Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2647 Yeni Bilinciniz

HEAVEN #2647 Yeni Bilinciniz 23 Şubat 2008

Aydınlanma, size bir menfaat sağlamaz, bir avantaj getirmez. Tam tersidir. “Aydınlanmış kişi” diye adlandırılan duruma geldiğinizde çok daha fazla mesuliyetiniz vardır. Paçayı kurtarmış olmazsınız. Daha yükseğe çıkarsınız ve engin bir görüş alanına yapılan bu yükselişle beraber, daha fazla işe ve daha fazla mutluluğa da terfi etmiş olursunuz. Kazandığınız nam ile yetinme durumunuz yoktur. Zaten kazanılan bir nam da yoktur.

Aydınlanma durumunda, daha büyük bir güce sahip olacağınızı düşünmeyin. Aslında, sorumluluğunuz artacaktır. Görüş açınız daha geniştir artık, bununla beraber karşınıza daha çok olanak çıkar. Bunu bir şirkete CEO olmakla mukayese edelim. Bu ünvanı aldığınızda çok mutlu olur, belki de onur duyarsınız. Fakat CEO olmanızın anlamı nedir? CEO olmadan önceki döneme göre, alakadar olmanız gereken çok daha fazla şey vardır. Elbetteki, daha fazla mükafat alıyorsunuzdur, mamafih CEO olmanızın mesneti bu değildir. Sizin arayışında olduğunuz şey sırf bir ücret artışı değildi ki.

Bir CEO, ayaklarını masasına uzatıp sırtını koltuğuna yaslayarak oturmaz. Şimdi o, tüm şirketi idare etmektedir. İlgilenmesi gereken çok daha fazla şey vardır. Sizin için de durum böyledir.

Kendi benliğinizi kaybettiğiniz için, kendi küçük benliğinize odaklanmazsınız artık. Onu bırakmışsınızdır, o da çok uzaklara gitmiştir. Daha geniş görür ve daha çok iş halledersiniz. Şimdiki gibi göremediğiniz zamanlarda sorumluklarınız çok daha azdı halbuki. Şimdi çok daha geniş görebildiğiniz için mesuliyetleriniz hayallerinizin de ötesinde artmıştır. Her şey hayal ettiğinizden de fazladır şimdi.

Daha öncesinde, hayatta ilerlemek ve muvaffak olmaktan mesuldünüz. Şimdi tüm dünyaya karşı mesulsünüz. Şimdi kainata ve onda yaşayan herşeye karşı sorumlusunuz. Artık Bana karşı sorumlusunuz aziz çocuklarım. Şimdi aziz çocuklarım, Benim sorumlu olduğum herşeyin sorumluğunu alıyorsunuz.

Yeni mesuliyetiniz bir angarya değildir ve size derin bir nefes de aldırır o. Yeni bilincinizin içerdiği herşeyin idrakı için henüz biraz acemisinizdir. Geçmiş korkularınızı artık ardınızda bırakırsınız. Otomatik olarak üzerinizden atarsınız onları. Ve artık yeni ayakkabılar giyersiniz. Yalınayak kalınca, yepyeni ayakkabıların içine girmiştir ayaklarınız. Adımlarınız daha geniştir artık. Bir nevi asalet kazanmışsınızdır. Bir asilzade olarak dikkat etmeniz, önem verip halletmeniz gereken daha çok şey vardır şimdi; daha az değil.

Daha çok işiniz vardır; fakat zahmet çekmezsiniz, yorulmazsınız. Trenin makinisti, kazan dairesindeki işçi kadar çok çalışmaz. Sizin sorumluluğunuz daha fazladır. Siz treni idare edersiniz. Programa ve plana uyarsınız.

Bana elçi olmuş o “Yüce Varlıkların” hepsi büyük sorumluluk üstlenenlere örnektir, fakat onların tüm yaptığı yeryüzünde yol alarak insanlarla birleşip bütünleşmektir. Vazifeleri mevcudiyetleridir. Benim için çalışmıştır onlar. Daha azını yapmamışlardır, siz de yapamazsınız. Siz de yapamazsınız.

Geçen yıl giyebiliyor da olsanız, daha dar bir elbiseye sığamazsınız artık. Şimdi daha da uzun boylusunuz ve sadece daha uzun boylu olabilirsiniz. Kendinizi daha kısa boylu yapamazsınız, bunu istemezsiniz de.

Sorumlulukla beraber daha önce hiç sahip olmadığınız, muazzam bir mutluluğu yaşarsınız. Mutluluk sizindir ve sizin değildir. Şu anda yaptığınız ya da sahip olduğunuz her şey, kendiniz için olmaktan çok ötedir. Kendi benliğinizi kaybeder ve daha muazzam bir yolculuğa dahil olursunuz. Üzerinize yük aldığınızı düşünmeyin. Dünyayı omuzlarınızda taşımazsınız, fakat dünyayı taşımamda Bana yardım edersiniz. Yaptığınız başka bir şey olmaz. Dünya, binip de yol aldığınız bir araba gibi olmaz artık sizin için. Onu taşırsınız ve daha önce neden başka şeyler yaptığınıza hayıflanırsınız.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: