Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2635 HAYATINIZI DEGISTIRECEK BIR SEY

HEAVEN #2635 Hayatınızı değiştirecek bir şey 11 Şubat 2008

Biraz gevşeyebilseniz, hayatın çok daha kolay olacağı fikrine katılıyor musunuz? Gerilim tabii ki daha çok gerilim yaratır.

Aziz çocuklarım, gerildiğiniz zaman neler olmaktadır? Bir şeylere direnç gösterirsiniz. Direnç gösterdiğinizi bilmeyebilirsiniz? Savaşa hazırsınızdır? Hayatın size sorun getirmesi beklentisi içinde olabilir, dolayısıyla önceden harekete geçip kendinizi hazırlarsınız. Yumruklarınızı kaldırırsınız? Gafil avlanmanıza, uykuda yakalanmanıza müsaade etmeyeceksinizdir.

Tam da gafil avlanmanızı ve uykuda yakalanmanızı tavsiye edebilir miyim size? Bu vesileyle muazzam bir direnç göstermekten muaf olursunuz.

Belki de hayatın, sizi alt etmeye hazır bir hasım ya da canavar olduğunu düşünüyordunuz. Pozisyonunuz bu olduğunda savaşmaktan başka ne yapabilirsiniz ki? Elbetteki bir belaya düştüğünüzü hissettiğinizde direnç gösterirsiniz. Kavga edip yumruklaşmak için bu belanın dışarı çıkmasını beklersiniz, hatta o kadar bile beklemezsiniz.

Eğer gerilime kapılmazsanız, bu tutum hayatınızı değiştirir. Bana inanıyor musunuz?

Gerilip sinirlenmeyi engellemek için bir şeylerin değişmesi gerekmektedir. Pek çok durumda, değişmesi gereken sizsinizdir. Bunu yapabilirsiniz. Bir kez daha, serbest bırakmak konusunu ele alıyoruz. Korunma ihtiyacını serbest bırakın, savunma ya da kendinizi önceden kararlaştırılmış şekillerde ortaya koyma ihtiyacını bırakın. Geçmişi ve geleceği bırakın. Sizin himayeniz olmadan da gayet güzel idare edebilir onlar.

Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmanız, sakınmanız veya ikna etmeniz veya caydırmanız gerektiğini size düşündürten nedir? Yangın varsa hayatınızı kurtarmak için kaçmanız mantıklıdır. Aziz çocuklarım, çoğu zaman ortada bir yangın yoktur fakat siz yine de hayatınız buna bağlıymış gibi kaçarsınız. Hayatınızın baş ucunda bir yangın alarmı bulunmasın. Hayatınızın korku dolu bir şey olmasına müsaade etmeyin. Hayatınıza bir problem girecek olduktan sonra, bu probleme engel olmak için çevirdiğiniz onca dümen çok da işe yarayamayabilir. Hatta kaygılarınızın, durumu daha da beter etmesi, ona ortam hazırlaması da mümkündür. Aldığınız pozisyonun meseleye davetiye çıkarması, koç başının sizden yana dönmesi de mümkündür. Endişe tıpkı koçbaşı gibi değil midir? Üstünüze doğru gelmeye devam eder ve yolunun üzerindeki her şeyi yıkar.

Aziz çocuklarım, oturmanın da ayağa kalkmanın da zamanı vardır. Fakat tüm bu zamanlarda gerilmek işinize yaramaz, bu gerginlik size hizmet etmez.

Gevşemiş ve stressiz bir haldeyken bağlantıdasınızdır. Gergin olduğunuzda bu bağlantı bozulur. Kendinize muhalif olursunuz. Rahat bir koltuğa oturur gibi, hayatın içinde keyifle kurulmayı daha sık deneyin. Arkanıza yaslanıp rahatlayın. Söyleyin Bana, gerilim içinde olmanın nesi eğlenceli? Gerilim sadece, sizin ona verdiğiniz güce sahiptir. Gayet iyi bilinen bir fizik kuralıdır bu, direnç gösterdiğiniz şeyi daha güçlü kılarsınız. Bu kural, hayatın daha ince seviyelerinde de neden geçerli olmasın ki?

Denir ki, korktuğunuz başınıza gelir. “Benzer benzeri çeker” deyişine de aşinasınızdır. Bu ikisi aynı şey demek değil midir?

Direnç gösterdiğiniz şeyi kuvvetlendirirsiniz. Davet ettiğiniz şeyi kuvvetlendirirsiniz.

Hayata karşı biraz daha yumuşak, biraz daha kaygısız olur musunuz lütfen? Olup bitenler karşısında gerilip, üzülmeden hayatla beraber yol alır mısınız?

Diyebilirsiniz ki, “İyi de Tanrım, nasıl yapacağımı bilsem tabii ki gevşerdim.”

Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenizi tavsiye ediyorum size. Gevşemekten hoşlanacağınızı kendinize hatırlarak başlayabilirsiniz işe. Öyleyse nefes alın ve yavaşlayın. Gerilime olan sözde ihtiyacınızı serbest bırakın aziz çocuklarım.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: