Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2602 Gülmek olsun, kahkahalar olsun

HEAVEN #2602 Gülmek olsun, kahkahalar olsun 9 Ocak 2008

Güzel bir şeyler meydana gelecek. Siz meydana geleceksiniz. Daha ziyade, sadece varolmuş olacaksınız. Vücut bulduğunuz ışığı yansıtıyor olacaksınız. İçinde durduğunuz ışığı görmeye başladığınız içindir ki kendi kendinizin gözlerini kamaştıracaksınız. Özgürlük Anıtını çağrıştıracaksınız ve yolları altınla kaplı Büyülü Diyarlara ayak basanları ilk karşılayan siz olacaksınız.

Yeni gelenleri karşılamakla kalmayacak daha fazlası olacaksınız. Ana giriş güzergahını siz oluşturacaksınız. Tüm gemiler sizin yüreğinize yanaşacak. Bu önceden belirlenmiş ve sizin tamamlamak üzere olduğunuz bir güzergahtır. Bunların mümkün olmadığını düşünmeyin. Mümkünden de fazlasıdır. Olması en yakın olandır. Çok yakında bir sabah, sizi yaratmış olduğum şeyin “aslına” gerçekten uyanacaksınız.

Kendinizi parlak bir ışıkla sarılı olarak bulacaksınız. Bunun dışına çıkamayacaksınız. Şimdiye kadar, gözlerinizi kapayıp teşekkül ettiğiniz o mutlak ışığı hiçe saymakta son derece ustalık göstermiştiniz. Yakında içinde durduğunuz sonsuz Işığı görüyor olacaksınız. Bu sizin kendiniz için oluşturduğunuz bir hal değildir; çünkü olduğunuz şey zaten Işıktır sizin, geri dönülemez bir kesinlikle, değişmez bir şekilde, şu anda ve ebediyyen Işıktır özünüz, Yüreğimin en derinindeki Yaradılışın Merkezinden yaratmış olduğum Işıktır gerçeğiniz.
Aziz çocuklarım, bir durakta otobüs beklediğinizi düşünüyor ve o otobüsten asla inmemiş olduğunuzu unutuyorsunuz! Her zaman onun içindeydiniz fakat biraz uykuya dalmıştınız sadece.

Yaratılmış olan bu dünya sizin için yaratılmıştır. Burası güzelliğin yaratılmış dünyasıdır. Daha ziyade yanlışları ve terslikleri görmekteydiniz. Pek çoğunuz, olumsuzlukları görmekte ve sorunlara işaret etmekteydiniz. Görüş açınız iyi değildi. Yanlış gözlükler takmıştınız. Şimdi onları çıkarıp atıyorsunuz ve görüyorsunuz, şimdi varoluyorsunuz ve şimdi seviyorsunuz.

Dünyada sorunlar ortaya çıkmıştı, çünkü Yüreğimin Hilkatı, tıpkı sizin gibi tüm o Yaratılmışlar, gerçekten Dünyanın Işığı olduklarını görmüyorlardı. Bunun yerine karanlığı görüyorlardı, dolayısıyla bu düşünce karanlığından Dünyanın üzerine bir gölge düştü. Bu bir hiçin gölgesiydi fakat her halükarda yine de bir gölgeydi ve karanlık düşüncelerin bu gölgesi, olduğundan çok daha büyük görünüyordu.

Ve şimdi ışık yeniden ortaya çıkmıştır ve o gölgelerin de hiçlikten başka bir şey olmadıkları açıkça görülmektedir! O ışıltıyı kaplayan örtü yere düşmüştür. Örtünün kalktığı anda karanlık da ortadan kaybolmuştur. Meselelerden vücut bulmasına rağmen karanlık mesele değildir artık. Karanlık asla varolmamıştı. Hayal ürünüydü ve tıpkı bir pembe dizi gibi sahnelenmekte, pek çok insan da onu seyretmekteydi. Bu pembe dizi artık bitmiştir. Gerçek gösteri ise henüz başlamaktadır.

O halde, Yeni Dünyanın ortaya çıkışını ne müjdeleyecektir? Bu, kahkahalar olacaktır aziz çocuklarım. Çok daha fazla güldüğünüzü farkedeceksiniz. Bazen kendi kendinize bir odada otururken bile, aklınıza bir şey gelecek ve gülmeye başlayacaksınız. Veya aklınıza bir şey gelmeden de güleceksiniz. Bazen neye güldüğünüzü bile bilmeyeceksiniz. Sadece güldüğünüzü bileceksiniz, güldüğünüzü ve hep güldüğünüzü. Kahkahalarınızın sesleri tüm dünyada yankılanacak. Gülümseyen yüzler çoğalacak.

Doğmakta olan bu Muazzam Işığın adı gülmektir. Gülmek.

Ben “Işık olsun” demiştim. Ve işte ışık ortaya çıkmıştır.

Ve şimdi “Gülmek olsun” diyorum. “Kahkahalar olsun. Her tarafta yankılansın onlar. Muhteşem kahkahalar olsun, gülmek olsun.” Ve gülmek olacaktır, kahkahalar olacaktır.

Çeviren: Engin Zeyno Vural :wub: