Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2642 SEVGININ SARIP KUCAKLAYAN VARLIGI

HEAVEN #2642 Sevginin sarıp kucaklayan varlığı 18 Şubat 2008

Aziz çocuklarım, Benim için tıpkı gökyüzündeki gökkuşağı gibisiniz. Benim için, kendi kendini yerine getiren harikulade bir vaat gibisiniz. Benim Kendime verdiğim armağanımsınız. Eğer zaman mevcut olsaydı, geleceğim, geçmişim ve bugünümdünüz. Benim dünyamsınız ve inandığım her şeysiniz. Kendime gönderdiğim kutsamasınız.

Eğer yalnız olmak Benim için mümkün olsaydı eğer, sizsiz yalnız olurdum Ben. Elbetteki, sizler Benim bütünselliğimin ayrılmaz unsuru ve onun tamamlayıcısısınız bu nedenle tek bildiğim Tamlıktır Benim. Bunu bilmeyen sizsiniz. Neyseki Ben biliyorum. Bu arada siz de Benim ve kendinizin aşağı yukarı ne olduğunu anlamaya başladınız artık.

Muazzam keşifler yapıyorsunuz. Eğer çıkılacak yüz basamak varsa, siz neredeyse en üstteki basamaktasınız. Zorlu bir tırmanış değildir bu. Bu yolu birlikte aldığımızdan dolayıdır ki kolay bir rotadır bizim için. Suyun üzerine çıkarız Biz, sonra derinlere dalarız. Yükseklere sıçrarız ve yüzeyde kalırız. Hepsini de yaparız ve hepsi de hoştur, hayırlıdır. Hepsi Bizim birlikte geçirdiğimiz hayattır, hiç biri bundan ayrı değildir.

Nelerin olup bittiği önemli değildir bir bakıma ve bir fark yaratmaz onlar. Aslında, kim olarak göründüğünüz hatta kim olduğunuzu düşündüğünüz de bir fark yaratmaz. Önemli olan Bizim ne olduğumuzdur. Gökyüzündeki gökkuşağının kesinlikle bir devamıyız Biz. Işıktan katmanları olan pek çok, pek çok ırmağız Biz. Kavis yapmış bir ışık demetiyiz. Bir daire oluşturacak şekilde kavis yapıyoruz ki herşeyi kendimize dahil edebilelim, hiçbir şeyi dışarıda bırakmadan içimize alabilelim diye Biz. Belirleyici bir sınır çizgisi yoktur burada, fakat zaman zaman siz varolduğunu düşünürsünüz.

Sevginin, deveran halindeki dairesel hareketinin tamamlandığını biliyorum Ben. Çepe çevre sarıp kuşattığını, ebedi, sonsuz büyüklükte bir kasnak oluşturduğunu biliyorum. Sevginin nihayeti yoktur. Bu sizin de öyle olduğunuz anlamına gelir. Aslında bu deseni oluşturan tek tek dikiş iğneleri ve iplikler mevcut değildir. Sanki kendi kendini dokuyormuşcasına batıp çıkan tek bir Birlik vardır sadece.

Hiçkimse sevginin bu engin çemberinin haricinde değildir. Hiç kimse. En aşağının, en azın, en düşüğün bulunmamasının izahı budur. Bir diğerinin bulunmamasının izahı budur. Nerede parlarsa parlasın, nereye yansırsa yansısın ışık, ışıktır. Hangi isim altında olursa olsun ışık ışıktır. Işık hiç bir yere kaybolmaz. Işık dalgaları tek bir Güneşten gelirler. Işık dalgaları hareket ediyor gibi görünürler ama aslında hareket etmez onlar, bir yerden yola çıkıp bir yere varmazlar. Işık kendi bütününden asla ayrılmaz. Sadece birleşir ve tekrar birleşir. Birlik, sevginin sayısız ışık huzmesinden oluşan dansını yapar.

Sevgi kendisini maskeleyebilir, kılık değiştiebilir o, fakat Ben asla kanmam. Sizin de kanmanıza hiç gerek yoktur.

Hangi mesafede olursa olsun, hangi diyar olursa olsun, hangi yıldız, hangi güneş, hangi ay, hangi anlayış, aziz ya da çapulcu olursa olsun, gittiğiniz her yerin, düşüncelerinizde dahi olsa gittiğiniz her yerin vardığı nokta kendinizsinizdir. Bu laf olsun diye söylenen bir şey değildir. Her zaman kendinizi yansıtan bir aynaya bakarsınız. Gördüğünüzü düşündüğünüz şey kendinizsinizdir.

Kimi melek görür. Kimi bir yabancı. Kimi bir aziz görür. Kimi bir gizem. Her halükarda, bakan kişi görendir ve bir ya da diğer bir hayali form dahilinde kendisini görmektedir o. Kendi önünde dans etmektedir. O kavalı kendisi çalmaktadır. Hayatın neyine kendisi üflemekte ve kendi müziğini yapmaktadır.

Eğer isterseniz yeni bir müzik de yapabilirsiniz. Yeni bir dansa başlayabilirsiniz. Bir kalabalığın içinde dans edebilirsiniz, eşli dans yapabilir veya tek başınıza dans edebilirsiniz. Hepsinde de kendinizle ve Benimle dansedersiniz. Briliğin dünyasında tekbaşınalık yoktur, yalnızlık yoktur. Yabancılar yoktur. Ayrılmışlık yoktur. Ayrılmışlığın bir zerresi, bir nebzesi bile yoktur. Herşey bir sevgi dansıdır. Daireler çizerek, dönerek devam eder bu dans; daireler çizerek ilerlerken herkesi kollarımda tutarım Ben, ayaklarımız yerden kesilir.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: