Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5439 Sevgi Sınırsızdır

Tanrı Dedi ki:

Kimin kalbine aitsiniz? Tabi ki Benim Kalbime. Sizin kalbinizde kim var? Herkes ve herşey. Kalbinize ait olmayan ne bir şey vardır ne de bir insan, Ben dahil. Kalbinize ait olmayan tek bir sevgi damlası bile yoktur.

Belki sevginizde cimri olmayı öğrendiniz. Sevginizi israf etmek istemediniz, sevginizi boşa harcamak istemediğiniz için sevgi de tasarruf etmeyi öğrendiniz. Sevginiz boşa harcanmayacaktır. Maalesef ki, zaman içinde sevginin öyle saklanıp depolanacak bir şey olmadığını idrak edeceksiniz. Bir başka sefer için bekliyorsunuz. Belki de sevgiyi bir su gibi kabul edip onu azar azar içiyor, onu korumak ve saklamak için aşırı tedbirler alıyorsunuz.

Güvende olmayı ilk sıraya koyuyorsunuz. Sevgi de bir son yoktur. Sevginizi verdikçe gelişir, büyürsünüz. Sevgi vermek içindir. Bu böyledir. Sevginin sınırsız olduğunu görür ve idrak ederseniz, ki öyledir, bir daha sevginizi vermekten imtina etmeyeceksiniz. Kendinizi sevgi vermekten alıkoymanın hiçbir mantığı yoktur. Sevgi çabuk kırılır. Sevgi muhafaza edilmez, sevgiyi depolayamazsınız. Sevginizi şimdi verin, daha sonra değil. Ve siz sevgisini verecek olansınız. Sevginizi akıtın. Sevginizi akıtırken bunu hiçbir zaman karşılık beklemeden yapın. Sevginizin çok değerli olduğunu ve karşılığında bir dönüşün olması gerektiği şeklindeki düşüncelerinizden kurtulun.

Her neyse, Sevgi söz konusu olduğunda bunun bir hesabı kitabı yoktur. Sevginin matematiğini yapamazsınız. Neden yapamazsınız? Çünkü böyle yapabilecek olsanız bir değer atfederek, sınırlamalar getirerek verdiğiniz bu şey sevgi değildir. Sevginin geri dönüşü sevgi yasası çerçevesinde olur. Bu bir kural değildir ve öyle olmasını da ne zorlayabilir ne de umabilirsiniz. Sevginin bir karşılığının olması gerektiği düşüncenizde ısrar ettiğiniz sürece, size borçlu olduğunu düşündüğünüz insanlar sizden kaçacak, sizden uzaklaşacaklardır. Sevgi için söylenecek bir şey var ki o da ; sevgiye değer biçemez ve onu sınırlayamazsınız.

Sevginizi özgür iradenizle ve serbestçe vermelisiniz. Aksi takdirde verdiğiniz şey sevgi olmaz. Sevgi bankadan ödünç aldığınız ve geri ödenmesi gereken bir kredi değildir. Hayatta öğrendiğiniz şeylerden biri de sevginin özgür olduğudur. Sevgi kuralsızdır, sevgiyi düzenlemeye tabi tutamazsınız. Sevgi vermek içindir. Sevgi verilir. Sevginin zorunlu olması diye bir şey yoktur. Hiçbir durumda sevgiyi ölçemezsiniz. Sevgiyi saymanız mümkün değildir. Sevgi ne hukuki bir sözleşme ne de bir iş anlaşmasıdır.
Peki, tamam sizin bir çeşit güvence talebinizi kabul edelim. Sevgi söz konusu olduğunda yazılı ya da yazılı olmayan bir ödeme planı söz konusu değildir. Sevgi bir kontrat, bir sözleşme değil, veriştir. Bırakın insanlar sevgi verme ihtiyacını görsünler. Ölçemediğiniz bir şeye değer de biçemezsiniz. Sevgi için yapılan bir ihale, bir açık arttırma yoktur. Sevgi en çok parayı ödeyene gitmez. Sevgi, kalbinize gelen sevgiyi hissettiği yere gider. Eğer sevginize karşılık beklemeye başlarsanız, sizin için geri sayım başlamış demektir.
Gerçekte, herkesin sevme kapasitesi sonsuzdur. Ama, Dünyamızda herkez bu kapasiteyi kullanmaya muktedir değildir. Ne yazık ki sevginin bir ortaya çıkış, bir görünüm, izlenim, stil, bir geri ödeme aracı değil de bir veriş olduğunu herkes bilmiyor. Sevgi vermek ile eşanlamlıdır.

Kalbinizi Bana açıp sevginizin Bana akmasına izin verdiğinizde bile kendinizi huzurlu hissedersiniz. Önce Benim sizi doldurmamı isteyebilirsiniz. Elle tutulup, gözle görülür sonuçlar olmadan da basitçe sevin ve sevginizi akıtın. Sevginizi bana vermeden önce Benim size olan sevgimi göstermemi isteyebilirsiniz. Benden istemiş olduğunuz şeyi size verdiğimi gördüğünüz zaman size sadık kalacağıma söz veriyorum, belki size sevgimi verdiğimi gördüğünüzde ve idrak ettiğinizde bana ulaşmak için bir şans yakalarsınız.
Anlaşıldığı üzere, sevgiyi ilk akıtan olmaktan ziyade, size verilen sevgiye karşılık sevginizi akıtmanız daha az riskli görünmektedir. Bu halde, bolluk ve bereketinize geri dönmek için sevginizi akıtmaya devam etmeniz gerektiği açıkça görülmektedir. O zaman bir pazarlık yapıyorsunuz. Borçlu olmak nasıl bir duygu? Sevgi de borçlanmak yoktur.
Dünya bakış açısından sevginin yalnızca bir risk olduğunu söyleyebiliriz. Dünya kazancın tasarlanmış, planlanmış bir sonuca ulaşmada değil de vermekte olduğunu unutmak eğilimindedir.

Sorun yok, her şey yolunda. İşaret levhaları olmayan dürüst, gerçek, saf sevginin tam olarak gerçekleştiğini göreceksiniz.

Çeviren Alex