Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2612 Varolmanın böylesi bir hafifliği

HEAVEN #2612 Varolmanın böylesi bir hafifliği (*) 19 Ocak 2008

Merhaba Canım. Nasılsın bugün? Nelerle uğraşıyorsun? Beni düşünüyor musun? Yazın esen meltemleri kucaklarcasına Beni düşünüyor musun? Benimle oyun oynar mısın bugün? Birlikte eğlenceli şeyler yapabilir miyiz? Biraz da gayri-ciddi olabilir miyiz? Bugün eğlenmeyi seçebilir miyiz? Ciddi olmayı bırakabilir miyiz? Işıktan Varlıklarmışız gibi oyunlar oynayabilir miyiz?

Elbetteki konu Işıktan Varlıklar olduğunda “mış gibi” diye bir şey yoktur. Işıktan Varlıklarız Biz. Işık-varlıklarız. Işık-taşıyıcısından ziyade, Işığın Varlığısınız. Evet, ışık taşırsınız fakat ondan ayrı, farklı ya da izole değilsinizdir. Siz Işıksınız. Ah, aziz çocuklarım, Varolmanın öylesi bir Hafifliği vardır ki.

Hoplayıp zıplayalım bugün. Birlikte eğlenelim. Bugünün tadını doyasıya çıkaralım.

Bugünü sevgiyle dolduralım. Sevgiden devasa balyalar yapalım bugün. Onların üzerinde zıplayalım. Kalbiniz Cennete sıçrasın bugün, orada kendini Cennetin sevgisiyle doldursun ve o sevgiyi Yeryüzüne geri yansıtsın. Sevginin yaylı-zıplama bastonu olsun o, dönen topaç olsun, zıplayan top olsun. Ah evet, birlikte eğlenelim bugün.

Bugün özel bir gün olacak. Havada bunu hissediyorum. Sevgi demleniyor bugün. Göz alıcı bir güne uyandınız bugün, kutsanmış bir güne, hayatın bir gününe uyandınız. Bu andaki taze havayı ve taze sevgiyi soluyun.

Sevgi her zamankinden de yeni. Her zaman taze bir nefes gibi o. Sevgi duraklayamaz, ara veremez. Doğası gereği akması gerekir her daim. Sevginiz bir çağlayan gibi dünyaya aksın bugün. Sevginize ihtiyaç duyulmaz mı sizin? Birisinin sevgiye ihtiyacı olduğunu gördüğünüz mühletçe onu temin etmek zorundasınız. Sevginin müjdecicisiniz. Sevmekten başka ne için Yeryüzünde bulunuyor olabilirsiniz ki? Öfke için burada değilsiniz. Hoşnutsuzluk ya da doyumsuzluk için burada değilsiniz. Sevgi için buradasınız, sevgi uğruna buradasınız, dünyanın zenginleşmesi uğruna buradasınız.

Dünyanın tek ihtiyacının sevgi olduğunu şarkılar bilir. Öyleyse bunu sizin de biliyor olmanız gerekir. Bugün, hatırlayın. Gözlerinizin sevgi saçmadığı tek bir anın dahi geçmesine müsaade etmeyin. Bugün sevgiyi eken olun. Hayatta kalmaya çalışan biri değil, hayatın aşığı olun. Bugün hayata karşı o denli cömert ve nazik olun ki ihtişamı büyülesin sizi.

Sevginiz, bir pin-pon topu gibi oradan oraya zıplayacak bugün. Dünyaya hiç aldırmadan sıçrayarak ilerleyecek o.

Sevginiz masumca herkesin yanına yaklaşan sevimli bir kedi yavrusu gibi olacak bugün.
Sevginiz sessiz ve güçlü olacak. Sultanlar için kurulmuş bir sofraymışcasına sadece orada olacak. Bu durumda sofrayı hazırlayan Sultan olacak o. Yavaş yavaş keyifle yiyecek yemeğini.

Teker teker yediğiniz patates cipsini sevdiğiniz gibi seveceksiniz bugünü.
Daire-etekler gibi dönecek sevginiz.

Bugün sevginin hakimi olacaksınız. Konfeti gibi saçaksınız onu. Aşk çeşmesi olacaksınız bugün.

Ele avuca sığmaz, zapt-olunmaz sevgi olacaksınız bugün. Üzerinize olup olmadığını denemeyeceksiniz bile, çünkü verdiğiniz sevgi sizden kat be kat daha büyük olacak. Bugün verdiğiniz sevgi tüm dünya için ziyadesiyle büyük olacak. Bilinen ve bilinmeyen tüm kainatı aşacak o. Bahar yağmurları gibi yağacak. Dil üzerinde eriyen harikulade, kocaman kar taneleri gibi yağacak o. Bugün dünyayı o kadar fazla sevgiyle kuşatıp dolduracaksınız ki, ağaçlardan düşen yapraklar gibi kaldırımları kaplayan, esen rüzgarla halkalar çizerek ilerleyen kalbinizdeki tüm o sevgiye siz bile hayret edeceksiniz.

(*) İngilizcedeki “light” kelimesi hem ışık hem de hafif anlamına gelmektedir.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: