Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2654 ÖZ-GÜVEN

HEAVEN #2654 ÖZ-güven 1 Mart 2008

Kalbinizin bana açılmakta olduğunu hissedin ve sanki uzun sürmüş bir kuraklık sonrasıymış gibi Benim suretimden yaratılmış olan o güzel kabinizin her bir hücresinin Benim sevgimle dolup taştığını hissedin.

Sevgimin bir anafaor gibi size aktığını hissedin.

Beni düşünmek yumuşacık tatlı bir kremanın midenize doğru akması gibi olsun. Sevgimin bu tatlı kreması, sevginin bu ipek gibi yumuşacık tatlı kreması içinizdeki tüm boşlukları doldursun. Kalbiniz tereyağı gibi erisin, yumuşacık tatlı kremayla dopdolu olan kalbiniz harekete geçmeye hazır olsun.

Sizi böylesi bir coşkuyla, böylesi bir taşkınlık haliyle seviyor olmam, Benden eksiltmez. Beni daha da dolu kılar. Beni sizinle dopdolu kılar. Sevginin yaptığı da budur zaten. Verdiğiniz sevgi sizi doldurur. Aldığınız sevgi sizi doldurur. Sadece sevgi hissi olmadığında kendinizi “içi boş” hissedersiniz. Dolayısıyla, sevgi hissinizi, sevgi farkındalığınızı koruyun ki kalbiniz her zaman dolu olsun.

Sadece inkar edilen sevgi, İnsan kalbini bozabilir. Benim kalbime hiçbir şey zarar veremez. Yakında sizin kalbiniz de böyle olacak. Yakında hiçbir şey sizde hoşnutsuzluk yaratamayacak; çünkü sevginin, Bizim sevgimizin nasıl bir şey olduğunun ve Kim olduğunuzun farkındalığıyla dolu olacaksınız.

Diğerlerini de dolduran bir sevgi kaynağı haline geleceksiniz. Onları tıpkı Benim gibi dolduracaksınız ve aynı zamanda onları kendi yollarına göndereceksiniz çünkü asıl ihtiyaçlarının siz olmadığınızı bileceksiniz. Onların Kaynakla kendi bağlantıları vardır ve kendi kalplerini sevgiyle doldurmaları gereken yer orasıdır. Bir diğerinin kalbini bir başkası dolduramaz. Sevgi verirsiniz ve onları kendi yolarına bırakırsınız. Onları yüreğinizde himaye edersiniz, fakat yüreğinize bağlı ve bağımlı olmaktan onları muaf tutarsınız.

Elçi olmuş o Yüce Varlıklar hep sevmiş, fakat hiç kimseyi kendilerine tabi kılmamışlardır. Hiçkimsenin, sevgilerinin etrafında tembel tembel gezinmesine izin vermemişlerdir. Onları çalışmaya sevketmişlerdir. O insanların yüreklerine sevginin işaretini koymayı yeterli görmüş ve onları kendi yollarına bırakmışlardır. Hiçkimseyi kaşıkla beslememiştir onlar.

Örneyin Buda, her tarafa sevgi saçmış fakat sessizlik içinde kalmıştır. Hiç kimse onun sevgisine bağımlı olmamıştır, anlıyor musunuz? Bir dağ pınarının sularını özgürce akıtması gibi vermiştir sevgisini o. Mamafih, hiçkimse Buda’yı sevginin Kaynağıyla karıştırmamıştır. Herkesin kendindeki “Tanrı-vergisi” sevgiyi bulması ve onu kendince bahşetmesi gerektiğini sadece Varoluşuyla, gayet açık bir şekilde ortaya koymuştur o. Zira kimse sadece alıcı olmamalıdır.

Buda, herkese özgürlük vermiştir. Bu denli mutlu olabilmesinin tek sebebi odur. Tanrı’nın tüm sevgisini bahşetmiştir o ve sevgisini hep aynı şekilde muhafaza etmiştir, hiç kimseyi tuzağa düşürmemiştir. Benimle olan ortaklığı ve paylaşımı sadece Benimle olmuştur. Birinin bu nevi bir paylaşımı ve ortaklığı, Benden bir başkasıyla neden olsun ki?

O Yüce Varlıklar Beni yansıtmışlardır ve lakin bilgileri tamdır onların. Masumlardır fakat çok da bilgelerdir. Her bir insanın o dağa sadece kendisi için ve kendi başına tırmanması gerektiği bilirler. Elbetteki o Yüce Varlıklar yolu göstermişlerdir fakat kimseyi taşımamışlardır. Her bir insana duydukları hürmet nedeniyle, her bir insanın o dağa tırmanmaya kendi başına muktedir olduğunu bildikleri için hiç kimseyi taşımamıştır onlar. Oraya vardıklarında, orasının aslında bir dağ olmadığını göreceklerini bildikleri için, orasının tırmanılacak bir dağ değil de keyifle yürünecek yemyeşil, çiçeklerle bezeli kırlardan ibaret olduğunu göreceklerini zaten bildikleri için kimseyi taşımamıştır onlar.

Size soruyorum aziz çocuklarım, Benimle birlikte yol almaktan daha kolay ne olabilir? Dünyanın etrafında kol kola gezinip onu sevmemizden daha kolay ne olabilir? Dünya üzerinde her nerede olduğunuzu zannetseniz de Birliğimizin dahilinde birlikte olmayı sevmekten daha kolay ne olabilir?

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: