Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2631 TUM KARSITLIKLAR

HEAVEN #2631 Tüm karşıtlıklar 7 Şubat 2008

Yüzeysel anlamda dahi iki hayat birden sürersiniz, ya da üç hayat birden. Ortaya koyduğunuz bir hayat vardır, yüreğinizden geçirdiğiniz bir hayat vardır ve bir de aklınızdan geçirdiğiniz bir hayat. Bunların hepsi biribirinden farklı olabilir, başka yönlere gidebilirler.

Siz tekamül edip geliştikçe aradaki fark daha az olacaktır. Çok yakında, görünürdeki hayatınızla söyledikleriniz, aklınızdan ve yüreğinizden geçenlerle örtüşecektir. Bir şey düşünüp bir başka şey söylemeyeceksiniz. Aklınız ve kalbiniz ortak bir noktada buluşacaklar. Söylediklerinizle yaptıklarınız biribirleriyle uyuşacaklar. Artık dilinizin altında başka şeyler olmayacak. Size empoze edilen fikirler ya da önyargılar olmaksızın açık olacaksınız hayata. Kendinizi de bir başkasını da kandırmak söz konusu olmayacak.

Hayatınıza farklı bir açıdan baktığınızda, aynı anda örülen iki farklı örgü ipi görebilirsiniz. Bu iplerden bir tanesi anlık mutluluklarınızı dokumaktadır. Mutlusunuzdur. Mutluluk duyuyorsunuzdur. Gülersiniz. Bir şeylerle meşgul olursunuz. Her şey yolundadır.
Bu anlık mutluluğun altında yer alan ise, size zamanın geçmekete olduğunu hatırlatan bir başka ipliktir ve örgüsüne devam etmektedir. Sizi maziya bağlamakta, bu mutluluk anının fazla uzun sürmeyeceğini söylemektedir. Dolayısıyla siz de mutlulukla üzüntüyü biribirine denk görürsünüz. Altta yol alan bu iplik başka yorumlar da koyabilir ortaya. Fakat hepsinden de öte size bu mutluluğun geçici olduğunu söylemektedir o.

Bazılarınız üzüntünün hakimiyeti altında yetişmiş olabilirsiniz. Bunu miras almış olabilirsiniz. Bu size öğretilmiş olabilir. Hayatın dertlerle, sıkıntılarla dolu olduğunu öğrenmişsinizdir ve hayatın asıl gerçeği budur.

Ve bu arada, bunların ikisinin de doğru olmadığını söyleyen bir başka eğilim çıkabilir ortaya. Üzüntü gerçek değildir. Mutluluk da gerçek değildir. İkisi de uydurmadır.

Ve tüm bu karşıtlıkların derininde ve temelde yer alan Ben, size gerçek olan tek şeyin sevgi olduğunu söylüyorum. Size ışıktan yaratıldığınızı söylüyorum. Söylediğimi duyduğunuz şeylerle, dünyada gördüğünüz şeyler arasındaki çelişki neredeyse dayanamayacağınız kadar fazla ve bu yüzden kendinizi daha da çok üzüyorsunuz. Kendinizi o kadar ügün hissediyorsunuz ki mutluluğu her zaman deneyimleyemiyorsunuz. Kendinizi o kadar üzgün hissediyorsunuz ki Benim söylediklerimle kendi gördükleriniz size farklı geliyor. Görünürde yaşadıklarınızdan çok daha fazlası olduğunu biliyorsunuz. Mamafih, Ebedi Mutluluktan söz ettiğimde Benim aslında neyi kastettiğimi biliyor ve onu çok ama çok istiyorsunuz, nasıl da hasretini çekiyorsunuz.

Bazen size uzaktan bir kucak dolusu çikolata ve şeker gösterdiğimi hissediyorsunuz. Önce sizi heveslendirdiğimi, sonra onları arkama sakladığımı ve bu ilahi şekerlemeler için sizi daha derin, daha uzun soluklu bir arayışa sevkettiğimi düşünüyorsunuz. O şekerleri çok istiyorsunuz, hem çok yaklaşıyorsunuz hem de çok uzakta kalıyorsunuz.

Bu nevi şekerlerin varolduğunu sadece bildiğiniz için bile büyük memnuniyet duyun.

Dahası, söylediklerimin doğru olduğunu bilin. Aradığınız o tatlı lezzet sizin içinizde ve özünüzdedir. Onu sizden saklamıyorum Ben. Siz kendinizden saklıyorsunuz. Kendi kendinizin aklını çeliyorsunuz. Kendi kendinizi efsunluyorsunuz. Size anlattığım tüm bu Hakikati deneyimlemek için beklemek zorunda olduğunuza dair kendinizi öyle bir hipnotize ediyorsunuz ki. Yine kendinizi inkar ediyorsunuz.

Parmağınızı şaklattığınızda tüm Cennet’in önünüzde belirmesini sağlayacak bir vasıta olarak düşünmeyin Beni. Lakin şunu da bilmenizi istiyorum ki Cennet’in tamamı ve hepsi tam şu anda sizin içinizde zaten mevcuttur. Onun tamamını tam şu anda yüzeye çıkaramasanız da siz kendinizi onun içine daldırabilirsiniz. Onun içine dalıyorsunuz. Kana kana içmek için içinizdeki kaynağa yöneliyorsunuz.

Yakın bir günde, düşündüğünüzden de yakın bir günde bu susuzluğunuzu gidereceksiniz. Zaman mevhumu eriyerek yok olacak ve şu anda durduğunuzu zannettiğiniz bu yerin üzerine yükseleceksiniz. Arzu ettiğiniz her şeye kavuşmak, günlük deneyimniniz haline gelecek. Söylediklerimin doğru olduğunu, hep öyle olduğunu kendi kendinize biliyor olacaksınız, bunların sizin için de geçerli olduğunu kendiniz idrak edeceksiniz, Benim aziz çocuklarım.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: