Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2618 Sahip olma zorunlulugunu birakin

HEAVEN #2618 Sahip olma zorunluluğunu bırakın 25 Ocak 2008

İhtiyaç, ihtiyacınızın olmadığı bir kelimedir. İhtiyaç duymak kendinize hakaret etmeniz gibidir.
İhtiyaç duyduğunuzu hissettiğinizde kendinizi muhtaç hissedersiniz. Muhtaçlık hissi içindeyken de kendinizi zayıf bir pozisyona koyarsınız. Size en çok fayda getiren mevhum “ihtiyaç duymak” değildir aziz çocuklarım. Eğer hayatta ki pozisyonunuz “ihtiyaç duymak” üzerineyse bu pozisyonu değiştirin. Size zemin oluşturacak, kaynak olacak çok daha iyi yerler vardır hayatta. “İhtiyaç duymak” ise dayanak alacağınız son zemindir.

İhtiyaç mevhumunu bir kez başınızdan attığınızda, bakışınızı değiştirmiş olacağınız için hayatınızın tüm bir açılımı da değişecektir. Vakit gelmiştir aziz çocuklarım. O Muhtaç Sandalyesinden kalkın ve üzerinde “Ben Her Şeye Sahibim” yazan sandalyeye oturun.

İhtiyacınızın olmadığını hissetmeye gerçekten ihtiyacınız vardır sizin, burası gayet açıktır. İstekleriniz ve arzularınız vardır fakat ihtiyacınız yoktur. İhtiyaç duymak sizi yanlış bir konuma sevkeder. Ters giden ve mutlu sonla bitmeyen bir masal gibidir bu. İhtiyaç duymanın uzağında olun. İhtiyacınız olan son şey ihtiyaç duymaktır.

İhtiyaç duymakta ne kötülük var diye sorabilirsiniz. Ondaki kötülük sizi dilenci pozisyonuna sokmasıdır. Kendinizi sevgiye ihtiyaç duyan biri olarak görüyorsanız mesela, sokaklardan küçük sevgi kırıntıları toplamaya yeltenebilirsiniz. Birisinden ya da muhtemelen herhangi birisinden gelelecek teslimata tabi olduğunuza inanabilirsiniz.

Kendini kim muhtaç hissederse, -siz bile- bir alıcı haline gelir, tüketiciye dönüşür. Kendini muhtaç hisseden bir kişi olarak tüm iyi niyetinizle alırsınız, mutlaka sahip olmanız gerektiğini hissettiğiniz ve henüz almadığınız o şeyin size verilmesi için yollar ararsınız. Sevginin ne kadarı sizin için yeterli olacaktır? Sevginin ne kadarından kendinizi mahrum hissediyorsunuz? Ne kadarına sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsunuz? Bakış açınızı değiştirin. Hayatınızı başka bir istikamete çevirin.

Dışarıdan gelen sevgiye zannettiğiniz kadar tabi değilsiniz. Sevgiyi kendinizde bulmaya ihtiyacınız var sizin. Sizi, Cennet’teki ve Yeryüzü’ndeki tüm sevgiyle sevdiğimi zaten biliyorsunuz. Benim sevgimle beslendiğinizi hissedebildiğinizde daha fazla sevgiye mazhar olursunuz. Kendinizi sevdiğinizde umutsuz olmazsınız aziz çocuklarım. İhtiyacınız olduğunu söylediğinizde ise umutsuz olduğunuzu söylemiş oluyorsunuz. Sevgi vermek konusunda bile umutsuz olmayın. Sevgi verin fakat umutsuz olmayın. İhtiyaç duymama noktasından yola çıkın.

Bir işe ihtiyacınızın olduğunu söyleyebilirsiniz. O halde gidin ve bir iş bulun. İhtiyaç mevhumundan yola çıkmadığınız vakit, daha iyi bir işi daha kısa zamanda bulabilirsiniz. Onun yerine güvençten hareket edin. İhtiyaçlar içindeki muhtaç birini kim ister? Siz veren olun. Bahşedecek bir şeyleriniz vardır sizin.

Mesele şu noktaya dayanmaktadır: Kendinizi değerli biri olarak görüyor musunuz? Eğer öyleyse, bir tırtıl gibi sağı solu eşelemezsiniz. Para konusunda tırtıllar gibi eşelenmezsiniz. Sevgi konusunda tırtıllar gibi eşelenmezsiniz. Dikkat çekmek, ihtimam görmek için eşelenmezsiniz.

Kendinizi muhtaç olarak gördüğünüz mühletçe böyle eşelenen biri olacaksınız. Kendinizi nasıl görüyorsanız öylesinizdir.

İyisi mi kendinizi zengin bir insan olarak görün. Sahip olduğunuz kutsamaları ve nimetleri hesaba katmaya bu yüzden İHTİYACINIZ vardır. Kendinizi talih sahibi olarak “görmeye başlamayı” isteyin. Kendinizi talihli olarak “görmeye başlamayı” isteyin. Talihlisiniz. Benim sözlerimi okuyorsunuz. Benim kalp atışlarımı dinliyorsunuz. Tanrı Varlığısınız. Babayım size. Anneyim size. Sizi kutsayan, size bahşedenim. Sizin Talihinizim.

Sahip olduğunuz kutsama ve nimetleri ezberinize alın, böylece onları bir daha düşünmeniz gerekmez. Herşey sizin kendi gücünüz dahilindedir. Gücünüz sizin dışınızda değildir. Sizin içinizde, sizinle birliktedir o.

Deyin ki, “Tanrım, gerçekten bu kadar basit olabilir mi?”

Ben de yanıt vereyim, “Evet, olabilir.” Diyeyim ki, “Evet öyledir”. Kendinize nasıl bakıyorsanız öyle görünürsünüz.

İhtiyaç içinde olanlar kendilerini alçaltmaktadır. Bunu yapmanız murad edilmez. Benim çocuğumun kendini alçaltma gereği yoktur. Onun sadece kutsanmış olduğunu bilmesi gerekmektedir.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: