Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2641 Daha derin seviyelere temas etmek

HEAVEN #2641 Daha derin seviyelere temas etmek 17 Şubat 2008

Aziz Heaven-okurları, Tanrı-yazımı öğrenmenin sadece tek bir sebebi vardır. Tanrı-yazıma muktedir olmayı öğrenebilecek olmanız değildir bu sebep. Bu kabiliyeti kazanabilecek olmanız değildir bu sebep. Gayeniz, Benim sözlerimi yazarken ortaya bir hüner koymaktan çok daha büyüktür.

Dünyevi hadiselerin çerçevesinde bile, bir şeyleri bir gaye için öğrenirsiniz. Bilgisayar kullanmayı öğrenirsiniz ki onu kullanabilesiniz. Sadece bu beceriyi edinmiş olmak için öğrenmezsiniz bilgisayar kullanmayı. Örgü örmeyi öğrenirsiniz ki bir şeyler örebilesiniz. Evet becerilerin geliştirilmesi gerekir, fakat amaç sırf diploma almak değildir.

Eğer Tanrı-yazımı bir kudret, bir güç olarak görmek istiyorsanız, bu anlaşılır bir şeydir, lakin tek başına gücün pek anlamı yoktur. Eğer su üzerinde yürümek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Fakat neden? Hangi fayda için? Elbetteki birilerini boğulmaktan kurtarmak için çok işe yarayabilir bu. Elçi olmuş o “Yüce Varlıkların”, Tanrı tarafından bahşedilmiş sevme kabiliyetleri, -suda yürümek gibi- ortaya koydukları nice mucizevi hünerin çok daha ötesindedir. Genel anlamda öğrenemeyeceğiniz hiçbir şey yoktur, fakat faydalı bir amaç olmaksızın bunu yapmak niye?

Gerçekten sıradışı bir beceri edinmek istiyorsanız, sevme becerinizi geliştirin. Bu muazzam bir amaca hizmet eder.

Tanrı-yazımı öğrenmenin sadece tek bir gayesi vardır, o da Benimle konuşup sohbet edebilecek olmanızdır. Bundan daha iyi bir neden düşünebiliyor musunuz?

Tanrı-yazımı öğrenerek, kolayca, rahatça yüreğime yaslanabilir onun atışlarını duyabilirsiniz. Söylediklerimi duyabilirsiniz. Beni dinleyebilirsiniz. Daha başka ne istersiniz aziz çocuklarım? Yaradan’la sohbet etmekten başka, dünya üzerinde bulabileceğiniz daha fazla ne olabilir?

Hakikat, Tanrı-yazımı uygulamak için öğreneceğiniz bir şeyin bulunmadığıdır. Bizim teklifsiz dostluğumuzun önünde her ne varsa onları serbest bırakmak, ortadan kaldırmak gerekir sadece.

Bunun, Benimle iletişim kurmanın tek yolu olduğunu lütfen düşünmeyin, zira sevgimizi ve anlayışımızı, dahilinde karşılıklı olarak biribirimize zaten iletmekte olduğumuz daha ince seviyeler vardır. Bebeğinizi severken Benimle konuştuğunuzu düşünmüyor musunuz? Kesinlikle öyle oluyor. Çiçeklerle ve toprakla uğraşırken mutluluğunuz nereden kaynak buluyor? Resim yaparken, müzik parçaları bestelerken ya da yüreğinizdeki saklı sevinçten kaynak alarak herhangi bir şeyle uğraşırken Benimle sohbet etmekten başka ne yapıyor olabilirsiniz? Yüreğimdeki şarkıyı dinlemekten başka ne yapıyor olabilirsiniz?

Fakat asıl söylemek istediğim bir şey var. Dünyanın güç veya kudret adını verdiği hünerlere sahip insanlardan etkilenmemenizi tavsiye etmek istiyorum size. Bu güç, öğrenilmiş bir şey de olsa anlık bir beceri de olsa bir şey değiştirmez. Bu beceriden ve onun sahibinden hoşlanın fakat etki altında kalmayın. Bu beceriden dolayı o insanı idealize etmeyin. Beceri, beceridir sadece. Daha derin seviyelere temas etmek, herşey bir yana, daha derin seviyelere temas etmektir sadece.

Herkes habercidir. Herkes mesajlar taşımaktadır. Herkes büyük habercidir. Siz de öyle. Siz de habercisiniz. Kimisi bir mesajı iletmektedir, bir başkası da diğer bir mesajı. Her halükarda mesajcı, mesajcıdır. Kiminin meyve sebzenin teslimini yapması, ötekinin müziği ulaşılır kılması – bu ne fark eder ki? Birinin altın, bir diğerinin gümüş takıyor olmasında bu kadar etkileyici ne vardır? Çok büyük bir mesele midir bu?

Bunlar marifet değildir aziz çocuklarım. Birlik mevcut olduğunda, üstün olan nedir, üstün olmayan nedir?

Benim her bir çocuğuma beceriler bahşedilmiştir. Beceriler öğrenilebilir de. Öğretmen de öğrenci de öğrenen durumundadır. Öğrenmekten memnuniyet duyun, o huşu duygusunu ardınızda bırakın. Bana karşı huşu duyun, herhangi bir ölümlüye değil. Huşu duygunuzu Bana saklayın. Tüm ölümlüler aynı platformdadır. Beni anlıyor musunuz?

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: