Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2628 Gonca veren güller

HEAVEN #2628 Gonca veren güller 4 Şubat 2008

Gonca veren güller gibi açılan bir kalp nasıl da hoştur. Herkesi davetine buyur eden bir evsahibi gibi hareket eden bir kalp nasıl da hoştur. Böyle bir kalp, herkesin içeri girebildiği büyük bir kapı gibidir. Girişi bloke eden ya da kalabalık yaratıp tıkayan hiçbir şey yoktur önünde. Kimse sıkışmaz. Küçük bir çocuk da yaşlı bir adam da aynı şekilde buyur edilirler içeri; çünkü herkes Tanrı’nın Çocuğudur ve Tanrının Tüm Çocuklarının hak ettiği şeref ve ünvan budur. Nasıl da basittir bunu yapmak? Ne kurallar ne de kanunlar vardır. “Açıl Susam” demek gibidir. Parmaklıklar yoktur. Herkesi aynı şekilde buyur ettiğim gibi siz de öyle yaparsınız. Elbetteki Benim yüreğimi bilirken kimi buyur etmez, kimi hoşça ağırlamazsınız ki? Mevcut konumuz dahilinde, önem verdiğiniz kime merhaba diyemez, selam veremezsiniz? Aziz çocuklarım kimi bunun dışında bırakırsınız? Cevap vermeyin. Bugün yeniden başlayın. Kalbiniz açık bir kapı olsun. Işık saçan bir güneş olsun o. Diğer herkes gibi siz de yüreğinizin ışık dalgalarının keyfine varacaksınız. Kalbinizi kendinize açacak ve baş köşede ağırlanan, kendi yüreğinizin onur konuğu olacaksınız.

Benim sizi selamladığım gibi siz de kendinizi selamlayıp, öyle ağırlayabilseydiniz şayet, nasıl olurdu bir düşünün. İşte o zaman gerçekten Cennet Katı’nın Hükümdarı olurdunuz. Aramızda herhangi bir mesafe bulunması söz konusu dahi olmazdı. Bir ve Aynı olurduk o zaman. Bir başkasıyla aranızda herhangi bir mesafe bulunması söz konusu dahi olmazdı. Tüm gereken, sevginin önündeki parmaklıkları kaldırmaktır. Bilmeniz gereken başka ne olabilir ki?

Benim Arzum ve Benim İradem, kalbinizin herkese açık olmasıdır, kalbinizde herkese yer olmasıdır ve yargılayıcı olmaktan sakınmanızdır. Herkesi tüm kalbinizle sevmekten sizi alıkoyan, yargılayıcı yaklaşımın o korkunç öcüsü değil midir?

Kalbiniz için, kapıyı bekleyen bir güvenlik uzmanına ihtiyacınız yoktur. Ya da illa ki böyle bir güvenlik uzmanı istiyorsanız, o halde bu görevi Buda’ya verin, İsa’ya verin; veya O Yüce Varlıklardan birine ya da hepsine birden verin bu görevi; onlar ki kalbinizin kapısını daha da geniş açacaklardır. Kalbinizde sadece açıklık olacaktır. Kapatacak bir kapı olmayacaktır, ne çarpacak ne de sessizce kapatacak bir kapı olmayacaktır. Başınızı ya da yüreğinizi kimseden ters yana çevirmeyeceksiniz. Bir daha asla görmemiş ya da duymamış gibi yapmayacaksınız. Gözleriniz de açık olacak ve dümdüz karşıya bakacaklar onlar, nöbet bekleyen askerler gibi değil lakin Şeref Muhazıları gibi yapacaklar bunu. Kalbiniz otomatik olarak açılacak. Yürekler için murad edilmiş olduğu gibi açılacaktır o.

Bugün dünyada bir yerlerde kar vardır. Bir başka yerde yağmur yağmaktadır. Başka bir yerde ise sıcacık bir güneş parlamaktadır. Dünyayı, olduğu gibi size yansıyan haliyle sevemez misiniz? Tanrı’nın Çocuklarını, oldukları gibi sevemez misiniz?

Sizden asla kalburüstü olmanızı istemedim Ben. Bir şeyin ya da birinin nasıl olması gerektiğini bilirmiş gibi davranmanızı asla istemedim. Sizden tek istediğim olduğunuz gibi olmanızdı; ki sizin aslınız açık bir yürektir, böylelikle herkesi buyur eden olursunuz.

Evet aziz çocuklarım, Kainata ev sahipliği yapmanızı istiyorum sizden. Dünyayı herkes için hoş bir yer haline getirmek üzere tayin ettiklerimsiniz sizler. Ben hata yapmam. Sizi açık yüreğimle seçtim Ben. Verilecek bir karar yoktu Benim için. Tam önümde duruyordunuz ve sizi işaret ettim. Benim olmanız yeterliydi ve bu göreve uygun olduğunuzu biliyordum; bu yüzden dünyayı ve ondaki herşeyi, herkesi onurlandırmanız için sizi seçtim. Benim adıma konuşmanız için sizi seçtim Ben. Sadece İlahi bir İnsan’ın yapabileceği şekilde Beni temsil etmeniz için sizi seçtim.

Başlayın şimdi.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: