Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

Heavenletter # 5438 Sizin İçin En Önemli Şey Nedir ?

Tanrı Dedi ki:

Sizin için en önemli şey sevgidir, ve bu böyledir. Oh, evet, zenginlik sizin için önemlidir, öyle olduğunu sanıyorsunuz, pozisyonunuz önemlidir sizin için, nerede yaşadığınız önemlidir sizin için, sağlığınız önemlidir sizin için. Evet bütün bunlar önemlidir, ama, yüreğinizdeki sevginin varlığı yanında tüm diğer önemli olduğunu düşündüğünüz şeyler siz öyle düşünseniz bile en gerekli , en önemli şey değildir. Sizin mutluluk ve iyiliğinizin farkında olmanızı sağlayacak en etkili unsur Sevginin Akışı’ dır.
Herşey söylendiğinde ve yapıldığında, sizin için en önemli şey geçmişte verdiğiniz ve şimdi vermekte olduğunuz, Onunla kutsandığınız ve O olduğunuz SEVGİDİR. Sevgi Evrenin her bir noktasından size ve sizden de Evrenin her bir noktasına akar. Biriktirmeniz gereken şey, sevgililer, sevginizdir. Sevgi dışında önem atfedip biriktirdiğiniz tüm diğer şeylerin ışığı sevgi sözkonusu olduğunda bir mum ışığı kadar bile ışık veremez. Sevgiyi hatırlayın.

Kendimden, Tanrıdan bahsetmeyi unuttum mu? Hayır, Ben Sevgiyim. Sahip olduğunuz nimetler için sevinmek istersiniz. Yaşamınız boyunca, aileniz ve çocuklarınızın yanısıra sahip olduğunuz ve size verilen tüm nimetler için inayet gösteren Ben’im. Seni destekleyen Ben’im, sen de Ben’im destekçimsin. Biz Seviyoruz.

Kutsanmış olmaktan ziyade unutulmuş olduğunu hissettiğin zamanlar olduğu anlaşılıyor. Kendini başkaları ile kıyaslamaktan sakın. Kendinle başkaları arasında farklılık, eşitsizlik gördüğünde haksızlığa uğramış gibi hissetme eğilimi gösteriyorsun. Kendini başkaları ile kıyaslamak bir tuzaktır. Başkalarının mutlu olmak için herşeye sahip olmalarından mutluluk duyabilirsin.

Senden esirgenip sana verilmediği şeklindeki algını temel alırsak, Kesinlikle senin yapman gereken şey, gerçek ya da kendi algın olup olmadığına bakmaksızın, sana verilmeyen şeyleri başkalarına vermektir. Hayatında telafi etmek zorunda olduğun şeyler varsa bunu kendin için yapmalısın. Sevgini başkalarına ver. Artık sevgini kendin için harcama. Kendini gerçekten sev ve yüreğine sevgiyi diğerleri olarak nitelendirdiğin kişiler için doldur.

Eğer ihmal edilmiş olduğunu düşünüyorsan, telafi etmen gereken şeyler olduğu ve bunu ötekiler diye nitelendirdiğin kişilere sevgini vererek kendin için yapmak zorunda olduğun içindir. Görevin kişilerin senden yaşlı ya da genç olduklarına bakmaksızın onlara sevgini vermektir. Bu; ötekiler olarak gördüğün kişilerle arana koyduğun mesafelerin nasıl oluştuğunu belirlemektedir. Bütün bunların ötesinde, Bunu kendin için yaparak ötekiler diye adlandırdığın kişilerin anlamsız ve gereksiz nedenlerle üzülmesine engel ol.
Sorumluluk bir yük değildir. Sorumluluğun amacı size külfet getirmek değildir. İlgi alaka göstermektir. Bebeğinizin sizin ilgi ve alakanıza ihtiyacının olması size yük olması demek değildir, aksine ona ilgi alaka göstermeniz bir neşe bir mutluluktur. Bebeğinizi bakıp büyütmek için kutsanmış olmanız gibi bir hediye size bir şekilde verilmiştir. Sorumluluk sahibi olmak sizi sevgisini veren, bağışlayan biri yapmaktadır.

Sorumluluğu bir yük, bir külfet ile aynı kefeye koymak eğilimine sahip olabilirsiniz. Bu düşüncenizin ötesine geçin. Evet, sorumluluk bir zulüm değil, hizmet etmektir. Sorumluluğun sizin için duygusal bir sorun ya da engel olmasına, sizin önünüzde bir güçlük olmasına müsaade etmeyin.
Eğer sizi mutlu eden bir işe sahip olmasanız bile, tüm kalbinizle işinizi yapmayı sürdürün. Kendinizi tam anlamıyla işinize yapmaya adayın. Yaptığınız işten haz ve mutluluk duymak istiyorsanız işinize dört elle sarılın ve göreceksiniz ki mutlu olacaksınız. Aylaklık ederseniz daha az kazanırsınız. Ne kadar çok verirseniz o kadar çok alırsınız. Bunu yaptığınızda adil bir ticaret yaptığınızı göreceksiniz.

Kendinizi kullanın. Sevgililer, vermek için sahip olduğunuz her imkanı değerlendirin.
Verdiğinizde Bana veriyorsunuz.
Doldurduğunuz kap Ben’im kabım.
İçtiğiniz Ben’im kabım ve
Siz Ben’im kabımdan içiyorsunuz.

Çeviren, Alex