Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2598 Hayalleriniz daha çabuk gerçekleşmektedir

HEAVEN #2598 Hayalleriniz daha çabuk gerçekleşmektedir 5 Ocak 2007

Hayallerinizin daha çabuk gerçekleştiğini farketmiş olabilirsiniz. Bir şey istersiniz, bir hareket planı düşünürsünüz, hop bir bakarsınız ki ertesi gün bunlar oluvermiş. Bundan daha da fazlasını farketmiş miydiniz? Herşeyde değil, fakat çoğu zaman? Bir arzuyu düşündüğünüzü ve siz daha anlamadan onun gerçekleştiğini farketmiş miydiniz? Hayat nasıl da bu kadar kolay olabilmektedir. Gerçek sofistikelik budur aziz çocuklarım ve Sihirbazın “Açıl Susam” hikayesinden daha iyidir.

Hayalleriniz çok da kolay gerçekleşmediğinde tıpkı kapının önüne dayanmış bir sandalye gibi, bir blokaj, bir engel vardır. Düşüncelerinizde bir zafiyet oluşmuştur, şimdi ise düşüncelerinizin arkasındaki enerji çok daha güçlüdür. Dolayısıyla sebepleri sorun etmeyin, onların üzerinde kafa yormayın artık; zira arzularınızı gerçekleştirmeye açılan kapı aralık değil ardına kadar açıktır şimdi. Ne arzularınızı, ne de taleplerinizi bastırmanız gerekmez. O kapıdan geçmek için özgürdür onlar.

Bir meseleye çözüm ararsınız ve o çözüm ortaya çıkar. Bir kaç gün için hoşnutsuzluk duymuşsunuzdur belki ve çözüm karşınıza çıkmıştır. Bu hoşnutsuzluğu duymayıp surat asmasaydınız belki çözüm çok daha çabuk bulunacaktı. Size yardım eden şey duyduğunuz kaygı ve sıkıntı olmamıştır. Çünkü yardım zaten yoldaydı.

Hayatın sizin için her yönüyle kolay olması Benim arzumdur. Lakin hayatın kolaylaştırılması mühim bir hadise değildir. Hayır, öyle değilir. Hayattaki her şey size kendinizi iyi hissettirmek mecburiyetinde değildir. Hayatın gayesi size kendinizi iyi hissettirmek değildir. Sanki hayatın amacı buymuş gibi, dünyada kendini iyi hissetmek için bir ayaklanma hali mevcuttur, dolayısıyla bir bağımlılık hali oluşmuştur ve buna yönelik de pek çok ilaç türemiştir. Kendinizi iyi hissetmeniz gerektiğine, bunun da dışarıdan gelecek bir marifet yoluyla elde edileceğine inanmamış olsaydınız şayet, kendinizi zaten iyi hissediyor olacaktınız. Hayat siz şımartmaz aziz çocuklarım, illaki bunun böyle olması gerektiğini siz düşünürsünüz.

İyi hissetmekle mutluluğu biribirlerine denk görmeyin. Mutluluk, olay ve durumların ötesindedir. Iyi hissetmek için her şeyin yerli yerinde olması gerektiğini düşünmeyin. Mutluluk müsekkin değildir. İyi hissetmek mevhumu size bir şeylerin ters gittiğini söylemektedir, bir şeyler ters gitmiştir ve şimdi de bir ödüle ihtiyacınız vardır, bir ödülü hak etmişsinizdir, dolayısıyla da size kendinizi iyi hisettirecek bir şeylere ihtiyacınız olduğunu düşünürsünüz.

Sizi alıkoymak istediğim tek bir arzunuz dahi yoktur. Hayatta istediğiniz her şeye sahip olmanızı tüm kalbimle istiyorum Ben ve böyle olmasına rağmen diyorum ki bu, hayatın çok minyatür bir kesiti, küçük bir parçasıdır. Dileklerin-gerçekleşmesi iyidir, fakat hayatta bundan çok daha fazlası vardır. Aslında, sevdiklerim, hayattaki mutluluğunuz olup bitenlere tabi değildir. Bunlara tabi olmamak çok daha hayırlıdır. Fakat doğal olarak, dış olaylara veya koşullara bağlı olmayan her daim yanıbaşınızda bulunan bir mutluluk halini hiç hissetmeden isteyeceğiniz pek çok şey daha olacaktır.

Dolayısıyla dileklerin gerçekleşmesi iyidir fakat hayatınızın standarını belirleyen unsur bu değildir.

Hayatın sizi şımartması murad edilmez. Şımarıklıktaki problem sizden hamd-etme, kadir bilme duygularını almasıdır.

Arzunuzun gerçekleşmesinin en harikulade tarafı yarattığı şükran duygusudur. Belki de arzu etmeye, bir şeyler dilemeye teşekkür etmekten daha çok zaman harcıyorsunuz. Bu, varoldukları için yıldızlara teşekkür etmek demek değildir. Size sunulan tüm o rahmet ve kutsamalar için müteşekkir olmanın, hatta bir şeyleri arzu etmeye muktedir olabilidiğiniz için dahi şükran duymanın hayırlı olduğudur. Arzu etmeye muktedir olmak, şükran duymak için harikulade bir sebep değil midir?

Arzuların gerçekleşebildiği (lakin tüm arzuların gerçekleşme mecburiyetlerinin de bulunmadığı) bir dünyada yaşadığınız için, hayatta olduğunuz için hamd duyun.

Çeviren: Engin Zeyno Vural