Please read the Guidelines that have been chosen to keep this forum soaring high!

HEAVEN #2595 Sevginin Yılı

HEAVEN #2595 Sevginin Yılı 2 Ocak 2008

Yüreğimin dalgalarıyla yol alıyorsunuz. Kolaydır bu, çaba gerektirmez. Ellerinizi kullanmadan dahi yapabilirsiniz. Sevgimin dalgalarıyla yol alırken tutunmanız gereken hiçbir şey yoktur. Serbest-düşüştür bu ve böyle olmasına rağmen düşüş de değildir. Yükseğe-çıkıştır. Evet, yüreğimin dalgalarıyla yol alın. Benim olmayan hiçbir yürek yoktur.

Katı-yürekli kalpleri sorabilirsiniz Bana, şefkatsiz kalpleri, umursamaz kalpleri, kaknem yürekleri. Bu tür kalpler bir aldanış içindedirler. Yüreklerinin, kullanmaları gereken bir silah ya da bir kalkan olduğu yanılsamasına kapılmıştır onlar; dolayısıyla kalbin doğal mirası olan sevgiyi bastırırlar.

Sevdiklerim, yürekleri eşit yarattım Ben. Benim yaratmış olduğumu bozmayın.

Eğer yüreğiniz soğumuşsa, onun derinliklerine inmeniz gerekir, sıcaklık ancak oradadır ve üstü örtülü kalmıştır. Örtüyü kaldırın. Ateşi yeniden canlandırın. Böylelikle yüreğinizi yeniden ısıtabilirsiniz. Onunla nazikçe konuşun. Elinizi uzatın. Sıcacık düşüncelerle ona zihinsel mesajlar verin. Yüreğinizi sevmeye başlayın. Yüreğinizin, sizin niyetinize bağlı olarak ısınacağı fikrini taşıyın. Eğer yüreğiniz soğuyabiliyorsa, ısınabilir de. Kalbinizi geri kazanın. Onu elinize alın. Canlandırın. Buz tutmuş bir şey ısıtılabilir de. Kalbinizi erimiş altın olarak imgeleyin. Damarlarınıza doğru altından bir akış başlayacaktır.

Soğuk bir yürek, hırsı besler. Eğer yüreğiniz soğuksa ondan mahrumsunuzdur. Şimdi onu sevginin kor ateşiyle doldurun, küllerle değil. Ona kalkan olmazsanız yüreğiniz yeniden ateş alacaktır. Yeniden parlak alevler saçmaya başlayacaktır. Buzları çözülemeyecek denli soğumuş hiçbir yürek yoktur.

Soğuk bir kalp korkmuş bir kalpltir. Korkudan donmuştur o. Geçici bir süre için buz tutmuştur.

Bencil olarak nitelendrdiğiniz bir yürekse sadece yeterince kullanılmamıştır henüz. Acemidir. Biraz da hantaldır. Evden ayrılmak istemez. Kaybolmaktan korkar.

Aslında sevdiklerim, kalbinizi kaybetmek için varsınız. Onu alıkoymak için değil. Onun bahşedilmesi murad edilmiştir. Herşeyden öte, o sizin kalbiniz değildir. Benimdir. Benim yüreğimin, depolandığı bir mahzende ne işi olabilir ki? Yüreğimin, kullanılmadan durduğu bir köşede ne işi olabilir?

Dolayısıyla bir kenarda bırakılmış yürek unutulmuş olandır.

Öyleyse aziz çocuklarım, yürekleri hatırlayalım ve onlara nezaketle muamele edelim, hem sizin sinenizdekine hem de bir diğerinin sinesindekine.

Yürekler tıpkı “Üç Silahşörler” gibidir. Biri hepsi, hepsi biri içindir onların.

Benim yüreğim sizinkinde yankılanır.

Yüreğim, sizinkini fethetmiştir ve şimdi sizin kalbiniz saklandığı yerden dışarı çıkmaktadır. Kalbiniz ileri çıkmanın telaşındadır şimdi. Nasıl da çarptığını duyuyor musunuz? Sizinkinin dahilinda çarpan Benim kalbimdir bu. Hiçbir kalp kendi kendine çarpmaz. Hiçbir kalp bir diğerine yabancı değildir. Hiç bir yürek galip değildir ve hiçbir yürek de mağlup değildir.

Kalbinizi saklamayın. Harikuladedir o. Olgun bir şeftaliyi ısırdığınızda şeftalinin suları her tarafa sıçrar, akar; tıpkı bu şekilde her tarafa sevgi akıtan, sevgi saçan olgun bir yüreğiniz olsun. Sıcacık yüreğiniz içinde taşıdığı tüm sevgiyi akıtmak için hazırdır. Kainattaki yerini bilir o.

Bu, Sevginin Yılıdır aziz çocuklarım. Başlamıştır o. 2007 senesi olarak adlandırdığınız, 2008 tarafından takip edilen dönemin sonunda muazzam bir dalga kabarmıştır. Sizler bu kabaran dalganın üzerinde yol almaktasınız. Yüreğimin Tsunami dalgaları ile rahatlıkla başa çıkabilirsiniz. Bunun için kendinizi güçlendirmeniz, destek aramanız hiç gerekmez.

Gelin yakalayın bu dalgayı. Onunla yükselin, böylelikle tüm yürekler sizi takip edecek, size tutunacaklardır. Kalbiniz dahilindeki Sevgi yüreğim, herkesi Cennet’le aynı irtifaya yükseltecek kadar çok sevgiye sahiptir. Yükselmeye başladınız bile.

Çeviren: Engin Zeyno Vural