Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2617 Dusuncelerinizi degistirin hayatiniz degissin

HEAVEN #2617 Düşüncelerinizi değiştirin hayatınız değişsin 24 Ocak 2008

Moraliniz bozuk olduğunda, kendinizi aşağılarda hissettiğinizde, bu durumun üzerinden yükselerek uçmaya başlayacağınız bir platform olduğunu bilin. Dibe vurduğunuzu ve kaybolduğunuzu düşündüğünüz zaman yükselişe geçeceğiniz zamandır. Bu, üzerinde yükselişe geçeceğiniz zemindir. Burası uçakların süzülerek havalandıkları ve ruhunuzun da yükselişe geçtiği pisttir.

Depresyon halinde bile aciz değilsinizdir. Bir an için üzüntüyü kendinize mesken tutar sonra da bu anı uzatırsınız. Nasıl hissedersiniz hissedin ya da nasıl hissettiğinizi düşünürseniz düşünün gayretle yeniden başlayabilirsiniz. Bu kasvetin dışına çıkabilirsiniz. O noktada kalmak zorunda olduğunuzu söyleyen hiçbir şey yoktur. Bir bataklık değildir o. Daha öncesinde kendinizin hazırlamış olduğu ve şimdi de doğrularak üzerinden kalktığınız bir yataktır.

Bir nevi umutsuzluk hissi içinde misiniz? Bunu dert etmeyin. Her halükarda hayatla iyi geçinin.

Bir nevi çaresizlik hissi içinde misiniz? Umutsuzluk ve çaresizlik aynıdır, grinin değişik tonlarıdır onlar ve her ikisi de asılsızdır. İkisinin de tutar tarafı yoktur. Evet, evet bu hisler size çok gerçek gelir, hatta o denli gerçek gelir ki onlara mahkum olduğunuza karar verirsiniz.
Umutsuzluk ve çaresizlik hisleri oturmanız için size hiç de uygun olmayan rahatsız minderlerdir. Kalkın onların üzerinden. Oturacak bir başka yer bilmeseniz bile oturmakta olduğunuz o yerden kalkın ve biraz ayakta durun.

Üzerinizde her neyin hakimiyeti olduğunu düşünürseniz düşünün size hakim olan şey düşüncelerinizdir. Tüm dünyayı şu an içinde değiştirmeniz mümkün değildir belki de. Hayatınızı şu an içinde değiştirmeniz mümkün değildir belki de, fakat bir şeyler yapabilirsiniz. Bulaşıkları yıkayabilirsiniz. Yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Temiz hava almak için dışarı çıkabilirsiniz. Bir çiçek ekebilir, yabani otları yolabilirsiniz. Yürüyüşe çıkabilirsiniz. Farklı bir insana dönüşmüş olmasanız da, farklı bir ruh hali içinde eve dönebilirsiniz.

Moraliniz bozuk olduğunda kendinizi tedirgin hissediyorsunuzdur. Kendinizi tedirgin hissedebilirsiniz çünkü herşey aynıdır. kendinizi tedirgin hissedebilirsiniz çünkü herşey değişiyordur. Tedirginlik hissi içinde olmak kendinizi depresif hissetmeniz gerektiği anlamına gelmez. Hissettiğiniz her şey sizin tercihinizdir. Özgürlüğün, tercih hakkına sahip olmaktan başka ne anlamı vardır?

Üzgün kalma hakkınız vardır. Daha farklı hissetme hakkınız vardır. Sadece kendi düşüncelerinizin kurbanısınızdır. Düşüncelerinizin size dışarıdan iliştirildiği hissinde olabilirsiniz ama aziz çocuklarım, onlar sizin kendi düşüncelerinizdir. Ya onların sahibi ya da kiracısısınızdır. Bu mukaveleyi bozabilirsiniz. Düşüncelerinizi gönderebilirsiniz. Onları başınızdan atabilir ve yerlerine yeni düşünceler koyabilirsiniz.

Aziz çocuklarım, pek çok konuda fikrinizi değiştirme konusunda başarılısınız. Bir an için belli bir elbiseden hoşlanırsınız ve bir an sonra o elbise artık hoşunuza gitmez. Bir öğünde kuşkonmaz istersiniz ve sonra ondan bıkarsınız. Düşüncelerinizden bıktığınızda da onları değiştirin. Bunu yapmak bu kadar mı zor? İstediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Eğer tercihiniz buysa üzgün ve morali bozuk bir halde de kalabilirsiniz, fakat buna mecbur olduğunuzu ve yapacak bir şeyinizin olmadığını lütfen Bana söylemeyin. Yapacak pek çok şeyi olan sizsiniz.

Birilerinin koşup da sizi kurtarmasını beklemeyin. Bu olabilir elbet ve de çok hoş olur, fakat kendi kendinizin yardımına koşmanız çok daha hayırlıdır. Boğuluyorsanız eğer, bu durum kurtarılmayı beklemenizden ziyade suyun dışına çıkmanızı gerektirir. Eğer yağmur altındaysanız ve kuru kalmak istiyorsanız o halde yağmurdan çıkın. Harekete geçin. Bunu yapmak bu kadar mı zor?

Eğer dünya haberleri sizi depresif kılıyor ya da üzerinizde baskı yaratıyorsa o zaman bir Cennetmektubu okuyun. Haberleri izlemeyi bırakın, çünkü o haberleri yüreğinize aldığınızda kendinizi depresif hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Kaçınılabilir olandan kaçının ve yüreğimin günışığına çıkın.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: