Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN#2588 İçinizdeki Yücelik

HEAVEN#2588 İçinizdeki Yücelik 26 Aralık 2007

Aziz çocuklarım, birisinin büyük güçlere sahip olması bu kimsenin Benimle olan bağının, diğerlerininkine nazaran daha kuvvetli ve derin olduğu anlamına gelmez. Bu güçler, onlara sahip olan kişilerin Bana sizden daha yakın oldukları anlamına gelmez. Diğer herkes kadar Benimle bağlantıdasınızdır. Bir mahrumiyet içinde değilsiniz. Bunu akılda tutmak iyidir, zira böylelikle gözle görünür güçleri olan diğer ölümlülerin tesiri altında kalmaz, onlara tabi olmazsınız. Beraberinizde yürüdüğümü ve sizin de Benimle yürüdüğünüzü hatırlamanızı istiyorum sizden. Sizi önemli kılan Benim. Ne kadar kuvvetli olursa olsun, bir diğerinin alakasına ihtiyacınız yoktur. Onlardan gelecek bir onaya ihtiyacınız yoktur. Onların sathi ışıltısına ihtiyacınız yoktur. Onlara ihtiyacınız yoktur. Onlar size gereksinim duyabilirler, kendilerini rehber olarak görmenizin ihtiyacında olabilirler.

Bu güçler, sizin zannettiğiniz şeylerin alameti olmayabilir. Örneğin, İsa’nın harikulade olan yönü suyu şaraba çevirebilmesi değildi. Onun harikulade yönü, her tarafa akıttığı saf sevgiydi, şarap değil. Şarap şaraptır, tükenebilen bir şeydir o. İsa’nın sevgisi ise Benim sevgimdi ve sonsuza kadar kaimdir o.

Belirli güçleri ve kabiliyetleri olan, içtenlikli insanlar vardır. Aklınızı çelmeye ya da kafanızı karıştırmaya çalışmaz onlar. Sadece bireysel egolarının nereye uzandığının ve hayatlarına nasıl da hakim olduğunun farkında değillerdir. Yanıltmak, yanlış yola sevketmek gibi bir niyetleri yoktur. Yanlış yolda olan kendileridir. Sizi aldatmak istemezler. Kendileri aldanmıştır.

Ve elbette kişisel çıkarlarının farkında olanlar da mevcuttur. Niyetleri pek iyi değildir. Dışarıdan samimi ve adanmış görünebilirler fakat aslında kendilerini, itibarlarını yükseltmeye vakfetmiştir onlar. Kendi güçlerine aşk duymaktadırlar.

Yaklaşım ne olursa olsun sonuç aynıdır. Kendinizi, samimi birine ya da kendi menfaatinin peşinde olan birine teslim etmeniz neredeyse hiç bir fark yaratmaz. Kendinizi birine teslim etmek için varolmadınız. Birilerine kendi üzerinizden ekstra güç kazandırmak için varolmadınız. Kendi gücünüzü kendinizde tutun aziz çocuklarım. Aklınızın, kimsenin aklına tabi olmasına müsaade etmeyin.

Bunu, alış-veriş yapmanızla mukayese edeceğim. Televizyonda reklamı yapılan bir ürün görürsünüz. Reklamı o kadar iyi, o kadar inandırıcıdır ki bu ürüne mutlaka sahip olmanız gerektiğine inanmaya başlarsınız. Ve böylelikle o kozmetiğin, o elektronik cihazın ya da kıyafetin gerekliliğine inanır ve satın alırsınız. Siparişiniz elinize ulaştığında bu isteğiniz çoktan küllenmiştir bile. Er ya da geç, satın aldığınız şey size düşündüğünüz kadar harikulade gelmiyordur artık. Onun sadece bir makyaj malzemesi, sadece bir cihaz, sadece bir elbise olduğunu görmeye başlamışsınızdır. Arayışında olduğunuz tüm şeylerin yanıtı değildir bunlar.

Ve bazen bunu insanlar için de yaparsınız, veya öğrenim programları ya da benzer şeyler için. Hayatınızın yanıtı olacak bir şey arar ve hayal kırıklığına uğrarsınız. Aziz çocuklarım, nedenli içten olduğunuz bir şeyi değiştirmez, siz de itibarınızın, değerinizin artmasının arayışındasınız.

Lütfen kendinize, Bana sahip olduğunuzu ve Hakikate sahip olduğunuzu, sizi yüceltmek ya da itibar kazandırmak için hiçbir ölümlüye ihtiyacınızın olmadığını hatırlatır mısınız?

Dünyadaki tüm Yüceliğe ve Büyüklüğe sahipsin sevgili canım. Ondan yaratılmışsın. Öğrenmek istediğin herşeyi öğren, fakat kendini koru. İçindeki Büyüklüğü onurlandır. “Kendini başkalarına teslim etme” demenin bir başka ifadesidir bu. Kim olduğunu bil, paranı neye harcadığına dikkat et, yüreğinin kimin önünde diz çöktüğüne dikkat et.

Çeviren: Engin Zeyno Vural