkalarını incitenleri bile seviyorum”. İyileştirme gücü yalnızca sevgide vardır. Başkalarının kusurlarını görmek yerine, Dünyanın daha iyi bir yer olmasını istersem, gerçekten istersem, işte o zaman diğerlerinin kusurlarının ötesine geçer ve daha yukarılara çıkarım.

İnsan hayatının kıymetini görmezden gelenleri ve onu küçümseyenleri bile seviyorum. Herşeyden önce benim sevgime ihtiyaçları var. İyi niyete en çok kimin ihtiyacı var? Zengin kalpleri olanların mı? Cansız, zayıf kalpleri olanların mı? Yoksa zalim, merhametsiz kalpleri olanların mı? Sevemediğim zaman bunlardan hangisi olurum? Nasıl ki, su öncelikle derin nehir yataklarını dolduruyorsa Ben de sevgimi öncelikle sevginin ne olduğunu bilmeyen bilgi yoksunu, cahil insanlara veririm. Tanrım, yardım et ki, ihtiyaç duyulan yerelere sızıp sevgimi yayabileyim.

Sanki bilge biriymiş gibi konuşuyorum ama, Tanrım Oysa ki ben bilgelik olduğunu bildiğim konuların gereğini yerine getiremiyorum. Hatta bildiğim çok küçük, çok basit şeylere bile ulaşamıyorum. Özellikle küçük önemsiz konulara bile. Küçük, rahatsız edici şeyler yüzünden yüreğimi kapatıyorum. Daha iye nasıl yaşayacağımı biliyorum ama, ben de beni kızdırıyor olsalar bile senin sevgine daha çok ihtiyaç duyanların yaptığı gibi kalbimi kapatıyorum.

Bağışla beni Tanrım, Paylaşmam gereken sevgime hor baktığım için bağışla. Tanıdığım insanların bazı önemsiz davranışlarını tanımadığım insanlardan gelen acımasız davranışlar gibi algılıyor ve kalbim başka kalpleri tersliyor. Başka birinin kalbini kapatma niyeti ile kalbimi başkalarına kapatmanın hiçbir haklı nedeni yok.

“Kendime şunu hatırlatıyorum: kalbim benim değil, senindir. Sen, Tanrım, kalbimi kaldırıp bir kenara atmayı değil onu sevgi ile doldurmayı istiyorsun. Gerçekten, ben başkasının kalbini kapatmaya cüret eden biri olarak kendimi ne sanıyorum? Kalbinde sevgi kırıntısı kalmamış biri benim tutunmakta olduğum sevgiden daha fazlasına ihtiyaç duyar.

“Tüm cevapları bildiğimi sanıyorum. Ne kadar zeki olduğumu düşünmek ve kendimle gurur duymak hoşuma gidiyor. Kimin sevgiye değer olduğunu , kimin olmadığını söyleme yetkisini bir şekilde kendime veriyorum. Sağı solu yargılıyor ve kendimi kusurları arayan biri olarak görüyorum. Kendimi herşeyin iyisini bilen biri olarak görüyorum ve kendi kendime başkalarında gördüğüm noksanlıklar için yargılar oluşturuyorum.

“ Kalbimdeki yangının kıvılcımlarını muhafaza etmeyi becerebilirsem, bu Dünya için bir nimet olacaktır.Aksi halde başka kalpleri sanki onlar için fazla iyiymişim gibi küçük göreceğim. Oysa ki, Tanrım, Sen bir an bile olsa benim için böyle şeyler düşünmezsin. Hayır, Sen yalnızca seversin. Ne olduğumu sanıyorum? Düşünen biri miyim? Düşüncesiz mantığımla kendimi diğerlerinden üstün görüyorum. “

“ Tanrım, izin ver her şekil de takipçin olayım. Sen, merhamet edensin, bağışlayansın. Sevgiye ihtiyacı olanlara biraz olsun sevgi veremezmiyim? Senin sevgini akıtmama izin ver. Kalbimi sarmalayan bağları çözmeme izin ver. Suçladığım, hor gördüğüm insanlardan daha fazla sevgiye sahip değilim. İnsafsızlık etmişim.

“ Bu kendimi başkalarından daha üstün, ve daha muazzam gördüğüm şeklindeki inanışlarımı terketmem için ilk adım olacaktır. Oysa ki, düşündüğümden daha eksikmişim. Sana layık olmayan düşüncelerin sahibi olmuşum. Kibir ve kendini beğenmişliği bırakıp sevgiyi kucaklamalıyım.

“Tanrım, Sevmem için yardım et! “

Kalbinin yakarışlarını cevaplıyorum:

Sevmeye kendini sevmekten başla. Geçmişi bırak. Geçmişi bırak ki, geçmiş hiç yaşanmamış gibi kalbinden sevginin aktığını göreceksin. Kalbin artık kasvetli ve kapalı olmasın ve sen yüreğinin kapılarını Dünya yı kucaklamak için aç.

Sana buyruğum: Kendini Sev. İşte o zaman tüm sevgiler sana akacak ve senden tekrar yayılacaktır. O zaman kendine karşı dürüst olacaksın.

Bu seni, Dünyada iyi niyetli biri yapmak için değildir. Bu basitçe; Dünya dan gelip geçerken sevmen içindir. Bu abartılacak kadar büyük bir şey de değildir.

Sen yanlışı-doğruyu, iyiyi-kötüyü yargılayacak olan değilsin.